Biyografi

Masum Türker Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Masum Türker kimdir?, Masum Türker kaç yaşında?, Masum Türker evi nerede?, Masum Türker nerelidir? Masum Türker ev adresi?, Masum Türker kaç yaşında?, Masum Türker nerede oturuyor?, Masum Türker nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Masum Türker hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1951 senesinde doğan Masum Türker şu an için 70 yaşında ve burcundandır. Masum Türker doğum yeri ise Mardin olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise olarak devam ettirmektedir.

Masum Türker Kimdir? – Masum Türker Evi Nerede? – Masum Türker Nerede Oturuyor?

Masum Türker Kimdir?, evi nerede?

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanıdır.

Masum Türker, 1951 senesinde Mardin’de doğmuştur. İstanbul Pertevniyal Lisesi’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdi. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde doktorasını 2003 senesinde bitirdi.

1967 senesinde öğrenciyken muhasebe mesleğine başladı. 1971 senesinden beri mali müşavir olarak çalışmaya başladı. 1999 yılına kadar Türkerler Yeminli Mali Müşavirlik Anonim Şirketi’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptı.

1975–1999 senelerı içerisinde; Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneği’nde Genel Sekreterlik, Genel Başkan Yardımcılığı ve Genel Başkanlık yaptı. TÜRMOB’da (Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği)’da Genel Başkan Yardımcılığı ve TESMER (Temel Eğitim ve Staj Merkezi)’de Başkanlık, merkezi Roma’da olan FCM (Akdeniz Muhasebeciler Federasyonu) Başkanlığı, IFAC (Uluslararası Muhasebeciler Federasyonu) Eğitim Komitesi Üyesi ve IFAC KOBİ komite üyesidir. Türkiye Futbol Federasyonu Üyeliği görevlerinde bulundu.

1970 senesinde muhasebeciliğin bunun yanında gazetecilik yaptı. GÜNEŞ Gazetesi’nde Murahhas Üye, Nokta ve Ekonomik Trend dergilerinde Genel Yayın Yönetmeni, Hürriyet Yayın Holding Yönetim Kurulu Üyesi, Yeni Yüzyıl Gazetesi’nde yazar olarak çalıştı. Gazete Sahipleri Derneği Başkanlığı’nın bunun yanında, HBB Televizyonu’nda Platform adlı tartışma programını hazırlayıp sundu.

1978–1982 senelerı içerisinde Gazi Üniversitesi Bolu İdari Bilimler Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 1989 senesinde yapılan yerel seçimlerde Anavatan Partisi’nden (ANAP) İstanbul-Sarıyer belediye meclis kullanıcı hesabıne seçildi.

Bedrettin Dalan‘ın kurucusu olduğu Demokrat Merkez Partisi’nde halkla ilişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde de bulundu. 1991 senesinde Doğru Yol Partisi’nden (DYP) milletvekili adayı olmuş fakat seçilemedi.

Banka yönetim kurulu kullanıcı hesabı ve murakıplığı, şirket genel müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2003–2008 senelerı içerisinde Türkiye Denetim Standartları Kurulu Başkanlığı görevinde bulundu. 2008-2010 senelerında TÜRMOB (Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği)Başkanlığı görevinde bulundu.

18 Nisan 1999 tarihinde yapılan seçimlerle 21.Dönem İstanbulDSP Milletvekili oldu. O tarihte DSP Genel Sekreterliği yapan Türker, Kemal Derviş‘in istifasından sonra 57. Hükümet’in son iki buçuk ayında Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı olarak görev yaptı.

Zeki Sezer’in genel başkanlıktan istifasından sonra 17 Mayıs 2009’da yapılan DSP’nin Olağanüstü Kurultayı’nda, Genel Başkan seçildi. 6 Haziran 2010’da Ankara’da yapılan DSP 8. Olağan Kurultayı’nda Masum Türker tekrar genel başkanlığa seçildi.

Masum Türker, halen İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi, FCM Başkan Yardımcısı, Avrupa Muhasebeciler Birliği KOBİ Çalışma Grubu üyesi ve SEEPAD (Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Muhasebeciler Birliği) Başkan Vekili’dir.

Masum Türker, Deniz Türker evlidir ve iki çocuğu mevcuttur.

Aralık 2015 tarihinde yapılan Olağanüstü Kurultay’da Önder Aksakal DSP Genel Başkanı seçildi. Masum Türker, 6,5 yıl sürdürdüğü DSP Genel Başkanlığı görevini 13 Aralık 2015 tarihinde Önder Aksakal‘a devetti.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün