Biyografi

Bensu Soral Kimdir? Evi Nerede?

Bensu Soral Kimdir? – Bensu Soral Evi Nerede? – Bensu Soral Nereli?

Bensu Soral kimdir?, Bensu Soral kaç yaşında?, Bensu Soral evi nerede?, Bensu Soral nerelidir? Bensu Soral ev adresi?, Bensu Soral kaç yaşında?, Bensu Soral nerede oturuyor?, Bensu Soral nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Bensu Soral hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 02.Şubat.1991 senesinde doğan Bensu Soral şu an için 30 yaşında ve Kova burcundandır. Bensu Soral doğum yeri ise İnegöl, Bursa olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Bensu Soral Kimdir?, evi nerede?

Tatlı Küçük Yalancılar adlı dizide Aslı kişiliğini canlandırdı.

Bensu Soral, 2 Şubat 1991 tarihinde Bursa, İnegöl’de doğmuştur. İnegöl Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’de grafik üzerine öğrenim gördü. Dizi oyuncu Hande Soral ablasıdır. Bedirhan adında bir kardeşi daha mevcuttur.

Bensu Soral, 2012 senesinde Kemal Tahir‘in hikayesinden bir araya getirilen ve başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Ahmet Uğurlu, Dolunay Soysert ve İlker Kızmaz‘ın oynadıkları, Yavuz Sepetçi’nin Mustafa Kemal ATATÜRK’ü rol aldığı “Yol Ayrımı” adlı dizide ilk defa oynayarak oyunculuğa başladı.

2013 senesinde başrollerinde Timuçin Esen ve Ahu Türkpençe’nin oynadığı “Vicdan” adlı dizide oynadı.

2014 senesinde başrollerinde Sedef Avcı, Ahmet Saraçoğlu ve Murat Akkoyunlu’nun oynadığı “Boynu Bükükler” adlı dizide oynadı.

Bensu Soral, 2015 senesinde “Tatlı Küçük Yalancılar” adlı dizide Şükrü Özyıldız, Büşra Develi, Burak Deniz, Melisa Şenolsun, Beste Kökdemir, Dilan Çiçek Deniz ile birlikte oynadılar.

2016 senesinde Uluç Bayraktar‘ın yönetmenliğini yaptığı “İçerde” adlı televizyon dizisinde Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Bensu Soral, Çetin Tekindor, Damla Colbay, Mustafa Uğurlu, Rıza Kocaoğlu, Yasemin Allen, Bestemsu Özdemir, Gözde Kansu, Yıldıray Şahinler, Selim Erdoğan başlıca rolleri paylaştı.

Bensu Soral, 29 Eylül 2018 tarihinde iş adamı Hakan Baş ile evlendi.

Filmleri ve Dizileri :
2019 – Organize İşler: Sazan Sarmalı (Nazlı Noyan) (Sinema Filmi)
2017 – Doru (Alaca) (Sinema Filmi)
2016 – 2017 – İçerde (Melek)(TV Dizisi)
2015 – Tatlı Küçük Yalancılar (Aslı) (TV Dizisi)
2014 – Boynu Bükükler (Miray)(TV Dizisi)
2013 – Vicdan (Müge) (TV Dizisi)
2012 – Yol Ayrımı (Ayşe)(TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu