Evan Spiegel Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Evan Spiegel kimdir?, Evan Spiegel kaç yaşında?, Evan Spiegel evi nerede?, Evan Spiegel nerelidir? Evan Spiegel ev adresi?, Evan Spiegel kaç yaşında?, Evan Spiegel nerede oturuyor?, Evan Spiegel nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Evan Spiegel hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 04.Haziran.1990 senesinde doğan Evan Spiegel şu an için 31 yaşında ve İkizler burcundandır. Evan Spiegel doğum yeri ise Los Angeles, Kaliforniya, ABD olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamı olarak devam ettirmektedir.

Evan Spiegel Kimdir? – Evan Spiegel Evi Nerede? – Evan Spiegel Nerede Oturuyor?

Evan Spiegel Kimdir?, evi nerede?

İş adamı, İnternet Girişimcisi

Amerikalı internet girişimcisi. Kurucuları içerisinde olduğu Snapchat‘in icra kurulu başkanıdır.

Evan Spiegel, 4 Haziran 1990 tarihinde Los Angeles, Kaliforniya, ABD’de Melissa Ann Thomas ve John W. Spiegel çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Tam adı Evan Thomas Spiegel’dir. Caroline Spiegel, Lauren Spiegel adlarında iki kardeşi mevcuttur. ABD’nin batı sahilindeki Los Angeles bölgesinde ve Malibu’nun hemen doğusunda bulunan Pacific Palisades’de büyüyen Spiegel, iki avukatın en büyük oğlu. Annesi ve babası, Spiegel halen lisedeyken boşanmış.

Evan Spiegel Stanford Üniversitesinden mezun oldu.

Evan Spiegel, Stanford Üniversitesinde okurken Reggie Brown ve Bobby Murphy ile tanıştı ve birlikte Snapchat‘in altyapısını 2011 senesinde yaptılar. Evan Spiegel’e Snapchat’i yaratma düşüncesi, Stanford Üniversitesi’nde okuduğu zamanda, pazarlama dersinde gelmiş. İleride size sorun yaratabilecek “sakıncalı” fotoğrafları Sosyal paylaşım sitesi Facebook’tan silmenin zorluklarından bahseden dostlarını hatırlayan Spiegel, konuyu derinleştirmek istemiş. Yanına sıra arkadaşı Bobby Murphy’yi alarak, bireylerin çekinmeden aralarında gülünç, matrak, sakıncalı “selfie” portrelerini paylaşabileceği ve fotoğrafın hiçbir iz bırakmadan yok yer alacağı bir uygulama hayal eden Spiegel, projesini hayata geçirmiş.

Spiegel’in 2011 senesinde yarattığı uygulama, Stanford kampüsünde büyük bir heyecanla karşılanmış ve kısa bir sürede kampüs serverinden en fazla indirilen uygulama haline gelmişti. Beklenmedik başarı karşısında bi hayli şaşırdığını söyleyen ve eğitimini yarıda bırakarak Snapchat için yatırımcı arayışına girdiğini söyleyen Spiegel, bankacıların kendileriyle dalga geçer gibi konuştuğunu anlatıyor: “Bütün yatırımcılar bize aynı şeyi söylüyordu: “Hayatımızda duyduğumuz en saçma fikir!”. Aldığı ret yanıtlar karşısında yılmadı.

Snapchat’in değeri 2016 yılı için ortalama 20 milyar dolar!

Evan Spiegel, 2015 senesinden beri Miranda Kerr ile olup 2016 senesinde evlenmeye karar vererek nişanlanmışlardır.

Forbes’e göre Evan Spiegel’in 2016 senesinde şahsi serveti 2,1 milyar dolardır.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
porno

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün