Diziler

Kuzey Yıldızı neden bitiyor, gerçek final sebebi nedir?

Kuzey Yıldızı neden bitiyor, gerçek final sebebi nedir?, Bir çok kişinin beğeniyle izlediği Kuzey Yıldızı neden bitiyor, gerçek final sebebi nedir?, bu paylaşımımızda siz kıymetli okurlarımız için Kuzey Yıldızı neden bitiyor, gerçek final sebebi nedir? ile ilgili geniş bir şekilde bilgi vermeye çalıştık..

Kuzey Yıldızı neden bitiyor, gerçek final sebebi nedir?

Show TV ekranlarında cumartesi akşamları yayına giren ve 2 sezondur seyirci ile buluşan Kuzey yıldızı İlk aşk dizisi 60. bölümde final yapacak ekrana veda edecek haberleri seyirci de şok etkisi yaptı. Son zamanda en iyi komedi dizilerinden birisi olarak ön plana çıkan ve Karadeniz’de Ordu ilimizde çekilen Kuzey yıldızı İlk aşk dizisinin 3 Nisan 2021 tarihinde yayına girecek olan 58. bölümü ardından 10 Nisan’da 59. Bölüm, 17 Nisan’da ise 60. bölüm ile final yaparak seyirciye veda edeceği kesinleşti.Kuzey Yıldızı neden bitiyor

Kuzey yıldızı dizisi neden bitiyor final yapıyor?

Uzun süredir ekranda seyircilerin severek takip ettiği hem konusuyla hem de oyuncu kadrosuyla olağanüstü bir dizi olan ve izlenme oranlarında bunu yeterince gördüğümüz Kuzey yıldızı dizisi konusu bittiği için final yapacak. Aslını söylemek gerekirse dizi ilk kez bir dmühimk düşünülmüş ve 30 bölümden hesap edilerek konusu hazırlanmıştı. Lakin Kuzey yıldızı dizisinin çok sevilmesi ve cumartesi günleri sürekli olarak reytinglerde 1. olması sebebiyle dizi uzatılmış ardından pandemi sebebiyle yarıda kesilen çekimler diziyi 2021 yılına kadar taşımıştı. Lakin senaryonun sürekli olarak aksaması pandemi sebebiyle çekimlerin zorlaşması ve son haftalarda özgün bir senaryo yerine sürekli olarak tekrara gidilmesi dizinin eski cazibesini ve izlenebilirliğini kaybetti.

Kuzey yıldızı dizisi neden final yapıyor sorusuna verilecek bir diğer mühim yanıt da cumartesi günleri ekrana gelen ve çok yüksek gizlenme oranlarına ulaşan Gönül Dağı ve Kardeşlerim gibi diziler oldu. TRT ekranlarında yayına giren ve 10 üzerinde Total reyting alan gönül dağı dizisi ekrana geldiği günden bu yana Kuzey yıldızı dizisinin reytinglerini olumsuz etkiledi. ATV ekranlarında cumartesi günü yayınlanmaya etkili olan kardeşlerim dizisi de 10 oranına yakın Total reyting almaya başlayınca Kuzey yıldızı dizisinin reytingleri bir anda 5 oranının bile altına düşmeye başladı. Yeni diziler bundan dolayı hızla düşen reytingler kanalın yapımcı ile anlaşarak Kuzey yıldızı dizisini finale götürmesine yol açtı. Kısa olaraksı çok iyi giden Kuzey yıldızı dizisi bir anda yeni diziler ve senaryonun bitmesi tükenmesi oyunculukların eski gülünç yapıyı kaybetmesi sebebiyle final kararı alındı.Kuzey Yıldızı gerçek final sebebi nedir

Kuzey yıldızı dizisinin gerçek final nedeni nedir?

Kuzey Yıldız dizisinin final yapma nedenlerini yukarıda anlattık fakat madde olarak siz değerli okurlarımıza sıra sıra sayacak olursak;
1- Kuzey yıldızı dizisi ilk kez son haftalarda cumartesi günleri yayına giren Gönül Dağı ve kardeşlerim dizisinin kuvvetli reytingleri karşısında dayanamadı ve hızla düşmeye başladı. Reyting alamayan diziler ne yazık ki televizyon ekranında kanallarına zarar ettiriyor bu yüzden kanallar reyting azalan dizileri hemen final yaparak zarardan kurtulmak istiyor. Kuzey yıldızı dizisi de daha fazla zarar etmemek ve kanalı zor duruma düşürmemek için final kararı aldı.
2- Kuzey yıldızı dizisinin konusu bittiği için sürekli olarak uzatılan senaryo artık seyirciyi farklı dizilere sevk etti. Özgün bir senaryo olmayınca sahneler birbirini tekrar etmeye başlıyor. Mesela geçtiğimiz senelerda severek seyrettiğimiz bazı oyuncular sürekli olarak aynı şakaleri aynı cümleleri kurdukça artık dizinin izlenmesine çok gerek kalmıyor. Çünkü insanlar sürekli olarak yeni şeyler görmek istiyor yeni şakaler yeni yüzler yeni sözcükler yeni simalar.. Bundan dolayı Kuzey yıldızı dizisi yeni diziler ile birlikte hızla düşmeye başladı.

Sonuç olarak Kuzey yıldızı dizisi neden bitiyor gerçek final sebebi nedir hususunda siz değerli okurlarımıza bilgilerimizi yazmaya çalıştık. Ayrıca şunu da eklememiz gerekir ki Kuzey yıldızı dizisi ekranda 60. bölüm devam edebilen nadir dizilerden birisi oldu. Oldukça başarılı diyebileceğimiz sahneleri ile dolu yüksek reyting oranlarına ulaşan Kuzey yıldızı İlk aşk dizisi hem Ordu ilimizin tanıtımı hem de Karadeniz bölgemizin insanlara çok güzel bir biçimde reklam edilmesi yönünden güzel bir imkan oldu. Bu dizi vesilesiyle hem Ordu ilimiz ve Karadeniz yaylaları turizme daha çok kazandırıldı hem de İstanbul dışında da çok güzel dizilerin çekilebileceği bir kez daha ispatlanmış oldu.

Kuzey yıldızı dizisi 60. bölümde bitiyor final yapıyor gerçek final nedenlerini yukarıda siz değerli okurlarımıza sıralamaya çalıştık. Elbette diziyi 3 sezondur takip edenler Kuzey yıldızı dizisi bitmesin final yapmazsın gibi serzenişlerde bulunmak isteyecektir. Bu nedenle sizler de içten duygu ve düşüncelerinizi aşağıya yazabilir, Kuzey yıldızı dizisi bitmesin final yapmasın şeklindeki görüşlerinizi yorum kısmına yazabilirsiniz. Sizlerin yorumları görüşleri fikirleri bizler için ve dizi yapımcıları için çok mühim. Bu nedenle fikirlerinizi önemsiyoruz ve yorum yazmanızı rica ediyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün