Biyografi

Ebru Baki Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Ebru Baki kimdir?, Ebru Baki kaç yaşında?, Ebru Baki evi nerede?, Ebru Baki nerelidir? Ebru Baki ev adresi?, Ebru Baki kaç yaşında?, Ebru Baki nerede oturuyor?, Ebru Baki nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Ebru Baki hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 13.Aralık.1975 senesinde doğan Ebru Baki şu an için 46 yaşında ve Yay burcundandır. Ebru Baki doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise GazeteciTV sunucusu olarak devam ettirmektedir.

Ebru Baki Kimdir? – Ebru Baki Evi Nerede? – Ebru Baki Nerede Oturuyor?

Ebru Baki Kimdir?, evi nerede?

Habertürk‘te sunucu ve spiker olarak görev yapan Ebru Baki kanalın yeni ekonomi müdürü oldu.

Ebru Baki, 13 Aralık 1975 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun olmuştur. İletişim Fakültesi’nden sonra Marmara Üniversitesi İDBF Uluslararası İktisat Bölümü’ne devam etti.

Ebru Baki, Üniversite eğitim hayatına devam ederken Hürriyet Gazetesi Ekonomi Servisi’nde staj yapmaya başladı. Liseden beri belirli zamanlarda eğitim maksadıyla yurt dışında bulundu ve öğrenci değişim programları ile çeşitli burslardan yararlandı.

Hürriyet Gazetesi‘nde stajyerlikten muhabirliğe uzanan 7 yıllık bir dönem geçirdi. Bilişimden, iş dünyası ve tüketici haberleri ile alakalı çeşitli ödüller kazandı.

Hürriyet Gazetesi’nden sonra televizyon macerası başladı. CNN TÜRK‘te ekonomi haberlerini sunmaya başladı. 2001‘den beri 2018 yılına kadar CNN TÜRK‘te ekonomi programı hazırlayıp ve editörlük yaptı.

Ebru Baki, CNN TÜRK‘te Parametre ve Ebru ile Pazarlık programlarını sundu. ”Bu mesleğe çok saygın ve başarılı isimlerle adım attım. Onların yanında yetiştim ve yetişiyorum” diyor.

Yarı dmühim olarak aldığı konservatuar eğitimini ise hayatı boyunca her alanda en büyük yardımcı olarak görüyor. Ebru Baki‘ye göre dünyanın en güzel sporu binicilik; piyano ise onun için bir tutkudur.

2018 senesinden beri Habertürk’te sunucu ve spiker olarak görev yapan Ebru Baki 2020 senesinin Temmuz ayında kanalın yeni ekonomi müdürü oldu.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün