Biyografi

Ahmet Misbah Demircan Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Ahmet Misbah Demircan kimdir?, Ahmet Misbah Demircan kaç yaşında?, Ahmet Misbah Demircan evi nerede?, Ahmet Misbah Demircan nerelidir? Ahmet Misbah Demircan ev adresi?, Ahmet Misbah Demircan kaç yaşında?, Ahmet Misbah Demircan nerede oturuyor?, Ahmet Misbah Demircan nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Ahmet Misbah Demircan hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1967 senesinde doğan Ahmet Misbah Demircan şu an için 54 yaşında ve burcundandır. Ahmet Misbah Demircan doğum yeri ise Kasımpaşa, İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Siyasetçi olarak devam ettirmektedir.

Ahmet Misbah Demircan Kimdir? – Ahmet Misbah Demircan Evi Nerede? – Ahmet Misbah Demircan Nerede Oturuyor?

Ahmet Misbah Demircan Kimdir?, evi nerede?

Beyoğlu Belediye Başkanı ve İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği Başkanıdır.

Ahmet Misbah Demircan, 1967 senesinde İstanbul Kasımpaşa’da doğmuştur. Toplam 9 kardeştir. Babası ilahiyatçı ve yazar olan Ali Rıza Demircan’dır. Esasen Rize ilinin Sütlüce köyündendir.

İlkokulu Piyalepaşa İlköğretim Okulu’nda okudu. Behçet Kemal Çağlar Lisesi’nden mezun oldu. Ardından girdiği Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 1992 senesinde mezun oldu. Yüksek lisansını aynı üniversitenin Siyasi Tarih ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde bitirdi. Bunun bunun yanında Tunus ve İngiltere‘de lisan kurslarına devam etti.

Profesyonel iş hayatına turizm alanında rehber olarak başladı. Turizmin değişik dallarında tecrübe kazandıktan sonra özel bir turizm şifrketinda genel müdür oldu. Ve birden fazla farklı ülkede iş deneyimini artırdı. Dünya’dan Türkiye’yi, Türkiye’den Dünya’yı analiz eden bir perspektif geliştirdi.

Sivil Toplum Kuruluşlarıyla da ilişkisi MÜSİAD‘ın Dış İlişkiler ve Teşkilatlanma Komisyonu’nda görev almasıyla başladı. Akabinde Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nde [TURSAB] değişik görevler üstlendi.

Politikaya 2001 senesinde Ak Parti’nin kuruluşuyla başladı. Ak Parti Sarıyer İlçe Başkan Yardımcısı olarak başladığı siyasi yaşamını, aynı partide İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Merkez Turizm Komisyonu Başkan Yardımcısı olarak sürdürdü. 3 Kasım 2002 genel seçimlerinde İstanbul 2. bölgeden 16. sıra milletvekili adayı oldu.

28 Mart 2004 yerel seçimlerde Beyoğlu Belediye Başkanlığı’na AK Parti tarafından aday gösterildi ve seçimleri kazanarak Beyoğlu Belediye Başkanı olarak vazifeye başladı. 29 Mart 2009 tarihli yerel seçimlerde yeniden aday gösterildi ve yine seçildi. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde tekrar Beyoğlu Belediye Başkanı seçildi.

Gençlik senelerından beri sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak yer aldı. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nde (TÜRSAB) görevler üstlendi.

Belediye Başkanlığı’nın birinci zamanında; Beyoğlu’nda faaliyet gösteren 185 sivil toplum kuruluşunu aktif olarak yönetime katmak maksadıyla Yerel Sivil Güçbirliği Merkezi’ni kurdu.

2007 senesinde TÜBİSAD (Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği) tarafından e-belediyecilik özel başarı ödülü verildi.

İstanbul’un merkezinde kaderine terk edilmiş onlarca sokakta yaptığı aydınlatma ve çevre düzenleme çalışmaları kısa bir sürede sonuç verdi ve terk edilmiş sokaklar yeniden Beyoğlu’nun kültür-sanat ve turizm alanları olarak yaşama döndü. Başkanlığı zamanında Yeşilçam Ödülleri, Galata Moda Festivali, Altıneller Festivali, Sahaf Festivali projeleri Beyoğlu’nun turizm ve kültür endüstrisinin gelişmesine büyük katkı sağladı. ”Tarlabaşı” bölgesini ihya etmek maksadıyla ”Tarlabaşı Yenileniyor” projesini başlattı. Şişhane, Asmalı Mescit, Galata, Talimhane gibi bölgelerde gösterdiği gayret karşılığını buldu ve 7 yıllık zamanda ortalama 4 bin bina yenilendi, restore edildi ve bir zamanlar terk edilmiş olan bu bölgeler yeniden cazibe merkezi halini aldı. Bu çalışmaları neticesinde 2010 senesinde, Berlin, Tour Expi üyesi turizm operatörleri tarafından ”En kaliteli Turizm Bölgesi” ödülüne layık görüldü.

Belediye Başkanlığı’nın bunun yanında Bahçeşehir Üniversitesi’nde 4 yıldan beri ”Liderlik” dersleri vermektedir. Yurt içinde ve yurt dışında Kentsel Dönüşüm Uygulamaları, Restorasyon Uygulamaları, Şehir Planlaması, Kamuda Bilişim Teknolojisi Uygulamaları gibi konularda birden fazla konferansa konuşmacı olarak katıldı.

Arapça ve İngilizce bilen Ahmet Misbah Demircan, 1996 senesinde Ferda Hanımla evlendi. Zeynep,Rana ve Neva adında 3 kız babasıdır.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün