Biyografi

Mahmut Özgener Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Mahmut Özgener kimdir?, Mahmut Özgener kaç yaşında?, Mahmut Özgener evi nerede?, Mahmut Özgener nerelidir? Mahmut Özgener ev adresi?, Mahmut Özgener kaç yaşında?, Mahmut Özgener nerede oturuyor?, Mahmut Özgener nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Mahmut Özgener hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 23.Mart.1963 senesinde doğan Mahmut Özgener şu an için 58 yaşında ve Koç burcundandır. Mahmut Özgener doğum yeri ise İzmir olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamı olarak devam ettirmektedir.

Mahmut Özgener Kimdir? – Mahmut Özgener Evi Nerede? – Mahmut Özgener Nerede Oturuyor?

Mahmut Özgener Kimdir?, evi nerede?

6 Temmuz 2008 – 29 Haziran 2011 tarihleri içerisinde Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olarak görev yaptı.

Mahmut Özgener, 23 Mart 1963 tarihinde İzmir’de Esin Özgener, Bige Özgener çiftinin oğlu olarak doğmuştur. İzmir eski belediye başkanlarından Osman Kibar‘ın kızı Bige Özgener annesidir. İlkokulu Gazi İlkokulu’nda, Ortaokulu İzmir Saint Joseph Lisesi’nde, liseyi İzmir Atatürk Lisesi’nde bitirdikten sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Pazarlama Bölümü’nden mezun oldu.

1987 senesinden beri 1960 senesinde babası Esin Özgener’in kurduğu “Özgener Tütün Sanayi Ticaret AŞ” şirkette tütün sektöründe çalışan Mahmut Özgener, 1999-2006 senelerı içerisinde Ege Tütün İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi. 2006 senesinde Ege İhracatçı Birlikleri Başkanlar Kurulu Başkan Vekili oldu. 2008 yılına kadar Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekilliği görevini de yaptı.

Mahmut Özgener, 2002 senesinde İzmir’in levanten kökenli en büyük ailelerinden biri olan İtalyan Aliberti ailesi ile ortak olarak İzmir’in Torbalı beldesinde 80 dönüm alanda devasa bir tütün fabrikası kurdu. 2009 senesinde da Mahmut Özgener, Aliberti ailesi ile ortak olarak Vosmer Otomotiv Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketini kurdu.

2004-2006 içerisinde Türkiye Futbol Federasyonu kullanıcı hesabıne seçilen Mahmut Özgener, 1994 senesinde Altay Spor Kulübü’ne başkan seçildi ve 4 ayrı zamanda başkanlık yaptı.

Mahmut Özgener, 5 Temmuz 2008 tarihinde kalp krizi sonucu vefat eden Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan’dan boşalan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığına 6 Temmuz 2008 tarihinde vekâleten getirildi ve 19 Ağustos 2008 tarihinde ise resmen başkanlığa seçildi. 29 Haziran 2011 tarihine kadar bu görevde kaldı. 29 Haziran 2011 tarihinde Futbol Federasyonu genel kurulunda başkanlık seçimine tek başkan adayı olarak katılıp seçilen Mehmet Ali Aydınlar’a TFF Başkanlığı’nı teslim etti.

Mahmut Özgener, 1998 senesinde psikolog Ayşe Özgener ile evlendi. Cem Özgener, Can Özgener adlarında iki oğlu mevcuttur.

16 Nisan 2018 tarihi itibariyle İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı 15 Mayıs 2018 tarihi itibariyle de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

EXPO 2020 İzmir adaylık sürecinde Yürütme Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün