Bilgi

Mavera Mahmud kimdir? Tansel Öngel

Mavera Mahmud kimdir? Tansel Öngel, daha önce Masumlar Apartmanı dizisinde rol alan ve izleyici tarafından bir hayli beğeni toplayan oyuncu bu defa Mavera dizisi ile izleyici karşısına çıkıyor.. Peki Mavera Mahmud kimdir? Tansel Öngel hakkında sizlere güzel bilgiler paylaşmaya çalıştık..

Mavera Mahmud kimdir? Tansel Öngel

TRT 1 ekranlarında  ramazan ayına özel Mavera dizisi yayın yaşamına bu akşam başlıyor. İlk fragmanı yayına giren dizide Masumlar Apartmanı dizisinin bi hayli beğeni alan oyuncu Tansel Öngel dikkatleri çekiyor.

Tansel Öngel; Mutasavvıf ve şair Ahmed Yesevi ile Alperenlerin destansı öyküsünü konu edinen dizide Hâce Ahmed Yesevi’nin (Korel Cezayirli) çocukluk arkadaşı ve en yakın dostu olan Mahmud’u hayat verecek.

Mavera dizisinin oyuncu ekibinde bulunan ise Görkem Sevindik, Demircan Kaçel, Adrian Can, Handan Yıldırım, Alkan Kızılırmak, Hadal Köyel, Arben Akış, Musa Can Pekcan, Sedat Mert, Volkan Uygun, Mehmet Ali Aysin, Erdem Ergüney, Nur Berfin Çiroğlu, Duygu Şen, Mehmet Korhan Fırat, Recep Usta, Sinan Tuzcu, Ferit Kaya, Zara, Hasan Küçükçetin,  ve Korel Cezayirli  gibi mühim oyuncular yer alıyor.

Es Film imzalı, yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca’nın üstüne aldığı, tarihteki ilk Alperenlerin öyküsünün anlatıldığı Mavera dizisinde ; Yusuf Hemedani aracılığıyla Bağdat’a gönderilen Hace Ahmed Yesevi’nin o dönem Bağdat’ta verdiği birlik ve birliktelik dersinin savaşını konu alıyor.

Mavera dizisi ne zaman ekranlara gelecek?

ES Film aracılığıyla yapımcılığı üstlenilen ve Türk mutasavvıf Hoca Ahmed Yesevi’yi konu edinen Mavera dizisi ilk bölümüyle TRT 1 ekranlarında 12 Nisan Pazartesi günü saat 23:45’te ekranlara gelecek. Ramazan ayı boyunca  hafta içi her gün 23:45’te yayınlanmaya devam edecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün