Biyografi

Evrim Alasya Kimdir? Evi Nerede?

Evrim Alasya Kimdir? – Evrim Alasya Evi Nerede? – Evrim Alasya Nereli?

Evrim Alasya kimdir?, Evrim Alasya kaç yaşında?, Evrim Alasya evi nerede?, Evrim Alasya nerelidir? Evrim Alasya ev adresi?, Evrim Alasya kaç yaşında?, Evrim Alasya nerede oturuyor?, Evrim Alasya nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Evrim Alasya hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 02.Ağustos.1979 senesinde doğan Evrim Alasya şu an için 42 yaşında ve Aslan burcundandır. Evrim Alasya doğum yeri ise İzmir olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Tiyatro OyuncusuDizi OyuncusuSinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Evrim Alasya Kimdir?, evi nerede?

“Güneşin Kızları” adlı dizide “Güneş” kişiliğini oynadı.

Evrim Alasya, 2 Ağustos 1979 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Rahmetli Zeki Alasya ile bir akrabalığı yoktur. 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunudur.

Çimentaş Spor Kulübü’nde Ulusal ve ülkeler arası yarışmalara katılan lisanslı sporcuydu. Beş yaşındayken ritmik jimnastiğe başlayan Evrim Alasya, lise senelerında başarılı bir ritmik jimnastikçiyken tiyatroya gönül vererek 1997 senesinde bitirdiği liseden sonra Konak Belediye Tiyatrosu’nun kursuna kaydını yaptırdı. 2 yıl sonra da girdiği İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Konservatuar kısmının sonrasında 2003 senesinde Pınar çocuk tiyatrosuyla mesleğe başladı. 2003 senesinde Pınar çocuk tiyatrosunun İstanbul şubesinde görev yapmak için İstanbul’a geldi ve 2006 yılına kadar çocuk tiyatrosunda çalıştı. 2006 senesinden sonra da Zuhal Olcay ve Haluk Bilginer tarafından 1999 senesinde kurulan Oyun Atölyesi’nde çalışmaktadır.

2003 – 2005 senelerı içerisinde “Bir İstanbul Masalı” adlı dizide küçük bir rolde oynayarak dizi oyunculuğuna başladı. Dizinin başrollerinde Mehmet Aslantuğ, Ahu Türkpençe, Çetin Tekindor, Altan Erkekli, Arsen Gürzap, Vahide Perçin, İsmail Hacıoğlu, Ozan Güven oynamıştı.

2010 senesinde Gönülçelen dizisinin cilveli şarkıcısı “Balçiçek” rolünü canlandırırken Tuba Büyüküstün, Cansel Elçin, Onur Saylak, Günay Karacaoğlu, Ayda Aksel, İlhan Şeşen, Yasemin Çonka, Begüm Kütük Yaşaroğlu ile birlikte oynadı.

Muhteşem Yüzyıl isimli dizide 58. bölümde Nebahat Çehre’ye olan benzerliği nedeni ile onun gençliğini canlandırdı.

Evrim Alasya, 2014 senesinde yayınlanmaya başlayan ve başrollerinde Mete Horozoğlu, Ekin Koç, Ayça Bingöl, İlker Kızmaz ve Tolga Sarıtaş olan “Benim Adım Gültepe” dizisinde Suna kişiliğini canlandırmıştır.

Evrim Alasya, Kanal D ekranlarında 18 Haziran 2015 tarihinde Sadullah Çelen yönetmenliğinde başlayan “Güneşin Kızları” adlı dizide “Güneş” kişiliğini oynamaktadır. Dizinin oyuncu kadrosunda Emre Kınay, Kanat Heparı, Tolga Sarıtaş, Berk Atan, Hande Erçel, Miray Akay, Sarpcan Köroğlu, Burcu Özberk, Sarper Arda, Meltem Gülenç, Teoman Kumbaracıbaşı, Funda İlhan gibi isimler bulunmaktadır.

Pınar Çocuk Tiyatrosunda Rol aldığı Oyunlar:
Lokamapüf,
Androcles Ve Aslan,
Mutluluk Dağıtan Eskici,
Mavi Pullu Balık,
Yel Değirmeni,
Fırtına,
Ben Bir Kurbağayım,
Küçük Kız Ve Yıldız,
Ayrılık,
Deli Dumrul

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları :
2005-2006 – Atinalı Timon : William Shakespeare – Oyun Atölyesi
2009-2010 – 7 Şekspir Müzikali : William Shakespeare – Oyun Atölyesi
2011-2012 – Don Juan’ın Gecesi : Éric-Emmanuel Schmitt – Oyun Atölyesi
2012-2013 – Antonius ile Kleopatra : William Shakespeare – Oyun Atölyesi
2016 – İki Bekar : Sam Bobrick – Duru Tiyatro

Filmleri ve Dizileri :
2020 – Akrep (Ferda) (TV Dizisi)
2020 – Kırmızı Oda (Meliha) (TV Dizisi)
2018 – Koca Koca Yalanlar (Mujgan) (TV Dizisi)
2015 – Güneşin Kızları (Güneş) (TV Dizisi)
2014 – Benim Adım Gültepe (Suna) (TV Dizisi)
2013 – Vicdan (TV Dizisi)
2011 – Muhteşem Yüzyıl 2. Sezon (TV Dizisi)
2010 – Gönülçelen (Balçiçek) (TV Dizisi)
2008 – Muro – Nalet Olsun İçimdeki İnsana (Fidan) (Sinema Filmi)
2008 – Gece Sesleri (Neslihan) (TV Dizisi)
2008 – Başka Semtin Çocukları (Evrim) (Sinema Filmi)
2005 – Ihlamurlar Altında (Sema) (TV Dizisi)
2003 – 2005 – Bir İstanbul Masalı (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu