Tavsiyeler

En İyi Netflix Korku Dizileri 2021 Tavsiyeler Keyifle İzleyeceğiniz Diziler!

En İyi Netflix Korku Dizileri 2021 Tavsiyeler Keyifle İzleyeceğiniz Diziler!, arayışı içine giren okurlarımız için En İyi Netflix Korku Dizileri 2021 Tavsiyeler Keyifle İzleyeceğiniz Diziler! ile alakalı en iyi olanı siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. En İyi Netflix Korku Dizileri 2021 Tavsiyeler Keyifle İzleyeceğiniz Diziler! ile alakalı en fazla tercih edilenler ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

En İyi Netflix Korku Dizileri 2021 Tavsiyeler Keyifle İzleyeceğiniz Diziler!

İçindekiler

Netflix Korku Dizileri

Günümüzde korku dizileri dendiği zaman akla ilk gelen platformlardan birisi Netflix. Eskiden düşük bütçeli ve efektsiz korku filmleri ve dizileri varken, şimdilerde yapımına büyük paralar harcanmış dizilere rahatlıkla ulaşabilinmekte. Netflix de hem bünyesinde barındırdığı dizilerle, hem de yapımcılığını üstüne aldığı dizilerle, seyircilerine kaliteli yapımlar sunuyor.

15sey.com olarak Netflix’in en iyi korku dizilerini siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. En kaliteli Netflix korku dizileri hangileri? Netflix korku dizileri önerileri listesinde hangi diziler yer alıyor? En kaliteli Netflix korku dizilerinin konuları nelerdir?  Hepsi siz değerli okurlarımız için hazırladığımız listemizde. Keyifli okumalar

Marianne

en iyi netflix korku dizisien iyi netflix korku dizisi
 • IMDb: 7,5
 • Google: %93

En kaliteli Netflix korku dizileri listemize Marianne ile başlıyoruz. Gerilimin bir an bile düşmediği bu dizide, korkudan uykularınız bile kaçabilir. Yazdığı korku romanları ile tanınan yazar Emma Larson, çocukluğundan beri bitmek bilmeyen kabuslar görmektedir. Kitaplarını da bu kabuslardan esinlenerek yazan Emma Larson, ailesinin yanından kaçarak Paris’e gelir. Paris’te kariyerinin zirvesini yaşarken, bir gün artık korku kitapları yazmamaya karar verir. Gerilim de bu dakika itibariyle başlar.

  
İmza gününde, uzun süredir görmediği arkadaşı Caroline, karşısına çıkar. Hikaye de aslında tam anlamıyla bu noktada başlar. Caroline, annesinin enteresan davranışları olduğunu ve kendi babası ve annesine zarar verecek kadar ileriye gittiğini söyler. Ona göre bunun tek sorumlusu Emma’nın yazdığı kitaplardır. Emma, ilk başta buna ihtimal vermese de Caroline’nin herkesin içinde kendini asmasıyla olayın ciddiyetinin farkına varır. İntihar etmeden önce kitaplarındaki Marianne kişiliğinin annesi olduğunu söyleyen Caroline, zaten düzensiz ve sıkıntılarla dolu bir yaşamı olan Emma’ya ağır yükler yüklemiş ve yeni maceraların kapısını aralamıştır.

Özellikle rüya sahneleriyle seyircilerden büyük alkış alan Marianne, Netflix’in en iyi korku dizileri içinde yer alıyor. Oldukça etkileyici olan dizide, gerilimin hiç düşmediğini göreceksiniz.

Paranormal

netflix korku dizisi önerisinetflix korku dizisi önerisi
 • IMDb: 8,1
 • Google: %95

Netflix’in yapımını üstüne aldığı ilk Mısır dizisi olan Paranormal, doğaüstü hadiselerin meydana geldiği dizi 1960’lı senelerda geçiyor. Bir hematolog olan Dr. Refaat İsmail, hem bu doğaüstü hadiselerin nedenini araştırmaya, hem de inançlarını sorgulamaya başlıyor. Meslektaş arkadaşı Maggie de bu korku dolu macera da kendisine yardım etmekten çekinmiyor.

Macera, korku ve gerilimin bir arada olduğu Paranormal, Netflix’in çok izlenen korku dizileri içinde yer alıyor.

İlginizi Çekebilir | Netflix Gençlik Dizileri

Santa Clarita Diet

netflix korku dizilerinetflix korku dizileri
 • IMDb: 7,8
 • Google: %95

Son senelerın en dikkat çeken Netflix dizilerinden birisi olan Santa Clarite Diet, korku türü ve komedi türünün bir birleşimi. Her iki türün de ayrıntı kısmını barındıran dizi, bu yanıyla bi hayli ilgi çekiyor. Aslını söylemek gerekirse yaşayan bir ölü olan Sheila Hammonda, hiçbir şey hissetmemektedir. En büyük problemlerinden birisi de beslenmedir. Sadece ölülerle beslenebilen Sheila’nın bu durumunu ailedekiler kabullenmiş ve tüm planlarını ona göre yapmaktadırlar.

Sheila’yı besleyebilmek için kocası ve çocukları, ölmeyi hak eden insanları bulur ve öldürürler. Bunun yanında Sheila’nın beslenmesine ve huzurlu bir hayat geçirmesine yardımcı olmaktadırlar. Korku ögelerinin bi hayli sınırlı olduğu fakat hissedildiği bu yapımda, özellikle Sheila’nın aç olduğu zamanlar gülünç anlar yaşanmasına neden oluyor. Hem korku hem komedi unsurlarıyla Santa Clarita Diet, en iyi Netflix korku dizileri içinde yer alıyor.

Crazyhead

netflix korku dizileri en iyinetflix korku dizileri en iyi
 • IMDb: 7,3
 • Google: %92

Toplam 1 sezondan bir araya gelen korku dizisi Crazyhead, Amy ve Raquel’in içlerindeki şeytanla yüzleşirken, bir taraftan da avladıkları iblislerle olan maceralarını anlatıyor. Bu korku dolu görevle baş başa kalan ikili, bunun yanı sıra yaşamın zorluklarıyla da mücadele etmeye sürdürmektedirler.

Oldukça bi hayli beğeni alan İngiliz yapımı Netflix korku dizisi olan Crazyhead, korku dolu sahnelerinin bunun yanında gülünç sahneleriyle de sizi güldürmeyi başaracak gibi duruyor.

Scream

en iyi netflix korku dizileri hangilerien iyi netflix korku dizileri hangileri
 • IMDb: 7,2
 • Google: %94

Dünyanın en popüler korku filmlerinden Çığlık’ın versiyonu olan dizi, Lakewood Kasabası’nda yaşanan bir cinayetle başlar. Arabada kimseden habersiz öpüştüğü sanan iki genç kız, gizlice kayıt altına alınır. Görüntülerin internete sızmasıyla birlikte de kasabada cinayetler gerçekleşmeye başlar. Zaten sırlarla dolu olan bu kasaba, cinayetlerle birlikte hem geçmişi, hem de geleceğiyle yüzleşmek zorunda kalır.

Klasik Çığlık serisiyle benzerlikler taşıyan dizi, bu yönüyle Netflix’in en iyi korku dizileri içinde yer alıyor.

Okuma Önerisi | En İyi Netflix Dizileri

Locke & Key

netflix korku dizileri önerisinetflix korku dizileri önerisi
 • IMDb: 7,4
 • Google: %91

Hem fantastik hem korku ögelerinin olduğu bu dizi Netflix’in en iyi korku dizileri içinde. Locke Ailesi, babaları Rendell’ın sırlarla dolu ölümünün ardından, Rendell’ın ailesinin sahil kenarında bulunan evine gitmeye karar verir. Amaçları yeni bir hayata adım atamak ve geçmişte yaşadıkları trajedilerden kurtulmak olan aile, kendilerini korkunç ve fantastik bir maceranın içinde bulur.

Yeni taşındıkları bu evde özel güçlere sahip anahtarlar olduğundan haberleri olmayan Locke Ailesi, her şeyden habersizdir. Lakin bir süre sonra evin ufak oğlu Bode, bu anahtarları bulmaya başlıyor ve fantastik bir hikayenin kapılarını aralıyor seyircilere.

The Walking Dead

etn iyi netflix korku dizisi önerisietn iyi netflix korku dizisi önerisi
 • IMDb: 8,2
 • Google: %94

Ülkemizde de beğenilerek izlenen dizilerden birisi olan The Walkin Dead, dünya çapında patlak veren bir zombi salgınını anlatıyor. Korku ve gerilim ağırlıklı bu dizi, bi hayli sürükleyici olmasının bunun yanında ustalıkla çekilmiş sahneleriyle de göz dolduruyor. 2010 yapımı olan The Walking Dead, tam 10 sezondan oluşuyor. En kaliteli Netflix korku dizilerinden olan yapım, tüm bölümleriyle Netflix’te sizleri bekliyor.

The Walking Dead konusu ise dünya çapında başlayan zombi salgını ve bu salgınla mücadele ederken, bunun yanı sıra da hayatta kalmaya çalışanların hikayelerinden oluşuyor. Etrafta dolaşan zombiler ise yalnızca kafalarına ateş edildiğinde ölmektedir. Bu da zombilerle olan mücadeleyi bir hayli zorlaştırıyor. Zombilere karşı hayatta kalan ufak bir grubun verdiği mücadeleye ise Rick Grimes isimli karakter önderlik etmektedir.

Slasher

netflix korku dizileri tavsiyenetflix korku dizileri tavsiye
 • IMDb: 6,7
 • Google: %87

En kaliteli Netflix korku dizisi önerileri listemizin en enteresan konulu ve gerilimli dizilerinden birisi olan Slasher, dünyaya geldiğu kasabaya geri dönen Sarah’ın başına gelenleri anlatır. Sarah halen daha bebekken talihsiz bir trajedi yaşar. Anne ve babasını korkunç bir biçimde kaybeden Sarah, seneler sonra kocasıyle birlikte dünyaya geldiğu ve bu trajedinin meydana geldiği kasabaya dönmek ister. Kasabaya döndükten sonra ise korku dolu anlar yaşayan Sarah, karşı karşıya geldiğı taklitçi seri katilin hedefi haline gelir.

Oldukça rahatsız edici sahnelerin olduğu bu dizi, daha çok yetişkin seyircilere hitap ediyor. En kaliteli Netflix korku dizileri içinde etkileyici sahneleriyle hemen göze çarpıyor Slasher.

Wynonna Earp

netflix korku dizisi tavsiyenetflix korku dizisi tavsiye
 • IMDb: 7,4
 • Google: %93

 Purgatory Kasabası, tekrardan iblislerin istilası altındadır. Ölmeden önce amcasından aldığı maille durumu öğrenen Wynonna, 3 yılın sonunda kasabanın yolunu tutar. Wynonna, bunun yanı sıra Vahşi Batı’nın efsanelerinden Wyatt  Earp’ün de torunudur.

Düşük reytingler alsa da kurgusundaki başarılar ve oyunculuklarıyla en iyi Netflix korku dizileri içinde yer alıyor Wynonna Earp.

The Haunting of Hill House

netflix korku dizisi önerilerinetflix korku dizisi önerileri
 • IMDb: 8,6
 • Google: %95

Yayına girdiği tarihten bu yana dikkatleri üzerinde toplayan The Haunting of Hill House, en iyi Netflix korku dizileri içinde yer alıyor. Gerilimin hep en yüksekde olduğu dizi, Türkçeye “Tepedeki Ev” olarak çevrilmiş. IMDb ve Google’daki yüksek puanlarıyla da başarısını ispatlayan dizi, Netflix’in orijinal yapımları içinde yer alıyor.

5 çocuklu Crain Ailesi, hayatlarını düzen sokmaya yönelik adımlar atmaktadır. Tepedeki Ev ise Crain Ailesi’nin hayallerini süslemektedir. Bir süre sonra bu eve taşınan aile her şeyin yoluna girdiğini düşünürken, evden garip sesler duymaya başlarlar. Bir süre sonra bu seslere görüntüler de eşlik etmeye başlar. Bu durum, artık içinden çıkılmayacak bir durum haline gelince, aile evi terk etmek zorunda kalır.

Tam 26 yıl sonra Crain Ailesi, yaşadıklarıyla yüzleşme cesarateni gösterebilecek mi? Tüm bölümleriyle The Haunting of Hill House, Netflix’te.

Twin Peaks

netflix korku dizisi tavsiyenetflix korku dizisi tavsiye
 • IMDb: 8,8
 • Google: %86

31 yıl önce yayına giren Twin Peaks, TV tarihinin en popüler korku dizilerinden birisi. Dışarıdan bakıldığında sessiz, sakin ve kendi halinde gibi gözüken Twin Peaks Kasabası, aslında hiç de masum olmayan bir kasabadır. Gizemli hadiselerin peş peşe meydana geldiği bu kasabada, olaylar tanınan ve bi hayli beğeni alan bir kız olan Palmer’in öldürülmesiyle başlar.

Palmer’in ölümün ardından, FBI ajanı Cooper, kasabaya gelir. Olayı araştıran Cooper, kasabada bir takım gariplikler fark eder. Kasaba sakinleri, göründükleri kadar masum insanlar değillerdir aslında. Bunu fark eden Cooper, kasabadaki sırrı aydınlatmak için mücadele eder.

31 yıllık efsane dizi, Netflix’in de en iyi korku dizileri içinde buluyor.

Penny Dreadful

netflix korku dizisi önerinetflix korku dizisi öneri
 • IMDb: 8,2
 • Google: %92

Dr. Frankestein, Dracula ve Dorian Grey gibi korku edebiyatının ünlü karakterleri barındıran Penny Dreadful, 19.yüzyıl Londra’sında geçmektedir. Gizemli canlılar aracılığıyla kaçırılan kızını bulmak isteyen baba, bir çok esrarengiz karakter ve olayla karşılaşacaktır.

Gerilim ve korkunun iç içe olduğu bu yapım, 3 sezondan buluşmaktedir. Fantastik ögelerin de olduğu dizi, bunun yanı sıra fantastik Netflix dizileri içinde yer alıyor.

The Twilight Zone

netflix korku dizileri tavsiyenetflix korku dizileri tavsiye
 • IMDb: 9,0
 • Google: %82

Yine eski bir korku dizisi olan The Twilight Zone, 1959-1964 senelerı içinde yayınlanıyor. Hem döneminin, hem de bugünün bile en bi hayli beğeni alan korku dizileri içinde bulunan The Twilight Zone, 9.0 gibi bir IMDb puanıyla ne kadar beğenildiğini ortaya koymuş durumda. Bütün bölümlerine Netflix korku dizilerinde ulaşabileceğiniz yapım, her bölümünde değişik bir konuyu ele alır.

Bölümlerinin birbiriyle bağlantısı olmayan The Twilight Zone’un konusu, sıradan, günlük yaşamına devam eden bireylerin, başlarına gelen garip ve gizemli olaylardır.

Ash vs Evil Dead

netflix korku dizileri tavsiyenetflix korku dizileri tavsiye
 • IMDb: 8,4
 • Google: %96

80’li senelera damgasını vuran popüler korku filmi serisi Evil Deadin devamı olan Ash vs Evil Dead, eski bir hesaplaşma öyküsünü anlatıyor desek yanlış olmaz. Ünlü korku  filmi Evil Dead’den 30 yıl sonrasına gittiğimiz bu seride, Ash’in dünyayı kurtarma şansını elde ettiğini göze çarpıyor.

30 yıl önce 5 arkadaşıyla birlikte gittiği orman kulubesinde, lanetli kitabı okuduktan sonra kurtulan tek kişi Ash’dir. Tam sessiz ve mülayim bir hayata kavuşmuşken şeytanlar tekrar görülmektedir. Durum böyleyken de Ash’in mücadele etmekten başka şansı kalmaz. Macera’nın bir an olsun eksilmediği dizi, Netflix’in en iyi korku dizisi önerileri listemizin olmazsa olmazlarındandır.

Dead Set

netflix korku dizileri en iyinetflix korku dizileri en iyi
 • IMDb: 7,6
 • Google: %85

En kaliteli Netflix korku dizisi önerileri listemizin son sırasın Dead Set yer alıyor. Mini dizi olan Dead Set, toplamda yalnızca 5 bölümden bir araya gelen bir zombi dizisi. Zombi dizilerini seviyorsanız Dead Set’i mutlaka ama mutlaka izlemeniz gerekiyor.

Big Brother programındaki yarışmacılar, dışarıda yaşanan salgından habersizdirler. Zombi salgını, stüdyo hariç her yeri kasıp kavururken, zombi istilaları da buna eşlik etmektedir. Habersiz yarışmacılar, günlük hayatlarına devam ederken salgın sonunda stüdyoveya sıçrar ve aksiyon dolu dakikalar bununla birlikte başlar. Daha önce gördüğümüz zombi dizi ve filmlerinden farklı olarak Dead Set’te zombiler enteresan bir biçimde koşabilmektedir.

Özellikle zombili korku filmlerini beğenerek seyredenler, film tadındaki bu mini korku dizisinden bi hayli keyif alacaktır. En kaliteli Netflix korku dizilerinden Dead Set, beklentilerinizi ustalıkla karşılayacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün