Biyografi

Abdurrahman Bakır Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Abdurrahman Bakır kimdir?, Abdurrahman Bakır kaç yaşında?, Abdurrahman Bakır evi nerede?, Abdurrahman Bakır nerelidir? Abdurrahman Bakır ev adresi?, Abdurrahman Bakır kaç yaşında?, Abdurrahman Bakır nerede oturuyor?, Abdurrahman Bakır nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Abdurrahman Bakır hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1961 senesinde doğan Abdurrahman Bakır şu an için 60 yaşında ve burcundandır. Abdurrahman Bakır doğum yeri ise Kayatepe köyü, Adıyaman olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Doktor olarak devam ettirmektedir.

Abdurrahman Bakır Kimdir? – Abdurrahman Bakır Evi Nerede? – Abdurrahman Bakır Nerede Oturuyor?

Abdurrahman Bakır Kimdir?, evi nerede?

Emekli Tabip Albay, Beyin Sinir Cerrahisi Doçenti

Abdurrahman Bakır, 1961 senesinde Adıyaman’ın Kayatepe köyünde onbeş çocuklu yoksul bir ailenin yaşayan altı çocuğundan biri olarak doğmuştur. Annesi Güley Hanım, babasının adı Şeyho Mehmet Bakır’dır. Abdurrahman Bakır, 1,5 yaşında iken aile Kayatepe köyünden Kıvırcık köyüne göç etmiştir. 1973 senesinde Adıyaman Merkez Yatılı Bölge İlkokulundan mezun oldu. Ardından 1976 senesinde Adıyaman Merkez Yatılı Bölge Ortaokulunu bitirdikten sonra 1979 senesinde Ankara Elektronik Astsubay Hazırlama Okulundan birincilikle mezun oldu. 1980 senesinde Adıyaman Lisesi fark derslerini vererek düz lise diplomasını aldı. 1981 senesinde ÖSS ve ÖYS Sınavlarında başarılı olarak Ankara Üniversitesi TIP Fakültesi’ne girerek 31 Temmuz 1987 tarihinde aynı fakülteden mezun oldu. 30 Ağustos 1987 tarihinde Astsb.Üçvş.rütbesinden Tbp.Teğmenliğe nasbedildi.

Abdurrahman Bakır, 1987-1988 senelerı içerisinde GATA Askeri Hastanesinde Stajer Tbp.Tğm. olarak çalıştı. 1988-1990 senelerı içerisinde TSK Mızıka Astsubay Hazırlama Okulunda Sağlık Kısım Amiri olarak Kıta Hizmetinde bulundu.

1990 senesinde Tıpta Uzmanlık sınavında (TUS) başarılı olarak birinci tercihi olan GATA Beyin ve Sinir Cerrahi Kliniğinde ihtisasa başladı ve 1996 senesinde Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı oldu. 1996 senesinde Diyarbakır Asker Hastanesine Beyin Cerrahi Klinik Şefi olarak atandı.

1996 senesinde TSK’nın yaptığı Genel Dil Sınavlarında başarılı olarak ABD’de’ The George Washington Üniversitesinde Prof.Dr.Laligam Shekar’ın yanında 18 ay Research Fellow (araştırma görevlisi) olarak çalıştı.

Amerika Birleşik Devletlerinde bulunduğu zaman zarfında Amerika Birleşik Devletleri Tıp Fakültesi Diploması olan USMLE (Unıted States Medikal Licenses Examination) ve CSA (Clinic Skill Assesment) sınavlarında başarılı olarak Amerika Birleşik Devletlerinde doktorluk yapma hakkı elde etti. Aynı yıl TOFEL İngilizce sınavını başarıyla verdi.

2000 senesinde Diyarbakır Asker Hastanesindeki görevine döndü. 2001 senesinde Ankara Mevki Asker Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Klinik Şefliğine atandı.

2005 senesinde 6 ay süre ile Ankara Üniversitesi Beyin ve Sinir Cerrahi Kliniğinde ”Neuronavigation” eğitim programına katıldı.

2007 senesinde Konya Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme bölümünde Yüksek Lisans yaptı.

Temmuz.2010 tarihinde Üniversiteler arası Kurul (DAK) tarafından Ankara Üniversitesinde yapılan Doçentlik sınavında başarılı olarak “Beyin ve Sinir Cerrahisi Doçenti” ünvanını aldı.

2010-2012 senelerı içerisinde Erzurum Mareşal Çakmak Bölge Asker Hastanesi Baştabibi olarak görev yaptı.

2012 – 2014 senelerı içerisinde Kayseri Asker Hastanesi Baştabibi olarak görev yaptı. Ağustos 2015 tarihinde 1 Ordu K.lığı Den.ve Değ.Bşk.lığı sağlık kullanıcı hesabınden emekli oldu.

Abdurrahman Bakır, 1979 senesinde Ankara Elektronik Astsubay Hazırlama Okulundan mezun olduğunda evlendirildi. 1980 senesinde oğlu Şenol dünyaya geldi. Daha sonra 1984 senesinde kızı Hülya dünyaya geldi. Ardından 1990 senesinde kızı Derya dünyaya geldi.

Abdurrahman Bakır, 1 Kasım2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde 26. Dönem Adıyaman’dan CHP Milletvekilliği aday adayı oldu.

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün