Diziler

Funda Eryiğit Son Yaz Dizisini Eleştirdi! Kendi Dizisine Eleştiri!

Funda Eryiğit Son Yaz Dizisini Eleştirdi! Kendi Dizisine Eleştiri!, arayışı içine giren okurlarımız için Funda Eryiğit Son Yaz Dizisini Eleştirdi! Kendi Dizisine Eleştiri! ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Funda Eryiğit Son Yaz Dizisini Eleştirdi! Kendi Dizisine Eleştiri! sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Funda Eryiğit Son Yaz Dizisini Eleştirdi! Kendi Dizisine Eleştiri!

Ali Atay, Hafsanur Sancatutan, Alperen Duymaz, Şebnem Dönmez, Emre Karayel, Halil Babur, Sinan Tuzcu gibi isimlerle Son Yaz dizisiyle ekranlara gelen Funda Eryiğit çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Son Yaz’da Savcı Selim’in eşi evliliği uğruna kariyerini bırakan ve özgüvensiz bir kadın durumuna gelen Canan kişiliğine hayat veren Funda Eryiğit dizilerdeki kadına verilen imajlara dair eleştirilerde bulundu.

“KADIN KARAKTERLER EZBER KODLARLA ERKEĞİN GERİSİNDE”

Funda Eryiğit verdiği bir röportajda “Kadın karakterler, erkek karakterlerin hikayelerine bağlı, edilgen bir konumda” diyerek eleştiri getirdi. Eryiğit Son Yaz’da canlandırdığ Canan kişiliği için ise “Canan Karakterinin Kendi Ayakları Üzerinde Duruşu Beni Heyecanlandırdı” dedi.

Başarılı oyuncu Funda Eryiğit, dizilerin erkek karakterler üzerine şekillendiğini söyleyedi ve “Belli başlı ezberlenmiş kodlarla örülüyor hikayeler. Kadın karakterler, erkek karakterlerin hikayelerine bağlı, edilgen bir konumda. Bugün televizyonlarda kadınların da etkinliğinin olduğu hikayeler görmeye başladık fakat çok az ama zamanla artacağına inanıyorum.” diyerek eleştirilerini anlattı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu