Diziler

Mendirman Celaleddin Dizisi Ne Zaman Başlayacak?

Mendirman Celaleddin Dizisi Ne Zaman Başlayacak?, arayışı içine giren okurlarımız için Mendirman Celaleddin Dizisi Ne Zaman Başlayacak? ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Mendirman Celaleddin Dizisi Ne Zaman Başlayacak? sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Mendirman Celaleddin Dizisi Ne Zaman Başlayacak?

Harzemşahlar Devleti’nin son önderi Celalettin Harzemşah’ın yaşamını konu edinen Mendirman Celaleddin dizisi Özbekistan’da yayın yaşamına başlamıştır. İlk sezonu ile oldukça büyük beğeni alan dizinin 2. sezon çekimleri  Mayıs ayında ekranlara gelecektır.

 Özbekistan’da büyük ilgi uyandıran ülkeler arası projenin en kısa bir sürede Türkiye ve bir çok ülkede yayına girmesi amaçlanıyor. Kuruluş Osman ve Diriliş Ertuğrul gibi iddialı dizilerin yapımını üstlenen Mehmet Bozdağ’ın bu proje ile adını dünya duyurarak büyük bir başarıya imza atması bekleniyor.

Oyuncu ekibinde bulunan Emre Kıvılcım, Cemal Hünal, Levent Özdilek,  Ali Sinan Demir, Kaan Yalçın, Ege Atabek Uymaz, Gülenay Kalkan Ünlüoğlu, Oğuzhan Yarımay, Sezgin Erdemir, Ferhat Yılmaz gibi Türk oyuncular yer alıyor. Yabancı oyuncu ekibinde bulunan ise  Alisher Uzoqov,  Javohir Zokirov,  Yulduz Rajabova,  Shahzoda Matchanova, Rano Shodiyeva, Rayxoun Ulesanova,  Tohir Saidov, Saide Rametova gibi isimler yer alıyor.

Yapımı ve tasarımı başarılı yapımcı Mehmet Bozdağ’a ait olan  iddialı projenin genel yönetmeni Metin Günay, yönetmeni  Nurgissa Almurat, sanat yönetmeni Reza Himmeti ve görüntü yönetmeni ise Efe Kubilay’dır.

Türkiye’de ne zaman yayına girecek?

Mendirman Celaleddin dizisinin halen yayın tarihi belli değildir. Lakin Haziran ayında Türkiye’de de yayına girmesi amaçlanıyor.

 

Yayınlanma Zamanı: 28 Nisan 2021, 00:08

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün