Biyografi

Zeynep Casalini Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Zeynep Casalini kimdir?, Zeynep Casalini kaç yaşında?, Zeynep Casalini evi nerede?, Zeynep Casalini nerelidir? Zeynep Casalini ev adresi?, Zeynep Casalini kaç yaşında?, Zeynep Casalini nerede oturuyor?, Zeynep Casalini nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Zeynep Casalini hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 03.Ekim.1970 senesinde doğan Zeynep Casalini şu an için 51 yaşında ve Terazi burcundandır. Zeynep Casalini doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise ŞarkıcıMüzisyen olarak devam ettirmektedir.

Zeynep Casalini Kimdir? – Zeynep Casalini Evi Nerede? – Zeynep Casalini Nerede Oturuyor?

Zeynep Casalini Kimdir?, evi nerede?

Zeynep Casalini, 3 Ekim 1970 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Annesi Deniz Türkali, babası İtalyan şarkıcı Ernesto Cassalini’dir. Annesi ile babası çocukları olduktan kısa süre sonra ayrıldılar. Dedesi Vedat Türkali ve Barış Pirhasan dayısıdır.

Zeynep Casalini, 1985 senesinde Bilsak Tiyatro Atölyesi’nde tiyatro çalışmalarına başladı ve amatör bir gruba katılarak bir dönem tiyatro ile ilgilendi. Lisedeyken 1988 senesinde ev arkadaşı Yasemin Alkaya’nın teşvikiyle şarkı söylemeye başladı. İtalya‘da bir rock grubuyla sahne aldı, İngiltere‘de bir caz kulüpte şarkı dile getirdi.

1990 senesinde Marmaris’e yerleşti ve sahne çalışmalarını sürdürdü. 1995 senesinde İstanbul’a dönerek şarkıcı Asya (şarkıcı)‘ya ve Cem Özer‘in Laf Lafı Açıyor adlı ilk Türk talk-show’unda vokalistlik yaptı.

Zeynep Casalini, ; Sibel Alaş, Ferda Anıl Yarkın, Emel Müftüoğlu, Ajda Pekkan ve Sezen Aksu‘nun vokalistligini yaptı. Sezen Aksu‘nun Açıkhava Tiyatrosu konserlerinde davul çalarak ilgi topladı.

Sezen Aksu‘nun “Duvar” adlı şarkısını seslendirdiği ilk albümünün aranjörlüğünü Sinan Akçıl yapmıştır.

Zeynep Casalini, 4 Ağustos 2010 tarihinde restoran sahibi Tahsin Berk ile Bodrum’da evlendikten sonra Bodrum’a yerleşti. Eşiyle beraber Bitez’de Gravilya adında bir restoran açtı.

Evlilikleri :

1.eşi : 1993 senesinde boşandı. İlk eşinden Angela Ceren Sarp (d.1992) adında bir kızı mevcuttur.
2.eşi: Zeynep Casalini, 4 Ağustos 2010 tarihinde restoran sahibi Tahsin Berk ile evlendi. Daphne (d.2011) adında bir kızı mevcuttur. 2015 senesinin Aralık ayında boşanma kararı aldı.

Albümleri :
2004 – Nihayet
2008 – Kim Galip Çıkar

Single’ları :
2006 – Dokunma Bana
2007 – Nilüfer
2009 – Unutursun
2013 – Yeter Ki
2015 – Yas Uykusu

Filmleri ve Dizileri :
1999 – Eylül Fırtınası (Hülya) (Sinema Filmi)
1995 – Yer Çekimli Aşklar (Kazandibi Tavukgöğsü) (Sinema Filmi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün