Bilgi

Okula gitmeme dilekçesi nedir? Okula gitmeme dilekçesi nasıl yazılır nereden gönderilir?

Okula gitmeme dilekçesi nedir? Okula gitmeme dilekçesi nasıl yazılır nereden gönderilir?, arayışı içine giren okurlarımız için Okula gitmeme dilekçesi nedir? Okula gitmeme dilekçesi nasıl yazılır nereden gönderilir? ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Okula gitmeme dilekçesi nedir? Okula gitmeme dilekçesi nasıl yazılır nereden gönderilir? sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Okula gitmeme dilekçesi nedir? Okula gitmeme dilekçesi nasıl yazılır nereden gönderilir?

Kaan Sarıaydın kimdir? Kaan Sarıaydın kaç yaşında nereli?

Kaan Sarıaydın kimdir? Kaan Sarıaydın kaç yaşında nereli?

Koronavirüs salgını bundan dolayı uzunca bir süreden beri kapalı olan okullar açılıyor. Geçen hafta Salı gününden bu yana ilkokul öğrencileri ders başı yaparken 7 Haziran Pazartesi ardından ise ortaokul ve lise öğrenmesi sınıflarına geri dönecek. Lakin eğitim öğretime katılma isteğe bağlı olacak. Okula gitmek istemeyen öğrencilerin ise okula gitmeme dilekçesi yazmaları gerekiyor. Peki okula gitmeme dilekçesi nedir? Okula gitmeme dilekçesi nasıl yazılır ve nereye gönderilir?

Koronavirüs hastalığında bakan sayılarının düşmeye başlamasının ardından yapılan son kabine toplantısında okulların açılması kararı alınmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı da yaptığı bilgilendirmede Haziran ayının değerlendirilmesi gerektiğini altını çizerek öğrencilerin Artık ders başı yapacağını duyurmuştu. 1 Haziran Salı günü itibariyle İlkokul öğrencileri okullarına geri dönerken 7 Haziran Pazartesi gününden bu yana de haftada iki gün olmak üzere tüm ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitim ekranlara gelecek. Yüz yüze eğitime katılmak istediği bağlı olacak fakat öğrencilerin katılmak istemediklerini bir dilekçe ile belirtmeleri gerekiyor. Peki okula gitmeme dilekçesi nedir? okula gitmeme dilekçesi nasıl yazılır?

Okula gitmemeli dilekçesi nedir?

Yüz yüze eğitime yeniden başlaması ile birlikte çocuklarını okula göndermek istemeyen veliler bir tahahütname doldurmak zorunda. Covid-19 salgını gerekçesi ile çocuklarını okula göndermek istemeyenlerin yazması gereken bu dilekçe öğrencilerin kayıtlı olduğu okula teslim edilecek.

okula-gitmeme-dilekcesi-nedir

Okula gitmeme dilekçesi nasıl yazılır?

Okula gitmeme dilekçesi yazmak isteyen Veli ve öğrenciler için dilekçe örneği şu biçimdedir;

Çocuğunu koronavirüs pandemisinde okula göndermemek isteyen aileler için örnek dilekçe:

2020 / 2021 Eğitim-öğretim yılı Pandemi sürecinde, yüz yüze eğitim faaliyetleri boyunca salgın hastalık semptomları (ateş, öksürük, burun akıntısı, solunum sıkıntısı vb.) gösteren öğrencilerin okula gönderilmesi yahut salgın hastalık dönemi önlemlerine (sosyal mesafe kaideleri, maske kullanımı vb.) özgü kurallara dikkat edilmemesi vb. nedenlerden dolayı bulaşma riskini artmasından endişe duymaktayım.

Öğrencimin yüz yüze eğitime göndermeme hususunda açıkladığim mazeretin dikkate alınmasını, öğrencimin eğitimini uzaktan eğitim ile sürdürmesini, okulda bulunmadığı sürelerin devamsızlıktan sayılmamasını talep ediyorum

Gereğini detaylarınıze arz ederim.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün