Diziler

Beyaz Giyen Ölür!

Beyaz Giyen Ölür!, arayışı içine giren okurlarımız için Beyaz Giyen Ölür! ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Beyaz Giyen Ölür! sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Beyaz Giyen Ölür!

Teşkilat Dizisinde Ters Köşe! Ayrılacak İsim...

Teşkilat Dizisinde Ters Köşe! Ayrılacak İsim…

Yanlış duymadınız evet. Beyaz giyen ölür kuralına bir yeni karakter daha eklendi. Televizyon dizilerinin olmazsa olmazı beyaz giyenler neden ölür?

Televizyon dizilerinde kimin öleceğini beyaz giyip giymemesinden anlayabilirsiniz. Peki ama neden? Sahne kaidelerinı konuşalım.

Sahnede bir silah görünüyorsa o silah patlar gibi beyaz giyen bir dizi kişiliği varsa o kişi ölür. 

İzleyiciye daha masum ve daha vurucu bir hava yaratmak için beyaz giyen kadın karakterler genelde vurularak diziye veda eder. Beyaz elbisenin masumluğu kırmızı kan ile buluşunca vurucu bir hava yaratır. İzleyici böylelikle daha masalsı bir atmosferi yaşar.

Misal verilecek olursa en akılda kalanları içinde tekrarları bile reyting rekorları kıran Aşkı Memnu dizisinin Biheri kendini silahla vurarak intihar etmişti. Üzerinde beyaz bir elbise ile hafizalara kazındı. 

Bir başka isim ise yine reyting birincisi bir dizi olan Ezel dizisinde Bahar kişiliğinin ölümü. Bahar kişiliği de vurularak diziye veda ederken üzerine beyaz bir elbise mevcuttur.

En son Son Yaz dizisinde görülen o ki bir düğün günün sonu pek iyi gitmeyecek. Fragmanda tüm kadınlar beyaz giyerken Funda Eryiğit’in veda edeceği böylelikle kesinleşmiş oldu. Hatta vurularak öleceği yüksek ihtimal.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün