Kreşler açık mı? Anaokulları ve kreşler Tam kapanma 2021 açık mı?

Kreşler açık mı? Anaokulları ve kreşler Tam kapanma 2021 açık mı?, arayışı içine giren okurlarımız için Kreşler açık mı? Anaokulları ve kreşler Tam kapanma 2021 açık mı? ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Kreşler açık mı? Anaokulları ve kreşler Tam kapanma 2021 açık mı? sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Kreşler açık mı? Anaokulları ve kreşler Tam kapanma 2021 açık mı?

Kreşler açık mı? Anaokulları açık mı? Tam kapanma 2021 Anaokulları ve kreşler açık mı? İçişleri Bakanlığı genelgesine göre Kreşler ve Anokulları açık kalacak mı? Hangi kreşler ve anaokulları açık?

Kreşler açık mı? 

Koronavirüs salgını sebebiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan aracılığıyla 29 Nisan – 17 Mayıs 2021 tarihleri içinde tam kapanma ilan edilmişti. Tam kapanma ile birlikte vatandaşların en fazla merak ettiği konulardan bir diğeride kreşler ve anaokulları oluyor. Kreşler ve anaokulları açık olacak mı? Çocuğunu kreşe ve anaokuluna bırakarak çalışmaya devam etmek zorunda olan binlerce vatandaş, tam kapanma zamanında kreş ve anaokullarının durumunu inceliyor. Kreş ve anaokulları 17 Mayıs’a kadar kapalı mı olacak? Açık mı? Tüm bu soruların yanıtları ayrıntı kısmı ile haberimizin detay kısmında sizlerle…

Anaokulları kreşler Tam kapanma 2021 açık mı?

Koronavirüs salgını sebebiyle ilan edilen tam kapanma sonrası vatandaşlar bir çok hususta soru işaretlerini gidermeye çalışıyor. Tam kapanma zamanında yasaklardan muaf olan kişi ve kurumlar sıklıka araştırılıyor. Bu araştırmalar içinde kreş ve anaokulları da yer alıyor. Yasaktan muaf olup çalışma yaşamını sürdürecek anne – babalar, çocuklarını bırakacakları kreş ve anaokullarının tam kapanma zamanında açık olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız kolları sıvadı. 29 Nisan saat 19:00 itibariyle başlayıp 17 Mayıs Pazartesi günü sona erecek tam kapanma ve kısıtlamalar boyunca kreş ve anaokulları açık olacak mı? Kreş ve Anaokulları yasaklardan muaf tutuldu mu?

TAM KAPANMADA KREŞ VE ANAOKULLARI AÇIK MI?

Koronavirüste tam kapanma dönemiyle birlikte bir çok soru işareti oluştu. Bakanlıklar, Valilikler ve alakalı kurumlar aracılığıyla yayımlanan bilgi mesajları ile vatandaşın aklındaki sorular giderilmeye çalışılıyor. Kreş ve Anaokullarının tam kapanma boyunca açık olup olmayacağı ile alakalı bilgi de Sağlık Bakanlığı aracılığıyla yayına giren son dakika genelgesi ile netlik kazandı.

Sağlık Bakanlığı aracılığıyla yayımlanan genelgede; “Sağlık tesislerinde bulunan kreşler, çalışanların mağduriyet yaşamaması için salgın önlemlerine azami dikkat edilerek açık tutulacak” şeklinde altı çizildi. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık aracılığıyla yapılan son dakika açıklamasında da yalnızca kısıtlamalardan muaf olan ailelerin çocukları için kreşlerin açık kalmaya devam edeceği bilgisi paylaşıldı. 

İÇİŞLERİ BAKANI’NDAN MUAFİYET AÇIKLAMASI GELDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kreş ve anaokullarının tam kapanma zamanında açık olup olmayacağı ile alakalı olarak bilgilendirmede bulundu. Bakan Soylu, kreş ve anaokullarının, Milli Eğitim Bakanlığı kararı çerçevesinde kapatıldığını hatırlatarak, kamuda 10 yaş altı çocuğu olanlara izin verildiğini, 1-2 günlük zaman zarfında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılacak istişare neticesinde muafiyet kararının açıklamalacağını dile getirdi.

Yayınlanma Zamanı: 03 Mayıs 2021, 01:52

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker