Biyografi

Kate Moss Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Kate Moss kimdir?, Kate Moss kaç yaşında?, Kate Moss evi nerede?, Kate Moss nerelidir? Kate Moss ev adresi?, Kate Moss kaç yaşında?, Kate Moss nerede oturuyor?, Kate Moss nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Kate Moss hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 16.Ocak.1974 senesinde doğan Kate Moss şu an için 47 yaşında ve Oğlak burcundandır. Kate Moss doğum yeri ise Addiscombe, Croydon, South London, İngiltere olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Model olarak devam ettirmektedir.

Kate Moss Kimdir? – Kate Moss Evi Nerede? – Kate Moss Nerede Oturuyor?

Kate Moss Kimdir?, evi nerede?

İngiliz model. Gerçek adı Katherine Ann Moss‘tur. Donna Karan, Yves Saint Laurent, Roberto Cavalli, Dior, Louis Vuitton, Burberry ve Topshop gibi dünyanın ileri gelen moda markalarının yüzü olmuş, aşk hayatı ve fiziksel donanımlarıyla de basının en fazla ilgi gösterdiği isimlerden biri haline gelmiştir. Uluslararası bir moda ikonu olan Kate Moss, bir çok derginin seçimiyle dünyanın en seksi kadınlarından biri olarak gösterilmektedir.

16 Ocak1974‘te Addiscombe, Croydon, South London, İngiltere‘de dünyaya geldi. Annesi Linda Rosina Shepherd bir butikte yönetici, babası Peter Edward Moss ise havaalanında yazmandı. Anne babası Moss halen 13 yaşındayken boşandılar. Önce Ridgeway Primary School‘a mezuniyetinin sonrasında da Riddlesdown High School‘a devam eden model, okulda göz alıcı bir öğrenci değildi fakat sporla bi hayli yakında zamandan alakalıydi ve bu alanda başarılı oldu.

14 yaşındayken Bahamalarda yaptığı tatilin dönüşünde New York‘taki JFK havaalanında Storm Model Management’ın kurucusu Sarah Doukas tarafından keşfedilen Kate Moss için yaşamında çiçeği burnunda bir dönem başlıyordu. Onu İngiliz basınıyla tanıştıran ilk çalışma Corinne Day tarafından The Face isimli moda dergisi için siyah beyaz olarak çekilen “The Third Summer of Love“dı.

90’lı senelerda dönemin ünlü süpermodelleri Cindy Crawford, Lisa Snowdon, Claudia Schiffer ve Naomi Campbell‘dan tarz ve görünüm olarak ayrıldığı için anti-supermodel olarak anılan Moss, o zamanda uyuşturucu kullanmaya başlamıştı. İspanya‘da aldığı fazla miktarda kokain sonucu komaya giren model bir süre tedavi görmüştü.

15 Eylül2005 senesinde Daily Mirror gazetesi modelin kokain alırken görüntülenen fotoğrafını yayınlayınca büyük bir skandal başlamış oldu. Olaydan sonra Moss’un anlaşmalı olarak çalıştığı birden çok firma modelle olan bağlantısını kopardı. Ardından yakın dostlarından Stella McCartney‘in tasarımlarını yaptığı H&M’le anlaşan Moss’a Chanel ve Burberry gibi moda devlerinden teklif yağmaya başladı. Naomi Campbell, Helena Christensen, Catherine Deneuve ve eski erkek arkadaşı Johnny Depp Moss’u desteklediklerini açıkladılar ve bu zor zamanda modeli yalnız bırakmadılar.

Elton John, Mick Jones, Anita Pallenberg, Marianne Faithfull ve Bobby Gillespie‘yle yakın arkadaş olan Kate Moss, bir çok videoklipte oynadı; Primal Scream ve Babyshambles isimli gruplarla ortak projeler içinde yer aldı. Some Velvet Morning ve La Belle et la Bête isimli şarkılarda vokal yapan model, Babyshambles’ın Shotter’s Nation – “You Talk”, “French Dog Blues”, “Baddie’s Boogie” ve “Deft Left Hand” şarkılarının sözlerini de yazdı.

1999‘da İngiliz televizyonlarında yayına giren Blackadder: Back & Forth isimli komedi programında küçük bir rol üstlendi. Kanser hususunda araştırmalar yapan Breakthrough Breast Cancer fonuna destek olan model bunun bunun yanında savaş çocuklarına da yardımcı olmak için çeşitli projeler içinde yer aldı.

Mario Sorrenti ve Joh ile di.nny Depp gibi isimlerle uzun süren ilişkiler yaşadıktan sonra Dazed & Confused’ın editorü Jefferson Hack‘ten 29 Eylül2002‘de Lila Grace isminde bir kız çocuğu oldu. Moss bunun bunun yanında The Clash grubu üyesi Paul Simonon‘ın iki erkek çocuğunun ve Sadie Frost‘la Jude Law çiftinin kızlarının manevi annesiydi. Hack’ten ayrıldıktan sonra adı uzun süre
Pete Doherty‘yle birlikte anılan model, Babyshambles grubunun vokalisti olan sevgilisinden evlenme teklifi aldı. Grubun Londra konseri esnasında Doherty’nin basına Moss’la nişanlı olduklarını duyurmasından sonra 2007 yazı boyunca çift hakkında yapılan dedikoduların sonu gelmedi. Zira Doherty başka biriyle görülmüş, Moss aldatılmayı hazmedemeyerek ondan ayrılma kararı almıştı.

Kate Moss, 2011 senesinde Jamie Hince ile evlendi.

Kate Moss halen kızı Lila-Grace’le birlikte St John’s Wood, Londra’da yaşamaktadır.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün