Bilgi

Alman Biontech Aşılarında Talep Azaldı! Çin Aşısı Sinovac’a Talep Çoğaldı!

Alman Biontech Aşılarında Talep Azaldı! Çin Aşısı Sinovac’a Talep Çoğaldı!, arayışı içine giren okurlarımız için Alman Biontech Aşılarında Talep Azaldı! Çin Aşısı Sinovac’a Talep Çoğaldı! ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Alman Biontech Aşılarında Talep Azaldı! Çin Aşısı Sinovac’a Talep Çoğaldı! sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Alman Biontech Aşılarında Talep Azaldı! Çin Aşısı Sinovac’a Talep Çoğaldı!

Koronavirüs aşıları Türkiye’ye geldi. İlk etapta 65 yaş ve üzerine Çin açısı Sinovac gelmiş ve 1 ve 2. doz aşılamalar yapılmıştı.

Gelişmiş ülkelerin kullandığı Alman aşısı Pfizer’in geliştirdiği Biontech aşısı da Türkiye’ye gelmiş ve yüzde 90 başarısı ve gelişmiş ülkelerde tecih edilmesi sebebiyle Türkiye’de de ilk etapta yoğun talep görümüştü. Lakin talepler düşüyor.

Alman aşısı Biontech’in yan etkilerinin fazla olması halkı korkuttu. Biontech yapımında aşı olacaklara risk kabul etmiyoruz formu imzalatılması tartışma yaratırken güvensizlik olşuturdu. Üzerine Biontech aşılarının yan etkilerinin fazla olması aşı olanları tedirgin etti.

Hastanelerden gelen bilgiler göre Biontech aşısı olanlar ağrı ve yan etkileri sebebiyle çocuklarına Çin aşısı Sinovic’i tercih ediyor.

Biontech aşısında imzalatılan form ve yan etkiler ve aşı sonrası ağrı vatandaşları daha az yan etkisi ve bundan dolayı riski de daha az olduğu düşünülen Çin aracılığıyla geliştirilen Sinovac’a yöneltti.

Alman aşısı Biontech yapılmadan önce imzalatılan formlar için ise halk hala aydınlatılmadı. Vatandaşlar “hangi hastalıkları var, alerjileriniz neler” sorusunun olduğu formlar bakılmadığını dahi ve bu formların neden imzalatıldığını anlamadıklarını dile getirdi. Formda bulunan “Bu aşı ilaçlar kadar etkili değil, Koronavirüs’ten korumaz, oluşacak risklerden tabi tutulmaz” ifadelerinin aşı zıtlarını tetikleyeceği düşünülüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün