Biyografi

Harold Ramis Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Harold Ramis kimdir?, Harold Ramis kaç yaşında?, Harold Ramis evi nerede?, Harold Ramis nerelidir? Harold Ramis ev adresi?, Harold Ramis kaç yaşında?, Harold Ramis nerede oturuyor?, Harold Ramis nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Harold Ramis hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 21.Aralık.1944 senesinde doğan Harold Ramis şu an için 77 yaşında ve Yay burcundandır. Harold Ramis doğum yeri ise Şikago, A.B.D. olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise SenaristSinema OyuncusuYönetmen olarak devam ettirmektedir.

Harold Ramis Kimdir? – Harold Ramis Evi Nerede? – Harold Ramis Nerede Oturuyor?

Harold Ramis Kimdir?, evi nerede?

Ghostbusters, Stripes, Groundhog Day gibi ünlü Holywood filmleri ile tanınan A.B.D. doğumlu aktör, senaryo yazarı ve yönetmen.

Harold Allen Ramis, 21 Aralık1944 tarihinde, yerel bir ayakkabı dükkanının sahibi olan Ruth ve Nathan Ramis çiftinin çocuğu olarak, Chicago, Illinois, A.B.D.’de dünyaya geldi. Musevi kökenli bir ailenin çocuğu olan Ramis, ileriki senelerda hiçbir dinle bağlantısı olmadığını belirtecekti. Nicolas Senn Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Washington Üniversitesi’ne kayıt oldu. Üniversite’de birden fazla parodi ve tiyatro oyununda rol aldıktan sonra, 1966 senesinde mezun oldu.

Mezuniyetinin sonrasında, yedi ay boyunca St. Louis’de bulunan bir akıl hastanesinde çalışan Ramis, 19761977 senelerı içerisinde Second City TV adlı bir tv şovunda birden fazla farklı kişiliği canlandırarak şov dünyasına adım attı. 1981 senesinde, Russell Ziskey kişiliğini rol aldığı Stripes adlı sinema filmi, oyuncunun ilk beyazperde deneyimi oldu.

Harold Ramis’e kariyerinin en büyük başarısını getiren yapım, 1984 tarihini taşıyan Ghostbusters oldu. Dr. Egon Spengler kariyerini rol aldığı film, American Box Office tarafından yılın en fazla kazandıran komedi filmi olarak gösterildi. Serinin devam filmi olan Ghostbusters II, 1989 senesinde vizyona girdi.

Oyunculuğunun bunun yanında yönetmen ve senaryo yazarı olarak da başarılı bir kariyere sahipolan Ramis’in eleştirmenlerce baş yapıtı olarak görülen 1993 tarihli komedi filmi Groundhog Day, Bill Murray ve Andie MacDowell’ın başarılı oyunculukları ve senaryonun sürükleyiciliği aracılığıyla Bravo] dergisi tarafından Tarihin En Komik 100 Filmi listesinde 32. sırayı kazandı. Harold Ramis, filmde ufak bir sahnede rol alarak nörolog rolünü canlandırdı.

2000’li senelerda Knocked Up, Orange County, Year One gibi birden fazla filmde yan rollerde rol alan başarılı oyuncu, bunun yanında başarılı televizyon komedisi The Office’in bazı bölümlerinin yönetmenliği yaptı ve 2009 senesinde piyasaya çıkan Ghostbusters: The Video Game adlı bilgisayar oyununun konusunu yazdı.

Anne Plotkin ile uzun seneler evli kalan Harold Ramis, eski eşinden boşandıktan sonra, 7 Mart1989 tarihinde Erica Mann ile dünya evine girdi. Çiftin Julian ve Daniel adlı iki çocukları yer alıyor. Ünlü aktörün gelecekteki projeleri içerisinde, 2011 senesinde vizyona girmesi beklenen Ghostbusters III de bulunmakta.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün