Gazapizm Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Gazapizm kimdir?, Gazapizm kaç yaşında?, Gazapizm evi nerede?, Gazapizm nerelidir? Gazapizm ev adresi?, Gazapizm kaç yaşında?, Gazapizm nerede oturuyor?, Gazapizm nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Gazapizm hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 20.Temmuz.1988 senesinde doğan Gazapizm şu an için 33 yaşında ve Yengeç burcundandır. Gazapizm doğum yeri ise Elazığ olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Müzisyen olarak devam ettirmektedir.

Gazapizm Kimdir? – Gazapizm Evi Nerede? – Gazapizm Nerede Oturuyor?

Gazapizm Kimdir?, evi nerede?

Sahne adı Gazapizm olan Anıl Acar Türk rapçi’dir.

Gazapizm , 20 Temmuz1988 tarihinde Elazığ’da doğmuştur. Sahne adı Gazapizm’in asıl adı Anıl Acar’dır. Ailesi ile birlikte 1997 senesinde İzmir’e göç etmişler ve İzmir’de yaşamaktadır. Gençliğinde okuduğu yazar Colleen McCullough’in “Gazap Kuşları” adlı hikayesinden etkilenerek sahne adını “Gazapizm” olarak kullanma kararı aldı.

Anıl Acar, Lise zamanında tanıştığı Engin Erel (Gardiyan) ve Aykut Şahin (Sivo) ile birlikte hip hop müzik ile alakadar olmaya başladı. Türkçe rap müziğine 2003 senesinde başladı ve evinde deneme kayıtlarının bunun yanında rap sözleri yazmaya başlamıştır. 2004 senesinde da ile birlikte YMF grubunu kurmuş ve stüdyoda kendi kayıt çalışmalarına başlamıştır. 2006 senesinde Az Kaldı mixtape albümü ile müzik hayatına giriş yaptı. 2008 senesinde Gardiyan ile birlikte “Kan Değil Katran” adlı albümü internet ortamında paylaştı.

2009 senesinde “Kalbum” adlı albümünü çıkardı. Bu dönemin sonrasında psikolojik sorunlar yaşamış klinik majör depresyon teşhisi konulmuş ve uzun bir süre tedavi görmüştür. Hastane sürecinde de yeni sözler yazmış nasıl tedavi edileceğinin sonrasında “Majör Depresyon” isimli albümü müzik piyasasına sürmüştür.

2012 senesinde Konak, İzmir’de Argo İzmir’i kurdu.

Anıl Acar’ın sokak ağzı ile bestelediği parçaları ile ilgi gördü. 2014 senesinde “Yeraltı Edebiyatı” adlı albümünü paylaştı. 2016 senesinde “Bir Gün Her Şey” adlı albümünü yayımladı. İzmir’de “Gece Sabahın” ve “Memleketsiz” adlı şarkıları için klip çekildi.

Anıl Acar, başrollerini Aras Bulut İynemli, Erkan Kolçak Köstendil ve Dilan Çiçek Deniz‘in paylaştığı Çukur adlı dizide 18 Aralık 2017 tarihinde oynayan 9. Bölümde “Heyecanı Yok” adlı şarkısının kullanılmasından sonra daha fazla tanınmaya başladı. Anıl Acar, daha sonra aynı dizi için Cem Adrian‘la “Kalbim Çukurda” adlı şarkıyı seslendirdi.

Albümleri :
2016 – Bir Gün Her Şey
2014 – Yeraltı Edebiyatı
2009 – Majör Depresyon
2009 – Kalbum
2008 – Kan Değil Katran
2006 – Az Kaldı (mixtape)

Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker