Ali Özütemiz Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Ali Özütemiz kimdir?, Ali Özütemiz kaç yaşında?, Ali Özütemiz evi nerede?, Ali Özütemiz nerelidir? Ali Özütemiz ev adresi?, Ali Özütemiz kaç yaşında?, Ali Özütemiz nerede oturuyor?, Ali Özütemiz nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Ali Özütemiz hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 10.Ekim.196811.Ocak.2011 senesinde doğan Ali Özütemiz şu an için 43 yaşında ve Terazi burcundandır. Ali Özütemiz doğum yeri ise TokatBüyükçekmece, İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise BesteciSes SanatçısıMüzisyen olarak devam ettirmektedir.

Ali Özütemiz Kimdir? – Ali Özütemiz Evi Nerede? – Ali Özütemiz Nerede Oturuyor?

Ali Özütemiz Kimdir?, evi nerede?

Kıvırcık Ali adıyla tanınmış olan Türk Halk Müziği sanatçısı. Pek çok ünlü sanatçımızla beraber çalışmış olan, kurduğu Grup Turnalar adlı grupla ve de solo projeleriyle fazlasıyla albüme imza atmış olan Özütemiz, 11 Ocak2011 tarihinde geçirdiği trafik kazası neticesinde hayata gözlerini yummuştur.

Ali Özütemiz, 10 Ekim1968 tarihinde, Tokat’da dünyaya geldi. Aşık Ali adlı bir halk ozanının oğlu olan Özütemiz, Turhal’da ilkokul eğitimini tamamlamasının sonrasında okulu bıraktı ve de 1983 senesinde İstanbul’a gelerek bir saz atölyesinde çalışmaya başladı.

Genç yaşından beri saz çalmaya başlayan Özütemiz, Ali Kızıktuğ, Muhlis Akarsu, Arif Sağ ve Musa Eroğlu gibi bu sanatın büyük üstadlarını dinleyerek büyüdü. İstanbul Kasımpaşa’da bulunan Güngör Saz Evi’nde iki yıl boyunca çalışan sanatçı, bu zaman içinde öte yandan da sanatını icra etmeye sürüyordu. Tepebaşı Gazinosu’nda gerçekleştirilen ses müsabakasında birinci olmasının sonrasında bazen farklı iş dallarında çalışmak zorunda kalsa da sanatından hiçbir zaman ayrılmayan Özütemiz, kıvırcık saçlarından dolayı bu zaman içinde Kıvırcık Ali lakabını kazandı.

1988 senesinde Şadıman Hanım ile dünya evine giren Özütemiz, bu evlilikten Ecemsu ve Eren adlarında bir kız ve bir erkek çocuk sahibi oldu. 19901991 senelerı içerisinde askerlik görevini yerine getirmek için İstanbul’dan ayrılsa da, askerden dönmesinin sonrasında albüm çalışmalarına başlar ve 19941998 senelerı içerisinde üç solo albüm yapar; fakat maddi imkansızlıklardan dolayı bu albümleri piyasaya veremez.

1995 senesinde İbrahim Akkaya ve Mustafa Yılmaz ile beraber Grup Turnalar’ı kuran Özütemiz, bu grupla beraber iki albüm piyasaya çıkarttıktan sonra 1999 senesinde ilk solo albümü olan Gül Tükendi Ben Tükendim’i paylaştı. Yurtiçinde ve Avrulpa’da birden fazla konser veren Özütemiz, Edip Akbayram ve Sibel Can başta olmak üzere birden fazla ünlü isme bestelerini verdi; bunun bunun yanında birden fazla ünlü ismin konser ve albüm çalışmalarında yer aldı.

Ali Özütemiz, 11 Ocak2011 tarihinde, Çatalca-Tepecik mevkiinde geçirdiği bir trafik kazasının neticesinde hayata gözlerini yumdu.
Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker