Biyografi

Hasan Karakaya Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Hasan Karakaya kimdir?, Hasan Karakaya kaç yaşında?, Hasan Karakaya evi nerede?, Hasan Karakaya nerelidir? Hasan Karakaya ev adresi?, Hasan Karakaya kaç yaşında?, Hasan Karakaya nerede oturuyor?, Hasan Karakaya nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Hasan Karakaya hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.195431.Aralık.2015 senesinde doğan Hasan Karakaya şu an için 61 yaşında ve burcundandır. Hasan Karakaya doğum yeri ise ManisaMedine, Suudi Arabistan olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Gazeteci olarak devam ettirmektedir.

Hasan Karakaya Kimdir? – Hasan Karakaya Evi Nerede? – Hasan Karakaya Nerede Oturuyor?

Hasan Karakaya Kimdir?, evi nerede?

Yeni Akit gazetesi Genel Yayın Yönetmenidir. Türk basınında gelmiş geçmiş en küfürbaz “yazardır.

Hasan Karakaya, 1954 senesinde Manisa’da bir köyde doğmuştur. İlkokulu bitirdikten sonra İmam Hatip okuluna gitmek istedi ama gidemedi. Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek okulunda okudu.

Öğrencilik senelerında gazetelere edebi yazılar yazdı. Barış Gazetesi’nde de yazılar yazdı. Barış’tan sonra yazı işleri müdür yardımcısı olarak Yenigün Gazetesi’ne geçti. Daha sonra da Başkent Gazetesi’ne geçti. Bir yıl sonra 22 yaşında yazı işleri müdürü oldu. Burada 2 yıl görev yaptıktan sonra Milli Gazete’ye geçip 8 yıl orada çalıştı. Ardından 9 yıl da Türkiye Gazetesi’nde çalıştı. 1995 senesinde da Akit gazetesine geçti uzun yılar orada çalıştı.

Hasan Karakaya, 3 nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine Ege Bölgesinden girmiştir.

Hasan Karakaya, Aysel Karakaya ile evlidir.

Hasan Karakaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sudi Arabistan ziyaretini takip ederken Medine‘de kaldığı otelde geçirdiği kalp krizi sonucu 31 Aralık 2015 tarihinde 61 yaşında yaşamını kaybetti.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu