Biyografi

Aleyna Tilki Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Aleyna Tilki kimdir?, Aleyna Tilki kaç yaşında?, Aleyna Tilki evi nerede?, Aleyna Tilki nerelidir? Aleyna Tilki ev adresi?, Aleyna Tilki kaç yaşında?, Aleyna Tilki nerede oturuyor?, Aleyna Tilki nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Aleyna Tilki hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 28.Mart.2000 senesinde doğan Aleyna Tilki şu an için 21 yaşında ve Koç burcundandır. Aleyna Tilki doğum yeri ise Konya olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Şarkıcı olarak devam ettirmektedir.

Aleyna Tilki Kimdir? – Aleyna Tilki Evi Nerede? – Aleyna Tilki Nerede Oturuyor?

Aleyna Tilki Kimdir?, evi nerede?

“Cevapsız Çınlama” adlı klipte hem şarkıyı seslendirerek hem de dansıyla dikkatleri üzerine toplamayı başardı.Aleyna Tilki, 28 Mart 2000 tarihinde Konya’da doğmuştur. Esasen Konyalıdır. Annesi Havva Tilki ise Trabzon Oflu, babası Mehmet Tilki Konyalıdır. Ayça Tilki adında kız kardeşi mevcuttur. Dört yaşına kadar Konya’da yaşadı. Annesi bakanlığa bağlı özel kız öğrenci yurdu işletiyor. Babası askeriyede memur, babasının işi bundan dolayı önce Konya‘dan İzmir‘e, 10 yaşından sonra da İstanbul‘a taşındılar. 1,65 boyunda ve 48 kilo olan Aleyna Tilki, Hacı Hatice Bayraklı Anadolu Lisesinde eğitim hayatına devam etti. Küçükken bale eğitimi almış. 7 yıl işinde uzman voleybol oynamıştır. Annesi ile babası 10 Ocak 2018 tarihinde boşandı.

Aleyna Tilki, dokuz yaşından beri psikolojiye ve felsefeye alakalıymiş ve parapsikolojiye ve kişisel gelişime de meraklı olduğumu belirtmiş. Dünya starı olmak isteyen Aleyna Tilki, devamlı yabancı dil çalışıyor, İngilizce ve Rusça öğrenmiş durumda. Konservatuvara gitmek yerine alaylı olarak müzik yapmak istiyor.

3 yaşından beri müziğe ilgisi olan Aleyna Tilki, 8 yaşında iken İzmir’de yerel bir televizyon kanalının şarkı yarışmasına katıldı. İşte o zamandan beri müziğe ilgisi devam ediyordir. Televizyonda görünürse şansı açılabilir diye düşünerek, 14 yaşında da ‘Yetenek Sizsiniz‘ yarışmasına katıldı ve yarı finale kadar ilerledi.

Aleyna Tilki, 2014 senesinde 14 yaşında iken Acun Ilıcalı’nın sunduğu “Yetenek Sizsiniz” Türkiye müsabakasında Gesi Bağları’nı söyleyerek tanındı.

2016 senesinin Ağustos ayında bestecisi Emrah Karaduman olan “Cevapsız Çınlama” adlı şarkıyı seslendirerek piyasaya giriş yaptı. Emrah Karaduman ile birlikte “Cevapsız Çınlama” adlı klipte hem şarkıyı seslendirerek hem de dansıyla dikkatleri üzerine toplamayı başardı.

Aleyna Tilki, kazandığı parayı Müzik eğitimi için kullanmayı düşündüğünü söylemiştir.

Eğitimine Amerika’da devam etmeye karar veren Aleyna Tilki, 5 Ekim 2019 tarihinde ABD‘ye gitti.

Aleyna Tilki, Mayıs 2019’da dünyanın en büyük müzik şirketlerinden Warner Music Group ile anlaşma imzaladı ve sonrasında Tilki’nin şirketle bir İngilizce albüm ve 4 single yapacağını bilgisi verildi.

İlk bölümü 1 Ocak 2021‘de Acun Ilıcalı‘nın yeni kurduğu dijital içerik platformu Exxen‘de yayına giren yönetmenliğini Kıvanç Baruönü‘nün yaptığı “İşte Bu Benim Masalım” adlı dizide Aleyna Tilki başrolde olarak Cemal Can Canseven ve Merve Sevin ile birlikte oynadı. Ayrıca dizide Aleyna’nın anneannesi rolünde Nevra Serezli, Asuman rolünde Zeynep Kankonde ve Ünsal rolünde Kamil Güler rol almıştır.

Albümleri :
2016 – Cevapsız Çınlama (Emrah Karaduman ile)(single)
2017 – Sen Olsan Bari (single)
2018 – Yalnız Çiçek (Yıldız Tilbe‘nin Yıldızlı Şarkıları) (single)
2018 – Dipsiz Kuyum (single)
2018 – Sevmek Yok (single)
2019 – Nasılsın Aşkta (single)
2020 – Yalan (single)
2020 – Bu Benim Masalım (single)
2021 – Nehir” (İşte Bu Benim Masalım Dizi Müziği) (single)

Filmleri ve Dizileri :
2021 – İşte Bu Benim Masalım (Aleyna) (Tv Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün