Biyografi

Menderes Türel Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Menderes Türel kimdir?, Menderes Türel kaç yaşında?, Menderes Türel evi nerede?, Menderes Türel nerelidir? Menderes Türel ev adresi?, Menderes Türel kaç yaşında?, Menderes Türel nerede oturuyor?, Menderes Türel nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Menderes Türel hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 11.Temmuz.1964 senesinde doğan Menderes Türel şu an için 57 yaşında ve Yengeç burcundandır. Menderes Türel doğum yeri ise Antalya olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise SiyasetçiGazeteci olarak devam ettirmektedir.

Menderes Türel Kimdir? – Menderes Türel Evi Nerede? – Menderes Türel Nerede Oturuyor?

Menderes Türel Kimdir?, evi nerede?

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı

Menderes Türel, 11 Temmuz 1964 tarihinde Antalya’da doğmuştur. Tam adı Mehmet Menderes Tevfik Türel’dir. Anne tarafı Rodos’ludur. Dayısı hala Rodos’dadır.

İlkokul, ortaokul ve liseyi Antalya’da bitirdi. Üniversiteyi İngiltere’de gazetecilik üzerine okudu. Mezun olduktan sonra uzun seneler Antalya’da gazeteci olarak çalıştı. İlkokulda şarkıcı Levent Yüksel sınıf arkadaşıydı.

1987 senesinde Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından araştırma ve inceleme dalında Türkiye’nin en iyi gazetecisi seçildi.

1992 senesinde (ATSO) Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi üyesi oldu. 21 Kasım 1987 – 25 Kasım 1999 tarihleri içerisinde ATSO Yönetim Kurulu Başkan vekilliği görevinde bulundu. Daha sonra da 14 Kasım 2001 – 22 Ocak 2004 tarihleri içerisinde ATSO Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulundu.

28 Mart 2004 tarihinde yapılan Türkiye yerel seçimler için; 22 Ocak 2004 tarihinde ATSO Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden istifa ederek, AK Partisinden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday oldu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

2009 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Antalya Büyükşehir Belediyesi başkanlığına Mustafa Akaydın seçilince devretmek durumunda kaldı.

12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimleri’nde AK Partiden Antalya milletvekili seçildi. Türkiye-Brezilya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı görevini üstlendi. 30 Eylül 2012 tarihinde AK Parti MKYK’sına seçildi ve bunun yanında AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevini de yapmaktadır.

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde tekrar Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday oldu ve seçimlere katıldı. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Menderes Türel, Mustafa Akaydın‘ı 23.504 oyla geçerek Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığını devralmıştır.

Menderes Türel, 2003 senesinden beri Ebru hanım ile evlidir ve iki çocuğu mevcuttur.

Tiyatro Oyuncusu Korhan Abay’a çok benzeyen Menderes Türel’in hobileri içerisinde okumak, piyano çalmak ve spor yapmak mevcuttur. Katıldığı bütün konferansların yaka kartlarını biriktirmektedir.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün