Biyografi

Macaulay Culkin Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Macaulay Culkin kimdir?, Macaulay Culkin kaç yaşında?, Macaulay Culkin evi nerede?, Macaulay Culkin nerelidir? Macaulay Culkin ev adresi?, Macaulay Culkin kaç yaşında?, Macaulay Culkin nerede oturuyor?, Macaulay Culkin nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Macaulay Culkin hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 26.Ağustos.1980 senesinde doğan Macaulay Culkin şu an için 41 yaşında ve Başak burcundandır. Macaulay Culkin doğum yeri ise Manhattan, New York, ABD. olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Macaulay Culkin Kimdir? – Macaulay Culkin Evi Nerede? – Macaulay Culkin Nerede Oturuyor?

Macaulay Culkin Kimdir?, evi nerede?

“Evde Tek Başına” filminin çocuk oyuncudur.

Macaulay Culkin, 26 Ağustos 1980 tarihinde New York’da Kit Culkin ve Patricia Brentrup çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Tam adı Macaulay Carson Culkin’dır. Manhattan’da büyüdü. Babası bir tiyatrocudur. Joseph Yorkville Okulunda okudu. Önce kız kardeşi Dakota’yı bir trafik kazasında kaybetti. Sonra da aşırı dozda uyuşturucu yüzünden üvey kardeşi Jennifer Adamson genç yaşta hayata veda etti.

5 yaşında, oyunculuğa başladı, 1988 senesinde “Rocket Gibraltar” filmiyle devam etti. 1990 senesinde “Evde Tek Başına” filmiyle bir anda tüm dünyanın tanıdığı ve sevdiği küçük yıldız olmuştur. 1992 senesinde şöhretin kapısını açan filmin devamı; “Evde Tek Başına 2”de rol aldı ve film ilkine yakın bir başarıya erişti. Aynı zamanda inanılmaz bir servetin de sahibi oldu.

Ama ‘para her daim mutluluk getirmez’ kuralı burada işledi ve Culkin, küçük yaşta bir dolu sorunla boğuşmak zorunda kaldı. Hem şöhret hem para onun ve yakınlarının başını bi hayli fazla döndürmüştü. Hiç evlenmemiş olan anne ve babası bu kez gerçekten ayrılıp, 17 milyon dolarlık serveti paylaşmak için birbirlerine girdi. Servetin kontrolü, rüştünü ispat edinceye kadar babası Kit’e verildi. 1996 senesinde Macaulay, rüştünü ispat edinceye kadar hiç bir filmde rol almayacağını açıkladı.

Bir an önce büyüme sancıları çeken Culkin, ayrı bir eve taşındı, 17 yaşında da iken oyuncu Rachel Miner ile evlendi, fakat çift 2002 senesinde boşandı.

1991 senesinde Michael Jackson‘ın “Black Or White” şarkısının klibinde de oynadı.

Evde Tek Başına filminde yaramaz ve zeki Kevin kişiliğini canlandırdı. 90’larda rol aldığı filmlerden sonra alkol ve uyuşturucu tüketimi sebebiyle hem görüntüsünü hem de sesini kaybeden Culkin, beklenen patlamayı asla gerçekleştiremedi. Evde Tek Başına zamanında umut vaadeden bir isim olarak bilinen Culkin, Video Hits One TV’si tarafından ‘En başarılı 100 çocuk oyuncu’ listesinde yer almıştı.

Macaulay Culkin, 1998 senesinde Rachel Miner ile evlendi. 2002 senesinde boşandı. 2002 yılına oyuncu Mila Kunis ile birlikte olmaya başladı ilişkileri 2010 senesinde bitti.

Son senelerda filmlerde rol almayan Culkin gece kulüplerinde DJ’lik yapıyor. Culkin 2004 senesinde arabasında giderken hatırı sayılır miktarda marihuana ve yatıştırıcı ilaçla yakalanıp gözaltına alınmıştı. Genç aktör ilaçları depresyon ve panik bozukluk hastalığı için kullandığını açıklamıştı.

Filmleri ve Dizileri :
2011 – The Wrong Ferarri, A Screwball Tragedy – A Film by Adam Green (Various) (Sinema Filmi)
2010 – The 82nd Annual Academy Awards (Kendisi) (TV Filmi)
2010 – The Park
2009 – Kings (Andrew Cross) (TV Dizisi)
2007 – Sex and Breakfast (James) (Sinema Filmi)
2004 – Kurtar Beni (Roland) (Sinema Filmi)
2003 – Party Monster (Michael Alig) (Sinema Filmi)
2000 – Twentieth Century Fox: The Blo… (Kevin (Arşiv Görüntüleri) (TV Filmi)
1994 – Richie Rich (Richie Rich) (Sinema Filmi)
1994 – Masallar Prensi (Richard Tyler-Seslendirme) (Sinema Filmi)
1994 – Babam ve Ben (Timmy Gleason) (Sinema Filmi)
1993 – İyi Evlat (Henry Evans) (Sinema Filmi)
1993 – Fındıkkıran (Sinema Filmi)
1992 – Evde Tek Başına 2 (Kevin McCallister) (Sinema Filmi)
1991 – Only the Lonely (Billy Muldoon) (Sinema Filmi)
1991 – Kız Arkadaşım (Thomas J. Sennett) (Sinema Filmi)
1991 – Días De Cine (Kendisi)(TV Dizisi) (2 Bölüm)
1991 – Black Or White (Sarışın Çocuk) (Video)
1990 – Evde Tek Başına (Kevin McCallister) (Sinema Filmi)
1989 – Buck Amca (Miles Russell) (Sinema Filmi)
1989 – See You in the Morning (Billy Livingstone) (Sinema Filmi)
1988 – The Equalizer (Paul Gephardt) (TV Dizisi)
1988 – Rocket Gibraltar (Cy Blue Black) (Sinema Filmi)
1985 – The Midnight Hour ( Cadılar Bayramı Çocuğu) (Sinema Filmi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün