Biyografi

Cafer Mahiroğlu Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Cafer Mahiroğlu kimdir?, Cafer Mahiroğlu kaç yaşında?, Cafer Mahiroğlu evi nerede?, Cafer Mahiroğlu nerelidir? Cafer Mahiroğlu ev adresi?, Cafer Mahiroğlu kaç yaşında?, Cafer Mahiroğlu nerede oturuyor?, Cafer Mahiroğlu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Cafer Mahiroğlu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1966 senesinde doğan Cafer Mahiroğlu şu an için 55 yaşında ve burcundandır. Cafer Mahiroğlu doğum yeri ise Akpınar köyü, Gürün, Sivas olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamı olarak devam ettirmektedir.

Cafer Mahiroğlu Kimdir? – Cafer Mahiroğlu Evi Nerede? – Cafer Mahiroğlu Nerede Oturuyor?

Cafer Mahiroğlu Kimdir?, evi nerede?

Cafer Mahiroğlu, 2020 Ocak ayında “Halk TV” televizyon kanalını satın aldı.

Cafer Mahiroğlu, 1966 senesinde altı çocuklu bir ailenin oğlu olarak Sivas’ın Akpınar köyünde doğmuştur. Daha altı aylıkken babasını kaybetti. İlkokul ve ortaokulu Sivas’da bitirdi. Liseyi İstanbul’da bitirdi. Liseden mezun olduktan sonra İstanbul‘da iş hayatına atıldı. 1984 senesinde 18 yaşında iken İngilizce öğrenmek için öğrenci olarak gittiği İngiltere, Londra’da konfeksiyon sektöründe çalışmaya başladı. Ütücülükten temizliğe her işi yaptı.

İngiltere’deki Select isimli tekstil şifrketinın sahibi olarak anılan Mahiroğlu, uzun süre konfeksiyon sektöründe çalıştıktan sonra, konfeksiyon markasını satın alarak kendi işini kurdu. Bugün Romanya, Vietnam, İngiltere ve dünyanın birden fazla yerinde fabrikası ve 6 binin üzerinde çalışanı var.

1991 senesinde çalışanı olduğu Armondi tekstil şirketini alan Cafer Mahiroğlu, Top Shop, New Look, Dorotthy, Perkins, Tesco, Evans gibi bir çok markanın üreticiliğini yapıyor.

1983 senesinde kurulan ve kısa bir sürede 350 mağazasıyla İngiltere‘nin büyük markalarından biri durumuna gelen Select, 2007 senesinde mali krize girince Cafer Mahiroğlu, şirkete talip oldu ve 13 milyon sterline şirketi satın aldı. Verimsiz ve gelir sağlamayan mağazaları kapatarak organizasyonu güçlendirdi ve şirketi yeniden ayağa kaldırmayı başardı.

Halen bünyesinde İngiltere‘nin yanısıra, Türkiye, Romanya, Vietnam, Çin ve Hindistan‘da ortalama 1500 ü Türk, 7 bine yakın çalışanı ile, üretim fabrikaları ve mağazalar zinciriyle geniş bir istihdam alanı meydana getiren Select, faaliyet gösterdiği ülkelerin ekonomilerine mühim bir katma değer oluşturuyor.

İngiltere’nin en zengin 100 insanı içerisinde bulunan Cafer Mahiroğlu, çok fazla maddi sıkıntılar yaşayan ve batmak üzere olan markaları satın alıyor.

2017 senesinde da 2008 senesinde kurulmuş olan “Markofoni” adlı online alışveriş sitesini 15 milyon dolara satın aldı.

Uluslararası dergi Forbes’in Türkiye versiyonu 2016 yılı Kasım sayısında Cafer Mahiroğlu’nun öyküsünü kapak yaptı. Forbes dergisi, Mahiroğlu’nun başarı öyküsünü ‘Türk Kumaşı’, ‘Yeni Asil Nadir‘ başlığı ile Kasım sayısında kapağına taşıdı.

Cafer Mahiroğlu, CHP‘nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal‘ın sahibi olduğu “Halk TV” televizyon kanalını 2020 Ocak ayında satın aldı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün