Biyografi

Kubat Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Kubat kimdir?, Kubat kaç yaşında?, Kubat evi nerede?, Kubat nerelidir? Kubat ev adresi?, Kubat kaç yaşında?, Kubat nerede oturuyor?, Kubat nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Kubat hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 04.Ekim.1974 senesinde doğan Kubat şu an için 47 yaşında ve Terazi burcundandır. Kubat doğum yeri ise Antwerpen, Belçika olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Şarkıcı olarak devam ettirmektedir.

Kubat Kimdir? – Kubat Evi Nerede? – Kubat Nerede Oturuyor?

Kubat Kimdir?, evi nerede?

Ramazan Kubat, 4 Ekim 1974 tarihinde Belçika’nın Antwerpen şehrinde 4 çocuklu bir ailenin son üyesi olarak doğmuştur. Esasen Afyon, Emirdağ’ın Karacalar köyündendir. Tam adı Ramazan Kubat’tır. Ailesi O doğumundan önce Belçika’ya göç etmiştir.

Antwerpen’de büyümüştür. 5 yaşındayken babasının aldığı curayla müziğe ilk adımını attı. İlk ve orta öğrenimini Antwerpen‘de bitirdi. Daha sonra müzik akademisine devam ederek, klasik gitar ve solfej eğitimi ile müzik kariyerine yön verdi. Sekiz yaşındayken ailesine ait restmiktarda mikrofonla tanıştı ve sahneye çıkmaya başladı.

Güçlü sesi ve kendisine has yorumuyla adından söz ettirmeye başladı, yurt dışında yaşadığı süre boyunca müzikli etkinliklerin aranılan ismi oldu.

1986 senesinde yapılan bir ses müsabakasında birinci seçilen Kubat, 1995 senesinde İstanbul’a gelerek kendi adını taşıyan ilk albümünü 1996 senesinde çıkardı.

Senfoni orkestrası, etnik çalgılar ve halk oyunları topluluğu eşliğiyle 1 Haziran 2002’de Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında Kültür Bakanlığının sponsorluğunda ‘Anadolu Güneşi’ isimli görkemli bir konser gerçekleştirdi.

2004 senesinde TRT 1 ekranlarında Ankara Arı Stüdyolarında “Kubat’la Anadolu’nun Sesi” programını başarıyla sundu.

2005 senesinde “Yare Doğru” albümünün sonrasında askerlik görevini Ardahan’ da 25. Mknz. P. Tug.’nda bitirdi.

Kubat, 4 Ekim 2014 tarihinde Eylem Eraydın ile Belçika Antwerpen’de evlendi.

Albümleri :
1996 – Kubat
1998 – Bugün
1999 – Bir Ayrılık, Bir Yoksulluk Bir Ölüm
2001 – Arşiv 1-2-3
2003 – Lokman
2005 – Yare Doğru
2008 – Kubat 2008
2010 – İnce İnce
2013 – İyi Olacaksın

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün