Bilgi

Çeyrek 1000 TL! Altının ateşi sönmüyor rekor üstüne rekor kırıyor! Altın alınmalı mı, satılmalı mı?

Çeyrek 1000 TL! Altının ateşi sönmüyor rekor üstüne rekor kırıyor! Altın alınmalı mı, satılmalı mı?, arayışı içine giren okurlarımız için Çeyrek 1000 TL! Altının ateşi sönmüyor rekor üstüne rekor kırıyor! Altın alınmalı mı, satılmalı mı? ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Çeyrek 1000 TL! Altının ateşi sönmüyor rekor üstüne rekor kırıyor! Altın alınmalı mı, satılmalı mı? sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Çeyrek 1000 TL! Altının ateşi sönmüyor rekor üstüne rekor kırıyor! Altın alınmalı mı, satılmalı mı?

Mayıs ayında altın piyasalarında başlayan çalışma Haziran ayının başlaması ile birlikte daha da hızlandı. Şubat ayı içinde 394 TL düzeysine düşen altın maliyetleri Mayıs ayında yükseliş trendine geçmiş çeyrek altın fiyatı rekor kırmıştı. Yatırımcılar ve vatandaşlar ise altın maliyetleri yükselişine devam edecek mi sorusunun yanıtını arıyor. Altın ve piyasa uzman kişilerı ise çeyrek altının 1000 TL olma ihtimali üzerinde duruyor. Peki 3 Haziran 2021 Altın fiyat aralıkları ne kadar? Çeyrek altın bugün kaç lira?

Şubat ayında altın fiyat aralıkları 394 TL düzeysine kadar düşmüş ve dip düzeyleri görmüştü. Lakin mayıs ayı saygınlığıyla altın fiyat aralıklarında bir anda başlayan yükseliş trendi Haziran ayının gelmesi ve düğün çalışmalarının başlaması ile birlikte yeniden alevlendi. Vatandaşlar ve yatırımcılar bu sürede altının yükseliş trendinin devam edip etmeyeceğini düşünüyor. Altın yükselir mi, son dakika altın düşer mi gibi suallerin cevabı şu anda bir çok vatandaş aracılığıyla arama motorunda araştırılıyor. Peki uzman kişilerın altın yorumları nasıl? Altın fiyat aralıkları çıkacak mı düşecek mi?

ceyrek-1000-tl-altinin-atesi-sonmuyor-rekor-ustune

ALTIN FİYATLARI YÜKSELECEK Mİ?

Altın piyasası uzmana İslam Memiş altın fiyat aralıklarında son haftalarda yaşanan hareketliliğe dair mühim açıklamalar yaptı. Altın fiyat aralıklarında yükseliş trendinin devam edebilmesi için teknik açıdan Bir düzeltme hareketine geçmesi gerektiğini söyleyen Memiş, dolar tarafında da bir köpük oluşması ile bu hafta da bir düzeltme ihtiyacı dünyaya geldiğuna dikkat çekti. ABD Merkez Bankası açıklamalarına piyasaların odaklandığını söyleyen Memiş, enflasyon oranları ile alakalı oldukça önemli belirsizlik olduğunu şu anda altın piyasasında kutulu bir havanın hakim olduğunu dile getirdi.

FAİZ AÇIKLAMASI ALTININ SEYRİNİ DEĞİŞTİREBİLİR

Altın piyasası uzman kişilerı yapılacak olan faiz açıklamasının altının hareket yönünü belirleyeceğini dile getiriyor. ABD Merkez Bankası aracılığıyla faiz artırımının 2022 yılına ertelenmesi ile birlikte ons altının yukarı yönlü bir biçimde hareket etmeye başladığına dikkat çeken uzman kişiler ons Altın fiyat aralıklarında 1960 ile 2 bin dolara doğru bir hareket beklediklerini açıkladı.

ceyrek-1000-tl-altinin-atesi-sonmuyor

ALTIN ALMAK İÇİN DOĞRU ZAMAN MI?

Ayrıca vatandaşları da altın alacakları dönemlerle alakalı uyaran uzman kişiler altına karşı olan isteklerin artması karşısında şu an için altına almak üzere doğru bir zaman olmadığını dile getiriyor. Uzmanlar vatandaşları altının 500 TL düzeysinin altına kadar inmesini beklemelerini, fakat o zaman altın almalarını tavsiye ediyor.

Vakıfbank Herkese Faizsiz 5 bin TL Kredi açıklamasu rekor kırıyor

Vakıfbank Herkese Faizsiz 5 bin TL Kredi açıklamasu rekor kırıyor

3 HAZİRAN 2021 BUGÜN ALTIN FİYATLARI

Yaz aylarının gelmesi ve düğün yasakların kalkması ile birlikte vatandaşlar günlük altın fiyat aralıklarını da araştırmaya başladı. 3 Haziran 2021 bugün altın fiyat aralıkları şu biçimde;

Gram altın, alış 522 TL, satış 526 TL

Çeyrek altın, alış 853 TL, satış 870 TL

Cumhuriyet altını, alış 3.512 TL, satış 3.546 TL

Yarım altın, alış 1.706 TL, satış 1.740 TL

Tam altın, alış 3.446 TL, satış 3.481 TL

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün