Bilgi

Liselerde sınıfta kalma kaldırıldı mı? Liselerde devamsızlıktan sınıfta kalma kalktı mı?

Liselerde sınıfta kalma kaldırıldı mı? Liselerde devamsızlıktan sınıfta kalma kalktı mı?, arayışı içine giren okurlarımız için Liselerde sınıfta kalma kaldırıldı mı? Liselerde devamsızlıktan sınıfta kalma kalktı mı? ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Liselerde sınıfta kalma kaldırıldı mı? Liselerde devamsızlıktan sınıfta kalma kalktı mı? sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Liselerde sınıfta kalma kaldırıldı mı? Liselerde devamsızlıktan sınıfta kalma kalktı mı?

Koronavirüs pandemisi dolayısı ile uzaktan eğitime devam eden öğrenciler için yeni bir düzenleme yapıldı. Lise öğrencilerinin sınıf geçme ve karne notu kararlarına ilişkin yapılan düzenlemede artık devamsızlık sebebiyle sınıf tekrarı olmayacağı bilgisi verildi. Aynı zamanda öğrenciler yıl sonu başarı puanı elinin altında kalsa bile sınıf tekrarı yapmayacak.

LİSELERDE SINIFTA KALMA KALDIRILDI MI?

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri aracılığıyla yapılan yeni düzenleme ile birlikte bu uzaktan eğitim alan lise öğrencilerine destek olunması amaçlanıyor. Yapılan bilgilendirmede sınıf tekrarının kaldırıldığı duyulurken başarı puanı düşük olan öğrencilerin bunun yanında devamsızlık sınırını Aşan öğrenciler de artık sınıf tekrarı yapmayacak bir üst sınıfa geçecek. Yeni düzenlemeye göre yıl sonu başarı puanı 50’nin altında kalan öğrenciler bir üst sınıfa geçecek fakat başarısız olan derslerinden sorumlu olacak. Devamsızlık sebebiyle sınıf tekrarı yapmayacak olan öğrenciler bir üst sınıftan okullarına devam edecek.

liselerde-sinifta-kalma-kaldirildi-mi-liselerde-devamsizliktan

HİÇ NOTU OLMAYAN ÖĞRENCİLER NE YAPACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı aracılığıyla uzaktan eğitim süreci değerlendirerek yapılan yeni düzenleme ile birlikte karneler de yalnızca ikinci dönem notu veya her iki döneme ait puanlar bulunacak. Her iki zamanda de herhangi bir yazılı sınava girmeyen veya performans yahut proje notu olmayan öğrenciler velileri aranmak sureti ile ikinci dönem sınavlarına girmeye davet edilecek.

12. SINIFLARIN DİPLOMALARI NASIL VERİLECEK?

Berna Şen Şenol kimdir? F-16 Pilotu Berna Şen kim?

Berna Şen Şenol kimdir? F-16 Pilotu Berna Şen kim?

Lise öğrencileri için yapılan yeni düzenleme de sınava giremeyen öğrenciler bütün derslerden sorumlu olarak bir üst sınıfa geçecek. Yıl sonu başarı puanları 50’nin altında olan hazırlık sınıfı öğrencileri ise sorumlu olarak 9. sınıftan okullarına devam edebilecek. Milli Eğitim Bakanlığı aracılığıyla yapılan yeni düzenlemeye göre 12. sınıfların diplomaları uzaktan eğitim sürecinin sona ereceği 2 Temmuz tarihi esas alınarak düzenlenecek. 12 sınıfta başarısız dersi bulunan öğrenciler 21 Haziran 2 Temmuz tarihleri içinde sorumluluk sınavlarına girecek. Mesleki veya teknik liselerde eğitim gören 12. sınıf öğrencileri ise yapamadıkları yahut eksik yaptıkları zorunlu stajlarda muaf tutulacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün