Bilgi

7 Haziran’da hangi sınıflar açılıyor? Yüz yüze eğitimde okula gitmek zorunlu mu?

7 Haziran’da hangi sınıflar açılıyor? Yüz yüze eğitimde okula gitmek zorunlu mu?, arayışı içine giren okurlarımız için 7 Haziran’da hangi sınıflar açılıyor? Yüz yüze eğitimde okula gitmek zorunlu mu? ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız 7 Haziran’da hangi sınıflar açılıyor? Yüz yüze eğitimde okula gitmek zorunlu mu? sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

7 Haziran’da hangi sınıflar açılıyor? Yüz yüze eğitimde okula gitmek zorunlu mu?

MEB son dakika açıklaması ile verilen yüz yüze eğitim kararı ardından öğrenci ve velilerin gündeminde 7 Haziran’da ekranlara gelecek olan yüz yüze eğitim yer alıyor. Bu gün saygınlığı ile ilkokul öğrencileri sınıflarına geri dönerken ortaokul ve lise öğrencileri için ise tarih 7 Haziran 2021 olacak. Uzun zamandan beri online eğitim gören ve yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık okuldan uzaklaşan öğrenciler ise 7 Haziran okula gitmek zorunlu mu, yüz yüze eğitim de devam zorunluluğu var mı gibi suallerin cevabını araştırmaya başladı. Peki yüz yüze eğitimlere katılmak zorunlu mu?

7 Haziran’da okula gitmek zorunlu mu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında dün yapılan kabine toplantısı ardından haziran ayı için yeni normal hayata dönme alımları bilgisi verildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının hemen ardından MEB son dakika açıklaması paylaşımı yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı aracılığıyla yapılan bilgilendirmede Kademeli normal hayata dönme kapsamı içinde 1 Haziran Salı gününden bu yana bütün ilkokullar ve okul bünyesindeki ana sınıflarında yüz yüze eğitimin haftada iki gün olacak biçimde başlayacağı belirtildi. 17 Mayıs tarihinde yapılan açıklamanın diğer eğitim kurumlarının mevcut durumuna ilişkin olduğu hatırlatılan Milli Eğitim Bakanlığı açıklamasında uygulamanın aynı biçimde devam edeceği ifade bildirildi. Köy okulları ve seyrek nüfusa sahip olan yerleşim yerlerinde ise ilkokullar haftanın 5 günü boyunca eğitim-öğretime devam edecek.

Yine İğrenç Taciz! Markette Küçük Bir Kız Çocuğunu Taciz Etti!

Yine İğrenç Taciz! Markette Küçük Bir Kız Çocuğunu Taciz Etti!

Yüz yüze eğitim devam zorunluluğu var mı?

Milli Eğitim Bakanlığı açıklamasına göre 7 Haziran Pazartesi gününden bu yana bütün ortaokul ve liselerde haftada iki gün yüz yüze eğitim ekranlara gelecek. Öğrenci ve veliler ise yaz aylarında gelmesi ile birlikte yüz yüze eğitimde devam zorunluluğu var mı sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. 7 Haziran yüz yüze eğitim devam zorunluluğu yer almıyor. Öğrenciler kendileri istemeleri durumunda Haftada iki gün okula gidebilecek. Ayrıca okullarda covid-19 önlemleri kapsamı içinde hijyen hususunda gereken bütün önlemler alınacak. 2020-2021 eğitim öğretim yılı ise Milli Eğitim Bakanlığı aracılığıyla açıklanan takvime göre 2 Temmuz tarihinde sona erecek ve yaz tatili ekranlara gelecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün