Biyografi

Samantha Fox Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Samantha Fox kimdir?, Samantha Fox kaç yaşında?, Samantha Fox evi nerede?, Samantha Fox nerelidir? Samantha Fox ev adresi?, Samantha Fox kaç yaşında?, Samantha Fox nerede oturuyor?, Samantha Fox nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Samantha Fox hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 15.Nisan.1966 senesinde doğan Samantha Fox şu an için 55 yaşında ve Koç burcundandır. Samantha Fox doğum yeri ise Londra İngiltere olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Şarkıcı olarak devam ettirmektedir.

Samantha Fox Kimdir? – Samantha Fox Evi Nerede? – Samantha Fox Nerede Oturuyor?

Samantha Fox Kimdir?, evi nerede?

Samantha Karen Fox, 15 Nisan 1966 tarihinde İngiltere, Londra’da doğmuştur. John Patrick Fox ve Carole Ann Wilken çiftinin büyük kızıdır. St Thomas More RC Okulunda okudu. Beş yaşından beri Anna Scher Tiyatrosunda ders almaya başladı. 11 yaşındayken evinin yakınındaki, Mountview Tiyatro Okulu’na başladı.

Samantha Fox, halen 16 yaşındayken Daily Sun gazetesine verdiği üstsüz pozlarla İngiltere’de yıldız düzeysine yükseldi. 1984 senesinde okulu bıraktı. Kendisine yapılan albüm teklifini geri çevirmedi.

1983 senesinden 1987 senesinin sonuna kadar mankenlik yaptı, 1986 senesinden beri de şarkıcılık yapmaktadır. Kariyeri boyunca Samantha Fox seksi dış görünüşünü müziğinin önünde tuttu. Yine de bir çok hit şarkıya imza atmayı başardı.

1986 senesinde İlk albümü “Touch Me” listelere dördüncü sıradan giriş yaparak altın plak almaya hak kazandı. Samantha Fox bunun yanında 1988’de paylaştığı “I Wanna Have Some Fun” albümü ile bir altın plak daha kazandı.

Samantha Fox’un albümleri 15 ülkede 1 numaraya kadar yükseldi ve sanatçı dünyanın her yerinde kapalı gişe arena konserleri verdi.

Samantha Fox bunun yanında birkaç filmde Pierce Brosnan ve Tom Sizemore gibi isimlerle rol aldı.

Daha önce 1988 senesinde Ahmet San organizasyonuyla İzmir Alsfakat stadında konser veren Samantha Fox, 2006 senesinde İstanbul’da Türk hayranlarına bir konser daha verdi.

Menajeri ile Lezbiyen ilişki yaşayan Samantha Fox’un eşinin adı “Myra Stratton”dır.

Şimdi Bulgaristan’da bir kumarhane işletiyor.

Albümleri :
1986 – Touch Me
1987 – Samantha Fox
1988 – I Wanna Have Some Fun
1991 – Just One Night
1992 – Greatest Hits
1998 – 21st Century Fox
2002 – Watching You, Watching Me
2005 – Angel with an Attitude
2009 – Greatest Hits

Filmleri :
1999 – The Match
1995 – Rock Dancer
1987 – Three Kinds of Heat
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün