Diziler

Bozkır Arslanı Celaleddin Atv’de Başlıyor! Bozkır Arslanı Celaleddin Oyuncuları ve Konusu!

Bozkır Arslanı Celaleddin Atv’de Başlıyor! Bozkır Arslanı Celaleddin Oyuncuları ve Konusu!, arayışı içine giren okurlarımız için Bozkır Arslanı Celaleddin Atv’de Başlıyor! Bozkır Arslanı Celaleddin Oyuncuları ve Konusu! ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Bozkır Arslanı Celaleddin Atv’de Başlıyor! Bozkır Arslanı Celaleddin Oyuncuları ve Konusu! sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Bozkır Arslanı Celaleddin Atv’de Başlıyor! Bozkır Arslanı Celaleddin Oyuncuları ve Konusu!

Türk- Özbek ortak yapımı olan ve Celaleddin Harzemşah’ın tanınmış öyküsünü anlatıldığı uzun süredir beklenen Bozkır Arslanı Celaleddin dizisi çok yakında zamanda ATV ekranlarında başlıyor!

Yapımı ve tasarımı başarılı yapımcı Mehmet Bozdağ’a ait olan  iddialı projenin genel yönetmeni Metin Günay, yönetmeni  Nurgissa Almurat, sanat yönetmeni Reza Himmeti ve görüntü yönetmenliğini ise Efe Kubilay üstlenmektedir.

Harzemşahlar Devleti’nin son önderi Celalettin Harzemşah’ın yaşamını konu edinen Mendirman Celaleddin dizisi Özbekistan’da yayın yaşamına başlamıştır. İlk sezonu ile oldukça büyük beğeni alan dizinin 2. sezon çekimleri  Mayıs ayında ekranlara gelecektır.  

Özbekistan’da büyük ilgi uyandıran ülkeler arası projenin en kısa bir sürede Türkiye ve bir çok ülkede yayına girmesi amaçlanıyor. Kuruluş Osman ve Diriliş Ertuğrul gibi iddialı dizilerin yapımını üstlenen Mehmet Bozdağ’ın bu proje ile adını dünya duyurarak büyük bir başarıya imza atması bekleniyor.

Oyuncu ekibinde bulunan kimler var?

 Emre Kıvılcım, Cemal Hünal, Levent Özdilek,  Ali Sinan Demir, Kaan Yalçın, Ege Atabek Uymaz, Gülenay Kalkan Ünlüoğlu, Oğuzhan Yarımay, Sezgin Erdemir, Ferhat Yılmaz gibi Türk oyuncular yer alıyor. Yabancı oyuncu ekibinde bulunan ise  Alisher Uzoqov,  Javohir Zokirov,  Yulduz Rajabova,  Shahzoda Matchanova, Rano Shodiyeva, Rayxoun Ulesanova,  Tohir Saidov, Saide Rametova gibi isimler yer alıyor.

Bozkır Arslanı Celaleddin Ne Zaman Başlayacak?

Bozkır Arslanı dizisinin halen yayın tarihi belli değildir. Lakin Haziran ayında ATV ekranlarında başlaması planlanmaktadır.

 

Yayınlanma Zamanı: 02 Mayıs 2021, 22:36

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün