Faturalar sorun olmaktan çıkıyor! Herkesin faturasını devlet ödeyecek

Faturalar sorun olmaktan çıkıyor! Herkesin faturasını devlet ödeyecek, arayışı içine giren okurlarımız için Faturalar sorun olmaktan çıkıyor! Herkesin faturasını devlet ödeyecek ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Faturalar sorun olmaktan çıkıyor! Herkesin faturasını devlet ödeyecek sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Faturalar sorun olmaktan çıkıyor! Herkesin faturasını devlet ödeyecek

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının son yürüttüğü çalışmalardan sonra, Faturalar sorun olmaktan çıkıyor! Herkesin faturasını devlet ödeyecek haberleri sürekli olarak gündeme gelmeye sürdürmektedir. Bu çalışmalar neticesinde, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü, gereksinimi olan ailelerin geneline bazı yardımlar yapmaya sürdürmektedir. Devlet aracılığıyla yapılan yardımlar içinde en fazla talep alanlardan bir tanesi ise; elektrik faturalı hususunda yapılan destekler olmuştur.

Fisher Etkisi nedir? Fisher Etkisi neyi açıklar?

Fisher Etkisi nedir? Fisher Etkisi neyi açıklar?

Söz konusu yardım kampanyaları için müracaat yapan bireyler, 118 TL miktarında bir yarım ödemesi alma olanağına sahiptirler. Herhangi bir cihaza bağlı olarak yaşamını sürdürmeye devam eden yaşlılara ve hastalara ödenen yardım tutarı ise; 200 TL olarak belirlenmiştir. Size verilen yardımları ise, her ay PTT’ye başvurarak almanız olabilecek olacaktır. Lakin bu yardımlardan yararlanmak için, bazı kaideleri karşılıyor olmanız gerekmektedir. Bu yardımlar yalnızca gerçekten gereksinimi olan bireylere yapılmaktadır.

Yapılan Yardımların Miktarı Nedir?

Elektrik faturaları hususunda yapılan yardımların miktarı eve göre değişiklik göstermektedir. Devletin yardımından yararlanmak isteyen bireyler, belli koşulları karşılaması durumunda müracaatta bulunabilir ve bu fırsatlardan yararlanabilir. Yardımların miktarları ise şu biçimde belirlenmiş ve vatandaşlarla da paylaşılmıştır;

·         Hane içinde 1 veya 2 kişi yer alıyorsa; aylık 75 kilovatsaat yardım yapılacak devlet aracılığıyla 59,25 TL ödenek verilecektir.

·         Hanede bulunan kişi sayısı 3 ise, aylık olarak 100 kilovatsaat yardım yapılacak ve devlet aracılığıyla da 79 TL ödenek verilecektir.

·         Hanede bulunan kişi sayısı 4 olarak altı çizildiyse ise; her ay 125 kilovatsaat yardım yapılacak ve devlet aracılığıyla da 118,50 TL bir ödenek verilecektir.

Ödenekten Yararlanabilmek için Gelir Şartı Nedir?

Devletin yaptığı yardımları öğrenen vatandaşların büyük birçoğu, ödenekten yararlanabilmek için gelir şartı nedir? Diye araştırma yapmaya başlamıştır. Ülkemizde bir çok düşük gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaş olduğu için; devletin verdiği ücretlerden herkesin yararlanması olabilecek değildir. Bu ödeneklerden faydalanabilmek için karşılamanız gereken kurallar şu biçimde açıklanmıştır;

·         Öncelikle hanede bulunan herhangi bir birinin aldığı ücretin, asgari ücret tutarının 3/1 miktarında olması gerekmektedir. (Bu kuralara AGİ dahil edilmemiştir.)

·         Kişi başı gelir tutarının miktarı ise; 852 TL olarak güncellenmiştir.

·         Eğer hanenizde 4 kişi yer alıyorsa ve hepinizin toplam gelir miktarı 3.409 TL ve daha altı bir miktardaysa hizmetlerden yararlanmanız olabilecek olacaktır.

·         Eğer devletten aldığınız herhangi bir sosyal yardım varsa bu kampanyaveya başvurmanız olabilecekdür.

·         Aynı zamanda evde bakım yardımlarından faydalanmıyorsanız fakat kronik bir rahatsızlığınız veya cihaza bağlı yaşamanızı gerektirecek bir hastalığınız varsa; alacağınız ödemeler 200 TL olarak belirlenmiştir.

Siz de devlet aracılığıyla belirlenmiş olan bu koşulları eksiksiz bir biçimde karşılayan biriyseniz, devletin yaptığı fatura yardımlarından da yararlanabilir ve gerekli mercilere başvurularınızı yapabilirsiniz.

Başvurular İçin Nereye Müracaat Edilmesi Gerekir?

Başvurunuzu gerçekleştirebilmek için gitmeniz gereken yer, ikametgâh adresinize bağlı olan Kaymakamlık ve Sosyal Yardım Hizmetleri Müdürlüğüdür. Eğer bu başvurular ile ilgili öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu varsa 144’ü arayarak bilgi sahibi olmanız olabilecekdür. Aynı zamanda her evden yalnızca bir birinin fatura yardım talebinde bulunabileceğini unutmayınız. Evden birkaç birinin başvurması durumunda, yalnızca haneden bir insana ödenek verilecektir.

Yardımlar Ne Kadar Süre Verilecek?

Devletin verdiği yardımlardan haberdar olan ve faturalar hususunda bir süreliğine de olsa rahatlama yaşayan vatandaşlar yardımlar ne kadar süre verilecek? Sorusunu sürekli olarak sormaveya sürdürmektedir. Yaşadığınız süreçle alakalı bir değişim olmadığı sürece, her ay bu ödenekleri alabilirsiniz.

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker