Bilgi

Aydınlatıcı Nedir-Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır

Aydınlatıcı Nedir-Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır, faydalı bilgiler bölümümüzde Aydınlatıcı Nedir-Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır başlığı altında bilgileri sizlerle paylaşmak istedik. Aydınlatıcı Nedir-Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Aydınlatıcı Nedir-Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır

Aydınlatıcı nedir, aydınlatıcı nasıl kullanılır, aydınlatıcı ne işe yarar, aydınlatıcı nasıl sürülür, aydınlatıcı faydaları gibi makyaj ve kadın makaleleri için bilgisayfam.net

Aydınlatıcı Nedir

Yüz bölgesinde ışığın doğrudan vurduğu bölgeleri vurgulayarak ışıldamasını sağlayan‚ toz veya likit olarak bulunabilen kozmetik ürünlerine aydınlatıcı adı verilir. Aydınlatıcı ile makyajınızı daha alımlı‚ yüzünüzü daha formlu ve güzel göstermeniz olabilecek. Aydınlatıcı uygulaması yaptığınız bölgelerde ışığın gelmesi ile daha belirgin bir kemik yapısı varmış gibi görünmekte.

  • Aydınlatıcı Ne İşe Yarar

Aydınlatıcı ile yüzünüzü daha canlı ve sağlıklı gösterebilirsiniz. Doğru bir uygulama ile doğal bir göz alıcılık yakalamanız olabilecek. Ayrıca yalnızca güzel bir ışıltı yakalamak için değil yüze form kazandırmak için de aydınlatıcı kullanılır. Kontürleme işleminde geri planda kalmasını istediğimiz bölgeleri bronzer ile kapatırız. Aydınlatıcı ile de bunun tam tersini yapıp vurgulamak istediğimiz bölgeleri ön plana çıkarıyoruz. Peki aydınlatıcı nasıl kullanılır? Şimdi en doğru biçimde uygulamanız için bazı bilgiler vereceğiz.

  • Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır

Gözler yüzün genel yapısını doğrudan etkiler. Lakin bunu bir bütün olarak düşünelim ve kalkık‚ çekici kaşları da işin içine dahil edelim. Aydınlatıcı nasıl sürülür ve aydınlatıcı faydaları ile ilgili bilgi verelim. Kaşlarınızın hemen altındaki kıvrımlı bölgeye aydınlatıcı uygularsanız daha şekilli görünmelerini sağlayacaksınız. Böylelikle daha etkileyici ve güzel bakışlara sahip olabilirsiniz.

Daha büyük gözler planlıyorsanız bu da bir aydınlatıcı hilesi ile olabilecek. Göz pınarlarına hafifçe uygulayacağınız aydınlatıcı aracılığıyla daha iri görünen gözleriniz olacak. Bu uygulamayı özellikle gözleri ufak ve birbirine yakın olan bayanlara öneriyoruz. Aydınlatıcı için bir diğer kritik bölge de burun. Burun kemerinize dik ve ince bir çizgi çizin. Küçük bir fırça darbesi de burun ucunuza dokundurun. Daha dik ve güzel bir burun elde edeceksiniz.

Elmacık kemiklerinizi aydınlatıcı ile vurgulamak size daha güzel bir görünüm kazandırır. Allığın üzerine abartısız biçimde uygulamalısınız. Dudak üzerindeki ufak bölgeye de aydınlatıcı sürün. Dudaklarınız kesinlikle daha dolgun görünecekler. En son da alın ortanıza ve çenenize birer fırça darbesi aydınlatıcı sürebilirsiniz. Bu uygulama ardından artık çok daha formlu bir yüze‚ daha çekici ve daha canlı‚ sağlıklı bir ifadeye sahip olacaksınız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün