Bilgi

Koyu Ten Rengine Uygun Saç Renkleri

Koyu Ten Rengine Uygun Saç Renkleri, faydalı bilgiler bölümümüzde Koyu Ten Rengine Uygun Saç Renkleri başlığı altında bilgileri sizlerle paylaşmak istedik. Koyu Ten Rengine Uygun Saç Renkleri ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Koyu Ten Rengine Uygun Saç Renkleri

Koyu ten rengine uygun saç renkleri, ten rengine göre saç rengi, buğday tene yakışan saç renkleri 2021, en iyi saç renkleri vb.. kadın makaleleri için bilgisayfam.net

Cildiniz doğal olarak koyu olduğunda, size çok yakışacak bir saç rengi siyah yahut koyu kahverengi olacaktır. Bunun yanında, koyu tenliler diğer saç renklerini de deneyebilir. Çünkü etkileri çok güzel olabilir. Bu paylaşımımızda koyu ten rengine uygun saç renkleri ve stil önerileri ekledik.

Koyu Ten Rengine Uygun Saç Renkleri

Koyu ten rengine uygun saç renkleri tek bir renkte değildir ve saç rengi seçiminde cildinizin alt tonu da kesinlikle mühimdir. Mesela ciltlerinde sarı alt tonları olan koyu tenli ünlüler içinde Rihanna, Beyonce örnek verebiliriz.
Koyu tenli bayanlarda saç rengini koyu tutmak gelenekseldir, fakat aşırı havalı saçların koyu saç renkleri olmadığını düşünüyorum. Bronz yahut hatta altın sarısı renkler ile yumuşatılabilen çikolata kahveler esmer bayanlara çok daha yakışır.
Koyu tenliler için en iyi saç renkleri içinde sarı saç renkleri var. Özellikle sıcak alt tonu olan koyu tenliler için gerçekten harika bir seçim olabilir. Koyu saçlar da bal sarısı gölgeler, kesin bir başarı olabilir. Kökleri daha koyu tutmanın yahut bazı koyu gölgeler yaptırmanın genelde esmerlerde en güzel görünüm olduğunu aktarabiliriz.
Kızıl saçlar istiyorsanız Rihanna harika bir örnek. Ten rengiyle uyumlu sessiz, sıcak kırmızıları ve zencefil tonlarını büyük ölçüde tercih ediyor. Sizde, kırmızılarınızı sıcak tutun, fakat seslerinin artmasıne izin vermekten korkmayın.
Daha açık tenliler gibi, sizde saçlarınız için seçebileceğiniz geniş bir renk yelpazesine sahipsiniz.

Ten Rengine Göre Saç Rengi

Ten rengine göre saç rengi seçimi çok mühimdir. Koyu tenli ama kırmızı ve turuncu alt tonlarına sahip olanlar gerçekten soğuk yahut sıcak tenli değildir, ortada bir yerdedirler. Onu hayal etmekte zorlanıyorsanız, aktris Nia Long’un resmine bakın. Turuncu dokunuşla bronzlaşanlarda olduğu gibi, kırmızı ve turuncu alt tonlu koyu ten için en iyi saç renklerini bulmanın anahtarıdır.
Aşırı soğuk siyah saçlardan uzak durmaya dikkat edin – bu sizin doğal saç renginiz olsa bile. Koyu kahverengi bir boya ile saçları yumuşatmak en iyisidir. Çikolata gibi nötr kahverengi tonlar kesinlikle güvenli bir seçimdir, fakat denenecek başka renkler de mevcuttur. Koyu kahverengiyi yumuşatmak istiyorsanız, aşağı yukarı her renk vurgu olarak kullanılabilir.
Buğday tene yakışan saç renkleri2021 için karamel kahveler ve zengin bal sarılar gibi biraz turuncumsu kızarıklığa sahip olan açık kahverengi ve sarı tonlarına sadık kalın. Bu gölgeler, çok daha yumuşak ve daha doğal görünecek . Özellikle balyaj renklerinde kullanmak için muhteşemler.
Kızıl saçı denemek istiyorsanız, iki benzer rengi birleştirmenin çok zayıf bir güce sahip olabileceğini unutmayın. Seçtiğiniz kırmızı tonların ten renginizden farklı olması gerek.
Cildiniz daha turuncu taraftaysa, daha koyu kumral kırmızısı gerçekten güzel görünecektir. Ayrıca bordo ve patlıcan tonlarını deneyebilirsiniz. Mor-kırmızılar cildinizdeki sıcaklığı vurgulayacaktır, bu güzel olabilir ama bunun yanı sıra çatışabilir – kırmızılarınızı seçerken dikkatli olun.
Biraz portakal renginde bronzlaşanlar gibi ten renginiz varsa, soğuk morlar ve maviler seçtiğiniz saç renkleri içinde olmamalıdır. Bunun yerine, karamel bakır gibi koyu ten için müthiş olan daha sıcak saç renklerini tercih edin.

Mavi Alt Tonlu Koyu Tenliler için En İyi Saç Renkleri

Mavi alt tonlu esmer ünlülere en iyi örnek, genelde saçlarını koyu soğuk siyah yapan kabiliyetli oyuncu Lupita Nyong’o. Bu saç rengi, cildinizi müthiş biçimde tamamlayacak klasik bir seçimdir.
Bu, çikolata cilt rengi kahverengi saç rengiyle tamamlanmayan tek koyu cilt tonudur .
Koyu gri saç rengi cildiniz ile olağanüstü güzel görünür! Koyu renkli saçlarınızı renklendirmek istiyorsanız, kahverengilerden kaçınmanızı ve bunun yerine baştan sona yahut vurgu olarak çok koyu patlıcan tonları denemenizi öneririm.
Sarı saç rengini istiyorsanız, soğuk tonda tutmak daha iyi olur. Külü koyu sarı, mavi alt tonlu koyu tenliler için kesinlikle harikadır! Tam bir gümüş platin sarı elde edilmesi zor (ve olabileceken fazla zarar verici) olacaktır, bu yüzden saçınızı bu renge boyamak isteğe göre dikkatli olun.
Alışılmadık saç renkleri denemek isteğe göre, daha soğuk küllü gri yeşiller, her koyu maviler ve morlar seçebilirsiniz. Sadece sarı tehlikeli bir saç rengi seçimi olsa da saç üzerinde gölge olarak denenebilir. Koyu tenliler için en iyi saç renkleri ile ilgili sizin de önerileriniz varsa yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün