Biyografi

Zekai Aksakallı Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Zekai Aksakallı kimdir?, Zekai Aksakallı kaç yaşında?, Zekai Aksakallı evi nerede?, Zekai Aksakallı nerelidir? Zekai Aksakallı ev adresi?, Zekai Aksakallı kaç yaşında?, Zekai Aksakallı nerede oturuyor?, Zekai Aksakallı nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Zekai Aksakallı hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1962 senesinde doğan Zekai Aksakallı şu an için 59 yaşında ve burcundandır. Zekai Aksakallı doğum yeri ise Erzurum olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Asker olarak devam ettirmektedir.

Zekai Aksakallı Kimdir? – Zekai Aksakallı Evi Nerede? – Zekai Aksakallı Nerede Oturuyor?

Zekai Aksakallı Kimdir?, evi nerede?

Zekai Aksakallı, 1962 senesinde Erzurum’da doğmuştur. Ortaokuldan sonra Erzurum Lisesi’nde okurken 17 yaşında Dünya Kros Şampiyonası’na katılarak Türkiye’yi temsil etti. Zekai Aksakallı’nın annesi Halise Aksakallı 24 Ağustos 2017 tarihinde vefat etti.

1977 senesinde Erzurum Lisesi’nde okurken takım halinde önce Türkiye şampiyonluğunu kazandı, sonrasında Avusturya’da yapılan liseler arası Dünya Kros Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etti.

Liseden mezun olduktan sonra girdiği Kara Harp okulundan 1984 senesinde tank teğmen olarak Türk Silahlı kuvvetler safına katıldı.

Türk Silahlı kuvvetlerinin çeşitli birliklerinde görev yaptıktan sonra 2009 senesinin Ağustos ayında Tank Kurmay Albaylıktan tuğgeneralliğe terfi etti.

2013 senesinde tümgeneralliğe terfi etti ve Özel Kuvvetler Komutanı olarak atandı. 15 Temmuz 2016 askeri darbe girişimi sonrası koruma astsubayı Ömer Halisdemir ile birlikte Özel Kuvvetler Komutanlığını darbecilerden kurtarmakta büyük rol oynadı.

Zekai Aksakallı, Nursel Aksakallı ile evlidir ve iki çocuğu mevcuttur.

Zekai Aksakallı, 2016 Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı sonunda korgeneralliğe terfi etti. 20 Ağustos 2017 tarihinde Korgeneral Zekai Aksakallı 2. Kolordu Komutanı oldu.

23 Temmuz 2020 tarihinde Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları kapsamı içinde, “2. Kolordu komutanı” görevinden kadrosuzluk sebebiyle emekli edildi.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün