Bilgi

Emeklilere 500 TL Seyyanen Zam Talebi, Memur ve Emeklilere Sevindiren Haber

Emeklilere 500 TL Seyyanen Zam Talebi, Memur ve Emeklilere Sevindiren Haber, arayışı içine giren okurlarımız için Emeklilere 500 TL Seyyanen Zam Talebi, Memur ve Emeklilere Sevindiren Haber ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Emeklilere 500 TL Seyyanen Zam Talebi, Memur ve Emeklilere Sevindiren Haber sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Emeklilere 500 TL Seyyanen Zam Talebi, Memur ve Emeklilere Sevindiren Haber

Ülkemizde yaşayan 17 milyona yakın emekli ve memur kesim Temmuz zammını bekliyor. Belirlenecek olan enflasyon oranlarına göre zam haberi açıklamasu yapılacak. Bu tarih ise 5 Temmuz 2021. Temmuz ayının ilk haftasında emeklilerin ve memurların ne kadar zam alacağı belli olacak. Emekli ve memurlarda yapılması beklenen 500 TL seyyanen zam ile alakalı de haberler bekliyor…

5 Temmuz 2021’de Belli Olacak 

Ocak ve Temmuz aylarında yapılan zamlar son 6 aylık enflasyon oranlarına göre yapılmaktadır. 5 Temmuz 2021 günü, son 6 aylık enflasyon oranları belli olacak ve Temmuz emekli, memur zamları da netlik kazanacak. Bağkur ve SGK emeklileri ile memur emeklileri bu haberi bekliyor. Memurlara ve memur emeklilerine %3’lük bir zam yapılacak. Bu zam dışında enflasyon oranları da eklenerek %3’den sonrası enflasyon ile birleştirilecek. Kısa olaraksı memur ve memur emeklileri Temmuz ayında çift zam alacaklar. 

61.000 TL’ye Sıfır Araba Almayan Pişman Olacak

61.000 TL’ye Sıfır Araba Almayan Pişman Olacak

Emekliye 500 TL Seyyanen Zam Yapılacak mı?

Türk-Emekli Sen, emeklilere enflasyon zammı ile birlikte 500 TL seyyanen zam yapılmasını istiyor. Memur-Sen Genel başkanı Ali Yalçın’da yaptığı açıklama da 400 TL seyyanen zam istediklerini ve %5 peşin enflasyon farkının maaşlarına yansıması gerektiğini dile getirdi.

Ali Yalçın’ın yaptığı açıklama şu biçimde: “Kamu personellerine yönelik teşvik paketi çağrımıza, 400 Türk lirası seyyanen zam ve yüzde 5 peşin enflasyon farkı tekliflerimize gecikmeden olumlu yanıt verilmesini bekliyoruz” 

Ne Zaman Belli Olacak?

Emekli olan bireyler seyyanen zam ile birlikte enflasyon zamları Temmuz’un ilk haftasında belli olacak. Emekli ve memur kesim yapılacak olan zamları etkili bulmuyorlar. Ülkemizdeki hayat pahalılığı ve geçim sıkıntısı arttığı için emekliler fazla zam istiyorlar. 

Temmuz ayında bunun bunun yanında pandemi destekleri ve emeklilere verilecek olan emekli ikramiyeleri de devam edecek. Özellikle Ramazan bayramı öncesinde alınan 1.100 TL, Kurban Bayramı öncesinde de emekli olan bireylerin hesaplarına yatacak. Ramazan Bayramı ardından emekli olan bireyler ise yalnızca Kurban Bayramı ikramiyesi alabileceklerdir. Bu ikramiyeleri almak için bir başvuru yapmanıza gerek yoktur. Ödemeler başladığı zaman maaş aldığınız hesap kartına bu 1.100 TL yatırılacak ve size SMS ile bilgi verilecektir. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün