Emre Buga Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Emre Buga kimdir?, Emre Buga kaç yaşında?, Emre Buga evi nerede?, Emre Buga nerelidir? Emre Buga ev adresi?, Emre Buga kaç yaşında?, Emre Buga nerede oturuyor?, Emre Buga nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Emre Buga hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 07.Ağustos.1977 senesinde doğan Emre Buga şu an için 44 yaşında ve Aslan burcundandır. Emre Buga doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Spiker olarak devam ettirmektedir.

Emre Buga Kimdir? – Emre Buga Evi Nerede? – Emre Buga Nerede Oturuyor?

Emre Buga Kimdir?, evi nerede?

Kanaltürk‘ün Ana Haber Bülteni Spikeridir.

Emre Buga, 7 Ağustos 1977 senesinde İstanbul’da doğmuştur. Esasen anne tarafı Edirnelidir. Babasının adı İlker Buga’dır. Bir ablası mevcuttur. Kabataş Erkek Lisesinden mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversitesinde Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği eğitimi aldı. Galatasaray Üniversitesinde Fransızca Avrupa Birliği ve ülkeler arası ilişkiler üzerine Yüksek Lisans eğitimini bitirdi.

1995 senesinde mesleki teknik stajını Show TV’de yaptı.

Emre Buga, BRT de ve 9 Kanal da sabah saat başı ve gece haberleri spikerliği yaptı. 2000 senesinde Kanal D‘de haber spikeri olarak çalıştı. Paris, Londra ve Brüksel’de, ülkeler arası birden çok kurumda araştırmalar yaptı. Kanal D’den ana haber sunucusu olarak Show TV’ye transfer olduğunda, bir çok Avrupa Birliği zirvesini takip etti. Sayısız röportaja imza attı. 2002 senesinde Show TV’ye geçti. Show TV’de Ana Haber Bülteni Spikeri ve Avrupa Birliği Diplomasi Muhabiri olarak görev yaptı. Show Radyo ve Radyo 5 Haber Merkezlerinde sunucu olarak görev aldı.

Siyaset iş bilim spor ve medya dünyasının ileri gelen isimleri ile canlı yayında sayısız röportajlar yaptı. Brüksel‘de ve Paris‘te AB ile alakalı çeşitli konularda birden fazla araştırma yaptı.

Bugün Tv‘de 120 Dakika programını sundu. Öğrenciliğinin ilk senelerında eğitim aldığı Dialog Anlatım İletişim Merkezinde Sunuculuk Teknikleri dersi verdi.

Daha sonra da 10 Haziran 2004 tarihinde gazeteci Tuncay Özkan tarafından kurulan Kanaltürk‘ün Ana Haber Bültenini sunmak üzere Kanaltürk’e transfer oldu. Emre Buga, 2004-12 Haziran 2008 tarihleri içerisinde ve 14 Haziran 2008-29 Şubat 2016 tarihleri içerisinde Kanaltürk’e haberleri sundu. Kanaltürk televizyonu 29 Şubat 2016 tarihinde kapatılmıştır.

Dialog Anlatım ve İletişim Şirketinde Sunuculuk Teknikleri dersi vermeye devam ediyordir.

Emre Buga YouTube üzerinden paylaştığı bekarlara özel tariflerini paylaştığı ‘Bekar Mutfağı’ isimli programını 2018 yılı Aralık ayından beri her cumartesi sabah saat 11’de TGRT Haber’de sunmaya başladı.

Emre Buga; Şarkıcı Ebru Yaşar‘ın eşi iş adamı Necat Gülseven‘in sahibi olduğu 3N Medya Grubu çatısı altında kurulan yeni haber kanalı TV100’de Mayıs 2019 ayında çalışmaya başladı. Emre Buga, Haber & tartışma programı ‘Emre Buga ile Bakış Açısı’ her pazartesi saat 21.00’de tv100 kanalında sağlamaktadır.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün