Biyografi

Brian Molko Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Brian Molko kimdir?, Brian Molko kaç yaşında?, Brian Molko evi nerede?, Brian Molko nerelidir? Brian Molko ev adresi?, Brian Molko kaç yaşında?, Brian Molko nerede oturuyor?, Brian Molko nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Brian Molko hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 10.Aralık.1972 senesinde doğan Brian Molko şu an için 49 yaşında ve Yay burcundandır. Brian Molko doğum yeri ise Brüksel, Belçika olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Müzisyen olarak devam ettirmektedir.

Brian Molko Kimdir? – Brian Molko Evi Nerede? – Brian Molko Nerede Oturuyor?

Brian Molko Kimdir?, evi nerede?

Brian Molko, 1972 Belçika doğumlu, indie/rock grubu Placebo’nun solist ve gitaristi. Molko’nun biseksüel, Olsdal’ın homoseksüel ve Hewitt’in heteroseksüel oluşu, özellikle grubun ilk çıktığı senelerda cinsel kimliklerinin çok fazla konuşulmasına yol açmıştır.

Brian Molko, 10 Aralık1972 tarihinde Belçika’nın Brüksel kentinde, ülkeler arası bankacı olan Amerikalı bir baba ile bi hayli dindar bir Hıristiyan olan İskoç ve İngiliz asıllı bir annenin ikinci oğulları olarak dünyaya geldi. Molko’nun kendisinden on yaş büyük ağabeyi ise evi terk etti.

Molko babasının kariyeri yüzünden Lübnan, Lüksemburg, Liberya ve Belçika gibi bir çok değişik yer dolaştı. Babası Brian’ın kendisi gibi bankacı olmasını isterken annesi onun bir rahip olmasından yanaydı.

Brian Molko Lüksemburg’daki bir Amerikan okulunda, bas gitarist Stefan Olsdal ile birlikte eğitim aldı fakat ikili Londra’da rasgele karşı karşıya geldikları güne kadar hiç konuşmamışlardı. Brian ailesinin eğitimsel, ruhsal ve dinsel baskısına maruz kaldı ve bu yüzden halen 13 yaşında sigara içmeye başladı, tırnaklarını boyadı, makyaj yaptı ve bir dönem uyuşturucu kullandı; içine kapanık ve yalnız bir çocukluk yaşadı ve ergenliğinin son senelerında cinsel kimliğini biseksüel olarak değiştirdi.

Ekim 1990‘da, 17 yaşındayken Londra’ya yerleşen ve Goldsmiths College’da oyunculuk eğitimi almaya başlayan Brian Molko’nun Olsdal’la karşılaşmaları ve aynı gece müzik yapmaya karar vermeleri ile Placebo’nun temelleri atılmış oldu. Astray Heart adlı bir grup kuran ikili davulcu olarak ilk önce Robert Schultzberg‘i aldılar. Kısa bir süre sonra Schultzberg’in yerine Steve Hewitt‘in geçmesiyle Placebo bugünkü kadrosuna kavuştu.

1996 senesinde Caroline Records’la ilk albüm için anlaşma yapan grup, Placebo adını taşıyan bu ilk albümdeki Nancy Boy ve Bruise Pristine ile listelerde başarılı bir seyir izledi ve bu sayede U2, Weezer ve Sex Pistols gibi gruplarla turnelere çıktı. Kırılgan ve depresif şarkılar içeren albümleri “Without You I’m Nothing” ile hayran kitlelerini genişleterek listelerde ilk sıralara artan Placebo, Cruel Intentions filminde de kullanılan şarkıları “Every You Every Me” ile bi hayli popüler duruma geldi. Ayrıca Todd Hayes‘ın glam rock temalı filmi Velvet Goldmine’da Flaming Creatures adlı bir grubu canlandırarak ilk sinema tecrübelerini yaşadılar.

Üçüncü stüdyo albümleri 2000 tarihli Black Market Music ile ilk defa politik şarkı sözleri yazan Placebo’nun diğer albümleri ise: Sleeping with Ghost(2003), toplama bir albüm olan Once More With Feeling: Singles 19962004, ve Meds(2006).

Ayrıca Brian Molko başka gruplarla da çalışarak: Alpinestars albümü White Noise’da Carbon Kid, Trash Palace albümü Poisitions da Metric System ve Je t’aime, Moi Non Plus, Jane Birkin albümü Rendez-Vous da Smile parçalarında ve son olarak Timo Maas’ın Pictures albümünde 3 parçaya vokal yaptı.

Sarı renkten nefret eden, uçma korkusu olan, Simpsons, South Park ve Star Trek’i izlemeyi seven, kızdıklarına Fransızca küfreden, Bloody Mary içmeyi ve Hint yemeklerini tercih eden, saçlarının asıl rengi açık kahverengi olan, Brian Molko’nun Bitch, Tattoo, Goddess ve Louise adını verdiği 4 gitarı var. Gitar dışında çalabildiği diğer enstrümanlar ise piyano, saksafon, bateri ve bas gitar.

Brian Molko 2005 senesinin sonunda iki farklı duyguyu birden ilk kez yaşadı. Bunlardan ilki monogami ikincisi ise babalıktı. Fotoğrafçı sevgilisi Helena Berg ile olan uzun beraberliği ve çiftin Cody ismindeki bebeklerinin dünyaya gelişi Brian’a bu iki deneyimi birden yaşattı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün