Biyografi

Atilla Doğukan Türkyılmaz Kimdir? Evi Nerede?

Atilla Doğukan Türkyılmaz Kimdir? – Atilla Doğukan Türkyılmaz Evi Nerede? – Atilla Doğukan Türkyılmaz Nereli?

Atilla Doğukan Türkyılmaz kimdir?, Atilla Doğukan Türkyılmaz kaç yaşında?, Atilla Doğukan Türkyılmaz evi nerede?, Atilla Doğukan Türkyılmaz nerelidir? Atilla Doğukan Türkyılmaz ev adresi?, Atilla Doğukan Türkyılmaz kaç yaşında?, Atilla Doğukan Türkyılmaz nerede oturuyor?, Atilla Doğukan Türkyılmaz nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Atilla Doğukan Türkyılmaz hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 12.Nisan.1999 senesinde doğan Atilla Doğukan Türkyılmaz şu an için 22 yaşında ve Koç burcundandır. Atilla Doğukan Türkyılmaz doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi OyuncusuSinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Atilla Doğukan Türkyılmaz Kimdir?, evi nerede?

Atilla Doğukan Türkyılmaz, 12 Nisan 1999 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. Baba tarafından ise aslen Orduludur. Bir kardeşi mevcuttur. İlkokula Mahmut Şevket Paşa İlköğretim Okulunda başlamış, 4. Sınıftan sonra okuduğu Kurtuluş İlköğretim Okulundan mezun olmuş, sonrasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesinde okumuştur.

Daha ilkokulda iken bir çok etkinlikte bulunan Atilla Doğukan Türkyılmaz, 1. sınıfta ilk işi olan Renault reklamında Cenk Durmazel ve Erdem Uygan ile beraber CENGO kişiliği ile ekranlara çıktı. Daha sonra Beni Babama Götür adlı Kanal 7 yapımı televizyon filminde oynadı. Hemen sonrasında bir internet sağlayıcısının reklamında yer aldı. 2009 senesinde Usta adlı sinema filmi ile sinema dünyasına başlayan Atilla Doğukan Türkyılmaz, Akademi Neoda oyunculuk ve diyafram eğitimi aldı.

Atilla Doğukan Türkyılmaz, 2013 senesinde Buğra Gülsoy‘un başrolde olduğu Eski Hikaye adlı dizide Ayhan kişiliğini canlandırdı.

2018 senesinde yönetmenliğini Süleyman Mert Özdemir’in yaptığı “Keloğlan”filminde; Rüştü Asyalı’nın 40 yıl önce rol aldığı Keloğlan kişiliğini bu kez Atilla Doğukan Türkyılmaz canlandırdı.

Atilla Doğukan Türkyılmaz, 17 Haziran 2019 tarihinde Miray Akay ile nişanlandı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2018 – 2019 – Bozkır (Receptionist) (TV Dizisi)
2018 – Keloğlan (Keloğlan) (Sinema Filmi)
2018 – Cumali Ceber 2 (Çırak Mithat) (Sinema Filmi)
2017 – Türk Malı (Münferit)(TV Dizisi)
2016 – Sol Şerit (Sinema Filmi)
2016 – Kaçın Kurası (Sadık) (TV Dizisi)
2015 – Ya Nasip Ya Kısmet (Ömer) (Sinema Filmi)
2014 – Kaçak Gelinler (Memo) (TV Dizisi)
2013 – Eski Hikaye (Ayhan Işık) (TV Dizisi)
2012 – 6 Mantı (Emin) (TV Dizisi)
2011 – Alemin Kıralı (TV Fimi)
2009 – Usta (Sinema Filmi)
2007 – Beni Babama Götür (TV Fimi)
Aile Sırları (TV Fimi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün