Biyografi

Zeynep Özyağcılar Kimdir? Evi Nerede?

Zeynep Özyağcılar Kimdir? – Zeynep Özyağcılar Evi Nerede? – Zeynep Özyağcılar Nereli?

Zeynep Özyağcılar kimdir?, Zeynep Özyağcılar kaç yaşında?, Zeynep Özyağcılar evi nerede?, Zeynep Özyağcılar nerelidir? Zeynep Özyağcılar ev adresi?, Zeynep Özyağcılar kaç yaşında?, Zeynep Özyağcılar nerede oturuyor?, Zeynep Özyağcılar nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Zeynep Özyağcılar hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 09.Ekim.1985 senesinde doğan Zeynep Özyağcılar şu an için 36 yaşında ve Terazi burcundandır. Zeynep Özyağcılar doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi OyuncusuTiyatro Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Zeynep Özyağcılar Kimdir?, evi nerede?

Zeynep Özyağcılar, 9 Ekim 1985 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babası sinema oyuncusu Erdal Özyağcılar, annesi ise sinema oyuncusu Güzin Özyağcılar’dır. Emrah (d.1972) adında bir abisi mevcuttur. 2001 senesinde Saint Michel Fransız Lisesinde lise eğitim hayatına başladı. Bu zamanda balenin bunun yanında Manuel Reina’dan Flamenko ve Candaş Baş’tan Modern Dans dersleri aldı. 2004 senesinde İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarını kazandı. Burada ses, diksiyon, dans, Solfej, Eskrim doğaçlama, Sahne, Sanat Tarihi, Mitoloji, Estetik, Dramaturji Tiyatro tarihi ve Dekor kostüm eğitimi aldı. 2008 senesinde Mehmet Birkiye’nin yönettiği Fesleğen Çıkmazı ve Suat Özturna’nın yönettiği Moskova Geceleri oyunlarıyla İstanbul Üniversitesi Devlet konservatuarından mezun oldu.

2002 senesinde Murat Ali Mandacı ile birlikte Latin dansları çalışmalarına başladı. Ardından İsmet Müftüoğlu ile Latin Amerikan danslarını çalıştı. Halen jimnastik federasyonuna bağlı bir lisanslı dans sporcusudur.

İstanbul’da Saint-Michel lisesinde okuduğu zamanda kendisinin yazıp yönettiği, oynadığı ve koreografisini yaptığı oyunlarla İspanya, Sicilya ve Mısır’daki Fransızca tiyatro festivallerine katıldı ve oradaki gazetelerde bu oyunlardan övgü ile bahsedildi.

2004 senesinde Saint-Michel lisesinden mezun olduktan sonra orada tiyatro eğitmeni olarak çalıştı ve Les temps des Gitans adlı eseri oyunlaştırdı, yönetti ve koreografisini hazırladı.

1991 senesinde İstanbul Devlet Opera Balesi’ni en yüksek puan ile kazanan Zeynep Özyağcılar, 12 sene kadar bale sanatçısı olarak görev yaptı.

2006 senesinde İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatrolarında oyuncu ve dansçı olarak çalışmaya başladı.

Zeynep Özyağcılar, ilk oyunculuk deneyimini 2010 senesinde Karadağlar isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. 2016 senesinde Bodrum Masalı isimli dizide konuk oyuncu olarak yer almış, 2018 senesinde ise Kaybedenler Kulübü Yolda adlı sinema filminde rol almıştır.

Zeynep Özyağcılar 2005 senesinde İngiltere, Londra’da bir müzik okulu olan Guildhall Music&Drama School tarafından seçilerek Shakespeare ve Çağdaş Tiyatro üzerine çalışmalar yaptı. Londra’da Wendy Allnut, Wyn jones, Patsy Rodenberg ve Ken Rea gibi tiyatroda dans, hareket ve ses kullanımı üzerine uzmanlaşmış hocaların workshoplarına katıldı, Orada maske kullanımı ve sahne dövüşü derslerini de aldı ve eğitim sonunda William Shakespeare’in Bir Yaz Gecesi Rüyası ve Martin Crimp’in Attemps On Her Life oyunlarında oynadı.

2007/2008 Tiyatro Liman’da Ece Okay’ın yönettiği Jean ve Beatrice 16. İstanbul Tiyatro Festivalinde Kaya İlhan‘ın çalışması olan Sonsuza İskele adlı projede ‘’Anka Kuşu’’ ve ‘’Medea’’yı oynadı.

Zeynep Özyağcılar, 2013 senesinde babası Erdal Özyağcılar ve annesi Güzin Özyağcılar ile birlikte “Tiyatro Martı” adlı kendi tiyatrosunu kurdu. 2014 senesinde Tiyatro Martı’nın ilk oyunu ve Zeynep Özyağcılar’ın başrol oynadığı William Mastrasimone‘un “Uçlar” adlı oyun oldu.

İstanbul Şehir Tiyatroları dışında oynadığı oyunlar :
Kuş Adam ve Prens, Sihirbaz Oz, Külkedisi, Fındıkkıran, Masalcı, Kral ve Ben, Midas’ın Kulakları, Mozart’ı Sever Misiniz? Les Chats De La Rue, Nous Sommes Innocents, Harem

Ödülleri :
2014 – Türkan Kahramankaptan ödülü (Uçlar oyunundaki rolü ile)
2014 – Direklerarası en iyi kadın oyuncu ödülü (Uçlar oyunundaki rolü ile)

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları :
2007 – Leyla ile mecnun: Fuzuli / İskender Pala – İstanbul Şehir Tiyatroları
2008 – Vişne bahçesi: Anton Çehov – İstanbul Şehir Tiyatroları
2009- 2010 – Bekleme Salonu: Yiğit Sertdemir – İstanbul Şehir Tiyatroları
2011 – Kargaşa : Abdul Mounem Amayri – İstanbul Şehir Tiyatroları
2012 – Kösem Sultan: Turan Oflazoğlu – İstanbul Şehir Tiyatroları
2013 – Fareli Köyün Kavalcısı: Adrian Mitchell – İstanbul Şehir Tiyatroları
2014 – Uçlar: William Mastrasimone – Tiyatro Martı
2016 – Demir: Rona Munro – Tiyatro Martı
2018 – Kral : Eugene İonesco – (Yönetmen Yardımcısı)Tiyatro Martı
2019 – Cimri: Moliere – İstanbul Şehir Tiyatroları

Filmleri ve Dizileri :
2019 – Ferhat ile Sirin (TV Dizisi)
2018 – Kaybedenler Kulübü Yolda (Sinema Filmi)
2017 – Bodrum Masalı (TV Dizisi)
2010-2011 – Karadağlar (Nazlı) (TV Dizisi)
Mürekkep lekesi, (Kısa Film)
Adam, (Kısa Film)
Hayalet, (Kısa Film)
Tango, (Kısa Film)
Terzi, (Kısa Film)
Heykel, (Kısa Film)
Ezber (Kısa Film)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün