Biyografi

Michelle Obama Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Michelle Obama kimdir?, Michelle Obama kaç yaşında?, Michelle Obama evi nerede?, Michelle Obama nerelidir? Michelle Obama ev adresi?, Michelle Obama kaç yaşında?, Michelle Obama nerede oturuyor?, Michelle Obama nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Michelle Obama hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 17.Ocak.1964 senesinde doğan Michelle Obama şu an için 57 yaşında ve Oğlak burcundandır. Michelle Obama doğum yeri ise Chicago, Illinois , ABD olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise olarak devam ettirmektedir.

Michelle Obama Kimdir? – Michelle Obama Evi Nerede? – Michelle Obama Nerede Oturuyor?

Michelle Obama Kimdir?, evi nerede?

Avukat ve Amerika Birleşik Devletleri 44.Başkanı Barack Obama‘nın eşidir.

Michelle LaVaughn (Robinson) Obama, 17 Ocak 1964 tarihinde ABD Illinois eyeletinin Chicago kentinin güney kısmında doğmuştur. Babası Fraser Robinson, Chicago Belediye idaresinde kanalizasyon işçisi olarak işe başlamış ve ayda 479 dolar kazanıyordu. Annesinin adı Marian Robinson’dur. Michelle Obama 1.82 cm. boyundadır.

İlköğrenimini üstün zekalılar okulunda bitirdi. Chicago “Whitney M. Young Magnet” Lisesi’ni 1981 senesinde bitirdi. Princeton Üniversitesi’nden Sosyoloji lisans eğitimi alarak 1985 senesinde mezun oldu. ve 1985 senesinde kazandığı Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1988 senesinde mezun oldu. Avukat olarak mezun olunca Chicago’ya dönerek Amerika’nın bilinen bir hukuk şifrketi olan Sidley&Austin, avukatlık bürosunda işe başlıyor. Obama ile 1992 de evlendikten sonra Michelle özel sektörü terk etti. 1996 senesinde Öğrenci Hizmetleri Dekan Yardımcısı olarak Chicago Üniversitesi’nde çalıştı. 2002 senesinde ilk kamu işleri için icra müdürü olarak, Chicago Üniversitesi Hastanesi’nde çalışmaya başladı.

Chicago’da Sidley & Austin hukuk şifrketinda çalışırken Barack Obama ile tanıştı.

1989 senesinde tanıştığı eşi Barack Obama ile 1992 senesinin Ekim ayında evlendi. 4 temmuz 1998 tarihinde ilk kızı Malia Ann ve 10 Haziran 2001 tarihinde ikinci kızı Sasha dünyaya geldi.

Obama çifti Protestan‘dır ve de United Church of Christ mezhebine üyedirler.

Michelle Obama, giyim üslubuyla ve moda anlayışıyla birden fazla kez en iyi giyinenler listelerinde yer aldı.

Michelle Obama, 2012 Yaz Olimpiyatları’nda Amerika’yı temsil edecek heyetin başkanı olarak Londra’ya gitti.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün