Eylem Şenkal Kimdir? Evi Nerede?

Eylem Şenkal Kimdir? – Eylem Şenkal Evi Nerede? – Eylem Şenkal Nereli?

Eylem Şenkal kimdir?, Eylem Şenkal kaç yaşında?, Eylem Şenkal evi nerede?, Eylem Şenkal nerelidir? Eylem Şenkal ev adresi?, Eylem Şenkal kaç yaşında?, Eylem Şenkal nerede oturuyor?, Eylem Şenkal nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Eylem Şenkal hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 07.Haziran.1977 senesinde doğan Eylem Şenkal şu an için 44 yaşında ve İkizler burcundandır. Eylem Şenkal doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise ModelDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Eylem Şenkal Kimdir?, evi nerede?

Eylem Şenkal, 7 Haziran 1977 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Tam adı Zeynep Eylem Şenkal’dır. Anne ve babasının memleketi Erzincan’dır. Annesi Saadet Koçer’dir. 1982 senesinde Bağlar İlkokulunda okula başlayan Eylem Şenkal taşınmalar nedeni ile bir çok şehir değiştirdi. Ortaokul ve Lise’de voleybol oyunculuğuna başladı. En son İstanbul’da Kadir Has lisesinden mezun oldu. Daha sonra İstanbul Üniversitesi‘ne kaydoldu ve Marmara Üniversitesi Spor Akademisi’nden mezun oldu .

1996 senesinde Best Model Türkiye yarışmasına katılarak dereceye girdi ve 1997 Best Model of the world olarak seçildi. Dünya birincisi seçilmesinin sonrasında iki yıl Fransa, İtalya, Amerika’da defilelere katıldı, dünyaca ünlü çeşitli markaların kataloglarında yer aldı.

Magazin Gazeteciler Derneğinin gerçekleştirdiği yarışmada yılın en iyi mankeni kategorisinde halk oylaması ile 2. seçildi. Ayrıca gecce.org sitesinde de yılın en iyi mankeni seçildi.

2005, 2006, 2007, 2008 senelerı içerisinde aktif bir halde Formula 1 sporunda Redbull ekibiyle “Kadın ilgisini” çekmek için yapılan programının içinde 230 dünya şehrine giderek orada tanıtım, çekim ve tv programlarına katıldı.

Marmara Üniversitesi Spor Akademisinden 2000 senesinde mezun oldu. 2009 senesinde sporcu psikolojisi üzerine yüksek lisansını yaptı. Eski milli voleybolcudur. İstanbul Üniversitesi, Yeşilyurt ve Fenerbahçe klüplerinde işinde uzman voleybol ligde oynadı. Sakatlık sebebiyle 1996 senesinde Fenerbahçe spor kulübünde voleybolu sonlandırdı.

Show TV Gol Show ve Starda öğle kuşağında Olmaz Böyle Şey adlı TV Programında yorumcu olarak görev yaptı.

Eylem Şenkal’ın Ülkem Gazetesi, Incity aylık Dergi, Voleybol-e web sitesinde yazıları çıkmaktadır.

Eylem Şenkal, bayii toplantıları, ürün tanıtımları, seminerlerde İngilizce&Türkçe sunumlar yapmaktadır.

2008 senesinde “Kadri’nin Götürdüğü Yere Git” adlı sinema filminde Şafak Sezer, Alp Kırşan, Ahmet Mümtaz Taylan, Esin Civangil, Cem Özer ile birlikte oynadı.

2008 senesinde senaryo ve yapımcılığı Birol Güven’den olan ve yönetmenliğini Hamdi Alkan’ın yaptığı “Komedi Türk” adlı dizide Altan Erkekli, Rasim Öztekin, Zuhal Topal, Ferdi Akarnur ile birlikte rol aldı.

Hikayesini İlyas İlbey’in yazıp Atilla Atalay ve Can Barslan tarafından senaryolaştırılan, çekimleri Kastamonu ili Araç ilçesi Çaybaşı köyünde yapılan, yapımcılığını Yasemin Yalçın’ın yaptığı müziklerini Mazlum Çimen’in hazırladığı, yönetmenliğini İlyas İlbey ile Gülbin Aydın’ın yaptığı “Manda Yuvası” filminde Seniha kişiliğini Eylem Şenkal canlandırırken diğer oyuncular; İlyas İlbey, Mazlum Çimen, Cahit Berkay, Yasemin Yalçın, Seray Sever, Kemal Kuruçay, Kadir Çöpdemir, Ferdi Akarnur gibi oyuncular paylaşırken bir çok da yerel halktan oyuncular olmuştur.

Daha sonra Londra’daki BBP University’de yüksek lisans yaparak psikoloji eğitimini bitirdi. Bir süre İngiltere Premier League takımlarından Chelsea ve Arsenal’de çalıştı, sonra İstanbul’a gelen Eylem Şenkal, Ocak 2020’de özel Fransız Lape Hastanesinde spor psikoloğu olarak vazifeye başladı.

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları :
2000 – 2002 – Sigara Böreği – Tiyatro Portakal
Edme
Papaz Kaçtı
Kısa Çöp
Erkekler ne ister
Bir ürkek bir erkek
Oyuna gelin oyuna gelmeyin
Aman Hayret Biraz Gayret
Tarihte garip vakalar
Arapsaçı
Necmiq
Hugo Cadı Sila’ya karşı

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2015 – Ne Münasebet (TV Dizisi)
2014 – Manda Yuvası (Seniha) (Sinema Filmi)
2014 – Kiraz Mevsimi (Setenay Ateş)(TV Dizisi)
2009 – Adab-ı Muaşeret (Konuk Oyuncu) (Sinema Filmi)
2008 – Komedi Türk (TV Dizisi)
2008 – Kadri’nin Götürdüğü Yere Git (Betül) (Sinema Filmi)
2007 – Neşeli Gençlik (Amazon Kraliçesi) (Sinema Filmi)
2007 – 18’ler Takımı (Hindu gelin) (Sinema Filmi)
2005 – Erkek Tarafı (Şeytan) (TV Dizisi)
2005 – Belalı Baldız (Şahika Şener/Dilara) (TV Dizisi)
2004 – Gölge Ekibi (TV Filmi)
2004 – Cennet Mahallesi (Alev) (TV Dizisi)
2004 – Bizim Karakol (Fistan) (TV Dizisi)
2003 – Toprağa Kan Düştü (TV Filmi)
2002 – Çocuklar Duymasın (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
2002 – Papatya ile Karabiber (Sinema Filmi)
2002 – Bana Abi De (Garson kız Oya) (TV Dizisi)
2000 – Ozanlar Yaylası (Sinema Filmi)
2000 – Kahkaha Show (Eylem) (TV Dizisi)
1999 – Evimiz Olacak mı? (TV Dizisi)
1999 – 2003 – Ayrılsak da Beraberiz (Jale) (TV Dizisi)
1996 – Tatlı Kaçıklar (Pınar) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker