Tavsiyeler

En İyi Savaş Filmleri 2021 Tavsiyeler Yüksep Puanlı Savaş Dizileri

En İyi Savaş Filmleri 2021 Tavsiyeler Yüksep Puanlı Savaş Dizileri, arayışı içine giren okurlarımız için En İyi Savaş Filmleri 2021 Tavsiyeler Yüksep Puanlı Savaş Dizileri ile alakalı en iyi olanı siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. En İyi Savaş Filmleri 2021 Tavsiyeler Yüksep Puanlı Savaş Dizileri ile alakalı en fazla tercih edilenler ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

En İyi Savaş Filmleri 2021 Tavsiyeler Yüksep Puanlı Savaş Dizileri

İçindekiler

En İyi Savaş Filmleri

Savaşlar, her ne kadar büyük yıkımlar doğursa da dünyanın bir gerçeğidir. Dünya var olduğundan beri bir çok savaş meydana gelmiştir. Siyasi ve coğrafi nedenlere dayanan bu savaşların arkasında da bir çok acı kalmıştır. Böyle bir gerçek ortadayken bu konunun filmlere yansımaması tabi ki ki imkansız. Bugüne kadar savaş temalı bir çok filme imza atıldı. Bunlardan en iyilerini 15sey.com olarak siz değerli okurlarımız için anlattık. En kaliteli savaş filmleri hangileri? En kaliteli savaş filmlerinin konuları nelerdir? En kaliteli savaş filmlerinin IMDb puanları kaç? Gibi sorulara yanıt bulabileceğiniz en iyi savaş filmi önerileri listemiz sizlerle. Keyifli okumalar.

Dara iz Jasenovca

 • IMDb: 8,4
 • Google: %93

 En kaliteli savaş filmi önerileri listemizin ilk sırasında Dara iz Jasenovca yer alıyor. Gerçek bir hikayenin anlatılması bundan dolayı bi hayli ilgi çekici ve bi hayli beğeni alan bir yapım. İkinci Dünya Savaşı sırasında kullanılan toplama kampına esir olarak düşen Dara adlı halen ufak sayılacak kızın yaşadığı acı olaylar anlatılıyor. Dara’nın merkezde olduğu filmde, bunun yanı sıra kamptaki insanlığa aykırı uygulamalara da tanıklık ediyoruz. Tüm bu trajediye neden olan ise sadist bir komutan.

Vizyona girdiği 2020 yılı, bunun bunun yanında esirlerin kamptan kaçışının da 75. yıldönümü olarak anıldı. Altınküre Ödülleri’nde dram dalında en iyi film seçilen Dara iz Jasenovca, bununla birlikte en iyi savaş filmleri içinde yer alır. IMDb puanı da filmin beğenildiğini ortaya koyuyor.

Özellikle tarihte yaşanmış gerçek acılara dayanan filmleri sevenlerin mutlaka izlemesi gerektiği Dara iz Jasenovca, savaşların görünmeyen kısımlarına yeni bir pencere açıyor.

Dara iz Jasenovca: https://youtu.be/7RDs2Vuw_AQ

1917

 • IMDb: 8,3
 • Google: %92

Savaşlarda, askerlere verilen her görev tabi ki zordur. Lakin Britanyalı iki askere verilen bir görev hemen hemen imkansızdır. 1.Dünya Savaşı’nda Britanyalı iki askerin aldıkları zorlu görevi yerine getirmek için verdikleri çaba anlatılır 1917’de.

İki Britanya askeri olan Kıdemsiz Onbaşılar Schofield ve Blake, binlerce askerin hemen hemen yaşayıp yaşamayacağını belirleyecek olan zorlu bir görevi gerçekleştirmeye çalışırlar. Düşman bölgesini geçip ellerindeki mesajı iletmekle görevli olan Schofield ve Blake, bu görevi başarabilecek mi?

Savaşın zorlu ve tehlikelerle dolu yanını gözler önüne seren bu film, en iyi savaş filmleri listemizin en yüksek IMDb puanına sahip filmlerinden bir tanesi.

Dunkirk

 • IMDb: 7,8
 • Google: 87

Yönetmenliğini Cristopher Nolan’ın yaptığı Dunkirk, vizyona girdiği zaman büyük bir ilgi ve beğeniyle karşılandı. Kuzey Fransa’da bulunan Dunkirk’de sahilde Almanlardan kaçarak sıkışıp kalan İngiliz ve Fransız askerlerini konu ediniyor. Almanlar aracılığıyla etrafları sarılan ve hareketleri sıfırlanan İngiliz ve Fransızlar’ın bölgeden tahliyesi bi hayli zor olacaktır.

Yine gerçek bir hikaye olan bu olay, tarihe Dunkirk Tahliyesi olarak geçmiştir. 1940 senesinde 300.000 kadar asker, Dunkirk’den İngiltere’ye tahliye edilmiştir. Filmi diğer savaş filmlerinden ayrıştıran nokta ise hiç kan ve yaralanmanın olmaması. Dolayısıyla çocuklarınızla bile gönül rahatlığıyla izleyebileceğiniz bir savaş filmi.

Saving Private Ryan/ Er Ryan’ı Kurtarmak

 • IMDb: 8,6
 • Google: %95

Dünyanın en fazla izlenen savaş filmlerinden birisi olan Er Ryan’ı Kurtarmak, 1998 yapımı bir Stevem Spielberg filmi. Çıktığı andan bu yana ödülleri silip süpüren film, En İyi Kurgu Oscar’ı, En İyi Yönetmen Ödülü, Altın Küre En İyi Film Ödülü gibi bir çok ödüle sahiptir. Ödüllerinin bunun yanında da 8,6 gibi yüksek bir IMDb puanına sahiptir.

Savaşa katılan askerlerden birisi olan James Ryan’ın kurtarılması için 8 kişilik özel bir askeri birlik devreye girer. Çünkü Er Ryan’ın 3 kardeşi savaşta yaşamını yitirmiştir. Anneleri de artık bu duruma isyan ederek tek sağ kalan oğlunun yaşamasını ister. Sesini başkana duyurabilen kadının bu isteği geri çevrilmez ve cehennemi andıran savaş alanlarında Er Ryan’ı kurtarmak için operasyon başlar.

 Tom Hanks, Matt Damon ve Vin Diesel gibi isimlerin olduğu Er Ryan’ı Kurtarmak, en iyi savaş filmleri içinde asla unutulmayacak filmlerden birisi.

Braveheart/ Cesur Yürek

 • IMDb: 8,3
 • Google: %92

Mel Gibson’un hem yönettiği hem de İskoç kahraman William Wallace’a hayat verdiği film Cesur Yürek, efsaneleşen popüler filmler içinde yer alıyor. Bir anlamda İskoçların İngilizlere başkaldırışını anlatan efsane film, halk kahramanı William Wallace etrafında şekillenir.

13. yüzyılda İngiliz tahakkümünde olan İskoçlar, gurur kırıcı ve insanlık dışı uygulamalar ile karşı  karşıya kalır. Hatta soylu İngilizler, istedikleri İskoç kadınıyla birlikte olmak gibi bir imtiyaza bile sahiptiler. Ülkesi uğruna ailesini kaybeden William Wallace için ise bardağı taşıran son damla, İngilizlerin karısına tecavüz edip, öldürmesi olmuştur. Bu olaydan sonra intikam alma kararlılığında olan William, kısa süre sonra İngiliz sömürüsüne başkaldıran bir özgürlük savaşçısına dönüşür.

Dillerden düşmeyen bu film, eminiz ki izleyen herkesin gönlünde bir yer etmiştir. IMDb puanı 8,3 olan Cesur Yürek, en iyi savaş filmleri içinde yer alıyor.

Inglourious Basterds/ Soysuzlar Çetesi

 • IMDb: 8,3
 • Google: %93

Quentin Tarantino’nun hem senaristliğini yaptığı hem de yönetmen koltuğunda oturduğu filmi Soysuzlar Çetesi, 8 dalda Oscar’ a aday gösterilmişti. Başrollerini Bradd Pitt ve Diane Kruger’in paylaşımı yaptığı film, ABD, Almanya ve Fransa ortak yapımı. Aksiyon, dram, komedi, macera ve savaş türünde olan film, en popüler filmler içinde yer alıyor.

En kaliteli savaş filmlerinden olan Soysuzlar Çetesi, Alman işgalindeki Fransa’da yaşayan Shosanna’yı merkeze alıyor. Herkes gibi Shosanna da savaşın kötü yönleriyle tanışmış biri olma özelliğini taşır. Ailesi gözünün önünde canice katledilirken seyretmekten başka bir şey yapamayan Shosanna, Paris’e kaçmaya karar verir. Burada yeni yaşamına sıfırdan başlamak isteyen Shosanna, Teğmen Raine ile tanışır. Teğmen Raine ise kendi askerlerini Nazilere karşı örgütlemeye çalışan Yahudi bir komutandır.

Senaryodaki başarısı, oyuncuların ustalığı ve komedi unsurlarının da yer almasıyla Soysuzlar Çetesi, en iyi savaş filmleri listemizin vazgeçilmezlerinden.

Jojo Rabbit/ Tavşan Jojo

 • IMDb: 7,9
 • Google: %93

Nazi faşizmini konu alan Tavşan Jojo, ufak bir çocuğun gözünden Nazilere bakışı konu alıyor. Jojo Betzler, Nazilerin gençler için hazırladığı kamplarda bulunan ve hiç arkadaşı olmayan bir çocuktur. Gerçekte hiç arkadaşı olmayan Jojo’nun hayali bir arkadaşı mevcuttur. Hitler. Evet, yanlış duymadınız. Jojo’nun tek arkadaşı Nazi komutanı Hitler’dir. Lakin bu hayali Hitler, gerçek Hitler’den bi hayli farklıdır. Acımasız ve kötü birisi değildir.

Bir gün, evlerinin çatı katında Jojo’nun Annesi Yahudi bir kızı saklamıştır. Acımasız Nazilerden gizli tutulan ufak kızı gören Jojo, Hitler’in düşündüğü gibi iyi bir arkadaş olmadığını anlar. Bu saatten sonra Jojo için tek bir yol mevcuttur. Bu kötülüğe karşı gelmek.

Filmin yönetmeni Taika Waititi, bunun yanı sıra Jojo’nun hayali arkadaşı olan Hitler’i canlandırıyor. Oldukça başarılı bir oyunculuk sergileyen Waititi, filmin başarısını katlamasına faydalı oluyor desek yanlış olmaz. Seyircinin heyecanı hep diri tutulmuş filmin sonuna kadar. Gerçekçilikten de uzaklaşmamaya özellikle dikkat edilmiş olması da bunun bunun yanında filmi başarılı yapan unsurlardan.

Tavşan Jojo, farklı, enteresan ve bir o kadar da fantastik yönüyle en iyi savaş filmleri listemizin en renkli yapımlarından birisi.

Apocalypse Now/ Kıyamet

 • IMDb: 8,4
 • Google: %88

1979 yapımı film, dünyanın en ünlü savaş filmlerinden birisi olarak bilinmekte. Amerika-Vietnam savaşı sırasında gerçekleşen bir operasyonu konu alan Kıyamet filminin yönetmen koltuğunda ise en popüler sinema filmlerinden olan The Godfather serisinden tanıdığımız Francis Ford Coppola oturuyor.

Yüzbaşı Willard ve bununla birlikteki ekip, Vietnam’da isyancı ve vahşi bir yerel kabilenin önderini ortadan kaldırmak için görevlendirilir. Bu kabilenin önderi olan Albay Walter Kurtz ise son derece acımasız ve vahşi bir kişiliktir. Hiçbir şeyden korkusu olmayan Albay Walter, kanının son damlasına kadar mücadele etmeye hazırdır. Yüzbaşı Willard’ın ise ondan aşağı kalır bir yanı yoktur. Görevini başarıyla tamamlamaya kararlı olan Yüzbaşı, git gide Albay Walter’a benzediğini fark eder.

Savaşın vahşiliğini ve acımasızlığını ortaya koyan bu film, savaşa katılan iyi niyetli askerlerin bile zamanla nasıl bir psikolojik dönüşüm geçirebileceğini ortaya koyuyor. Hem sahneleriyle hem de farklı bakış açısıyla Kıyamet, en iyi savaş filmleri içinde yer alıyor.

The Pianist/ Piyanist

 • IMDb: 8,5
 • Google: %95

Gerçek bir trajediyi konu alan Piyanist, 2.Dünya Savaşı senelerında geçiyor. Ünlü piyanist Wladyslaw Szpilman’ın başından geçen yaşanmış olaylara dayanan film, aynı isimli kitaptan uyarlanmış biçimde karşımıza çıkıyor. Nazilerin gittikleri her yeri yaşanmaz bir hale getirdiğini hepimiz bilinmekte. Polonveya bunlardan bir tanesi. Ailesi ile birlikte yaşayan Wladyslaw Szpilman, bir çok kez Nazilerin aşağılamalarına ve acımasızlığına maruz kalsa da kampta esir olmaktan kurtulmuştur.

 Bir taraftan Nazilerin baskısı, bir taraftan da açlık ve sefaletle savaşan Szpilman ve diğer Polonyalılar, umutlarını hiçbir zaman kaybetmez. Gelen iyi haberler ise bir miktar da olsa umutlarını tazelemektedir. Ayrıca En kaliteli erkek oyuncu dalında Oscar sahibi olan Adrien Brody, hayat verdiği Szpilman kişiliğiyle herkesten tam puan almayı başardı.

Savaşın toplumları ne hale getirdiğini, açlığı ve sefaleti gözler önüne seren bu film adeta bir başyapıt niteliği kazanmış durumda. En kaliteli savaş filmlerinden olan Piyanist kesinlikle ölmeden önce izlemeniz gereken filmler içinde yer alıyor.

Stalingrad

 • IMDb: 7,5
 • Googe: %93

Alman yapımı 2.Dünya Savaşı filmi Stalingrad, bir hücum taburunun yeni görev yerleri olan Stalingrad’a gönderilmelerini anlatıyor. El Alamein Savaşları’ndan yeni çıkmış tabur, yorgun ve dinlenmeye muhtaç bir biçimde yeni görev yerlerine gönderilmek ister. İsteksiz bir biçimde Stalingrad’a giden bir tabur askerin yaşadıkları zorlu şartlara tanıklık ediyoruz.

En kaliteli savaş filmlerin Stalingrad, özellikle 2.Dünya Savaşı’na ilgisi olanların beğenerek izleyeceği bir savaş filmi.

The Thin Red Line/ İnce Kırmızı Hat

 • IMDb: 7,6
 • Google: %86

Japonların ilerleyişini durdurmaya çalışan bir grup Amerikan askeri, ruhsal olarak kendi benliklerini keşfetme yolunda mühim adımlar atar. Bombaların, mermilerin ve kan gölünün ortasında değiştiğini hisseden ve birbirleriyle olan iletişimlerini sıkılaştıran bu askerlerin, en az savaşın kazanılması kadar mühim olan kendi iç savaşlarını göze çarpıyor The Thin Red Line’da.

Kritik bir konumda görev yapan askerlerin, büyük bir savaşın ortasında kendi iç dünyalarına odaklanmamıza vesilen olan bu film, hepimize değişik bir bakış açısının kapısını açacak. Üzerlerindeki stresin ne kadar büyük olduğunu ve kimilerinin bunun altında ezildiğini başarılı bir biçimde görülmektediran yapım, en iyi savaş filmleri içinde dikkat çekmeyi başarıyor.

Full Metal Jacket

 • IMDb: 8,3
 • Google: %93

1987 yapımı Full Metal Jacket, izleyecilerin hafızasına kazanan en iyi savaş filmlerinden birisi. 8,3 gibi bir IMDb puanına sahip olan film, Stanley Kubrick’in yönetmenliği ve senaristliğiyle, zamanında başarıdan başarıya koşmuş bir yapım.

Bir grup acemi asker, nasıl bir yere düştüklerinden habersizdirler. Komutanlarının acımasızlığı ve eğitimlerin zorluğu karşısında ayakta kalmaya çalışan acemi askerler, kendilerini gerçek savaşın ortasından bulacaktır. Aldıkları ağır eğitimden sonra bi hayli hızlı bir geçişle savaşın ortasına düşen bu askerler, savaşın insana neler yaşattığını da gözler önüne çıkarıyor.

Okuma Önerisi | En İyi Netflix Korku Dizileri

All Quiet on the Western Front / Garp Cephesinde Yeni Bir Şey Yok

 • IMDb: 8,0
 • Google: %87

Efsaneler içinde bulunan Garp Cephesinde Yeni Bir Şey Yok, Erich Maria Remarque’nin hikayesinden çevirilmiştir. Savaşın yol açtığı yıkımları gözler önüne seren film, savaşların, insanlık suçu olduğu mesajını verir. İnsanları savaştan soğutması sebebiyle Hitler ve Mussolini gibi diktatörler aracılığıyla yagizli tutulan film, bu yönüyle de amacına eriştiğini gösteriyor.

Tartışmasız en iyi savaş filmlerinden birisi olan Garp Cephesinde Yeni Bir Şey Yok, Birinci Dünya Savaşı senelerında Almanya’da savaş yanlısı öğretmenlerin, öğrencilerin milliyetçi duygularını sömürerek nasıl onların savaşa katılmalarına sebebiyet verdiklerini ele alır. Kitabın yazarı olan Erich Maria Remarque de zorunlu olarak Almanlarla birlikte savaşmak zorunda kalmıştır.

Savaş zıtlığını vurgulayan bu film, öğrencilerin, savaşın ağır ve acımasız koşulları altında nasıl ezildiklerini anlatır. Bedensel olarak yara almasalar bile iyileşmeyecek ruhsal problemler kazanan bu çocuklar, savaşın yarattığı yıkımı tek başlarına ispatlarlar.

Savaş zıtı bir savaş filmi arıyorsanız Garp Cephesinde Yeni Bir Şey Yok, tam size göre.

120

 • IMDb: 7,3
 • Google: %88

 Türk savaş filmi olan 120, Birinci Dünya Savaşı senelerında geçen gerçek bir hikayeyi konu alıyor. Cephanesi hızla tükenen Osmalı ordusu çaresiz bir biçimde çevre illerden destek istemeye başlar. En yakında zamanda bulunan Van da ise top sesleri şehir merkezinden bile duyulur hale gelmiştir. Yardım çağrılarına yanıt veremeyen Van’da ise tüm erkekler, memleketin her köşesinde zaten çarpışmaktadır. Çözüm ise okul müdüründen gelir. Yaşları 12-17 aralığında olan çocuklar cephaneyi Sarıkamış’a nakledecektir.

Evlerinden ayrılan 120 çocuk, bu kritik öneme sahip görev için dondurucu soğukta yola koyulur. Bölgenin iklimsel şartları göz önünde bulundurulduğunda bu görev, çocukların sırtına öyle bir yük olmuştur ki büyük bir çoğunluğu  bir daha hiçbiri dönememiştir.

Kahraman 120 çocuğun gerçek öyküsünü konu alan bu film, en iyi savaş filmleri içinde en trajik olanlardan bir tanesi.

Pearl Harbor

 • IMDb: 6,2
 • Google: %91

 En kaliteli savaş filmleri listemizin son sırasında Pearl Harbor yer alıyor. Hollywood yapımı bu film, İkinci Dünya Savaşında gerçekleşen “Pearl Harbor Saldırısı”nı konu alır. Eskiden beri dost olan iki pilot, gerçek bir savaşa girmek için can atmaktadırlar. Bu arada ise İkinci Dünya Savaşı kanlı bir biçimde can almaya sürdürmektedir. Sürpriz bir biçimde bombalanan Pearl Harbor ise vahşetin boyutunu kat kat arttırmıştır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün