Biyografi

David Hyde Pierce Kimdir? Evi Nerede?

David Hyde Pierce Kimdir? – David Hyde Pierce Evi Nerede? – David Hyde Pierce Nereli?

David Hyde Pierce kimdir?, David Hyde Pierce kaç yaşında?, David Hyde Pierce evi nerede?, David Hyde Pierce nerelidir? David Hyde Pierce ev adresi?, David Hyde Pierce kaç yaşında?, David Hyde Pierce nerede oturuyor?, David Hyde Pierce nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için David Hyde Pierce hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 03.Nisan.1959 senesinde doğan David Hyde Pierce şu an için 62 yaşında ve Koç burcundandır. David Hyde Pierce doğum yeri ise New York, Amerika olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi OyuncusuSinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

David Hyde Pierce Kimdir?, evi nerede?

David Hyde Pierce, 1959 doğumlu Amerikalı aktör. Oyuncu, tam 10 yıl boyunca yayına giren ve Amerika’nın en fazla bi hayli beğeni alan sitcomlarından biri olan “Frasier“da, Dr. Frasier Crane’in erkek kardeşi Niles Crane rolünü başarıyla oynadı.

David Hyde Pierce, 3 Nisan 1959’da New York, Amerika’da dünyaya geldi. Annesi Laura Marie Hughes ve bir sigortacı, bunun yanında da aktör olan babası George Hyde Pierce’ın en küçük çocuğuydu. Barbara ve Nancy adında 2 kız kardeşi, ve Thomas adında bir ağabeyi vardı. Çok küçük yaşta piyano çalmaya merak saran Pierce, kiliselerde org çalmaya başladı. Lisede ise oyunculuk yapmaya başladı ve bir sure sonra bu daldaki en başarılı öğrenci olarak yıldızı parladı. Ancak aktörün müzik aşkı oyunculuğa ağır bastı ve Yale Üniversitesi’ne kaydolan Pierce, burada klasik piyano üzerine eğitim almaya başladı. Bir sure sonra müzik tarihi derslerinden sıkıldı ve iyi bir piyanist olmak için yeterince çalışmadığını fark etti. Böylelikle eğitimde yön değiştirmeye karar verdi ve 1981 senesinde İngilizce ve tiyatro sanatları alanında, çift ana daldan diploma alarak mezun oldu.

Pierce, üniversiteden mezun olduktan sonra New York’a taşındı. Burada Bloomingdales’te kravat satmaktan güvenlik görevlisi olarak çalışmaya kadar bir çok görev yaptı, tüm bunlar olurken de öte yandan tiyatroda oynuyordu.

Pierce’ın ilk televizyon deneyimi, 1990ların başında “The Powers That Be” isimli dizide gerçekleşti. Eleştirmenlerden olumlu eleştiriler almasına rağmen dizi kısa bir sure sonra yayından kaldırıldı. Bu olay Pierce’ı çok üzmüştü. Ancak Kelsey Grammar’a benzerliğinden dolayı, o sıralar yayına başlayacak olan sitcom “Frasier”da, Frasier Crane’in kardeşi Niles Crane’i canlandırması için bir teklif aldı. Amerika’da tüm zamanların en fazla bi hayli beğeni alan sitcomlarından biri olan ve tam 10 yıl boyunca yayında kalan bu dizide Kelsey Grammar’ın rol arkadaşı oldu.

Pierce, Frasier dizisindeki karakteri ile tam 11 yıl boyunca art arda “en iyi yardımcı oyuncu” dalında Emmy Ödülü’ne aday oldu ve 1995, 1998, 1999 ve 2004 senelerında ödülün sahibi oldu. Dizinin son birkaç yıl boyunca aktör bölüm başına 1 milyon dolar alıyordu.

Pierce dizinin bunun yanında bazen sinema filmlerinde de rol aldı. Bunlardan bazıları “Sleepless in Seattle“, “Little Man Tate“, “Down with Love“, “Bright Lights, Big City“, “Crossing Delancey“, “Vampire’s Kiss“, “The Fisher King“, “Ripple” idi.

Eylül 2006’da aktör, Los Angeles’ta “Curtains” adlı bir müzikalde sahneye çıkmaya başladı. 2007 senesinde ise müzkalin Broadway’de sahnelenmesi planlanıyor.

Pierce, tıpkı Frasier’daki rol arkadaşı Kelsey Grammar gibi bir çok kez seslendirme yaptı. Bu yapımlardan bazıları; “A Bug’s Life“, “Hellboy“, “Osmosis Jones“, ve “The Simspons“ta Kelsey Grammar’ın seslendirdiği Sideshow Bob’un erkek kardeşi Cecil idi.

Pierce, şu anda Los Angeles’ta iki Terrier cinsi köpeği; Maud ve Mabel ile birlikte yaşıyor. Kardeşleriyle çok iyi anlaşan ve yaşamında onları kendine hep yakın tutan oyuncu, babası ve dedesi Alzheimer hastalığına yakayı ele verdiğı için hastalıkla karşılaşmada aktif rol oynuyor. Son rol aldığı yapım, 2006 tarihli bir televizyon dizisi; “Amazing Screw-On Head“. 11 kez art arda Emmy Ödülü’ne aday olmasıyla bir rekoru halen elinde bulunduruyor. Kickbox yapmayı seviyor. 1.80 metre boyunda.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu