Biyografi

Mike Pence Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Mike Pence kimdir?, Mike Pence kaç yaşında?, Mike Pence evi nerede?, Mike Pence nerelidir? Mike Pence ev adresi?, Mike Pence kaç yaşında?, Mike Pence nerede oturuyor?, Mike Pence nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Mike Pence hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 07.Haziran.1959 senesinde doğan Mike Pence şu an için 62 yaşında ve İkizler burcundandır. Mike Pence doğum yeri ise Columbus, Indiana, ABD olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Siyasetçi olarak devam ettirmektedir.

Mike Pence Kimdir? – Mike Pence Evi Nerede? – Mike Pence Nerede Oturuyor?

Mike Pence Kimdir?, evi nerede?

20 Ocak 2017 tarihi itibari ile ABD Başkanı Donald Trump’ın Başkan Yardımcısıdır.

Mike Pence, 7 Haziran 1959 tarihinde Columbus, Indiana, ABD’de Nancy Jane ve Edward J. Pence, Jr. çiftinin çocuğu olarak doğmuştur. Asıl adı Michael Richard Pence’dır. Columbus North Lisesi’nde okudu. 1977 – 1981 senelerı içerisinde okuduğu Hanover College’ni bitirdikten sonra Indiana Üniversitesi McKinney Hukuk Fakültesinden mezun oldu ve yüksek lisansını da Indiana Üniversitesinde yaptı.

1986 senesinde hukuk fakültesinden mezun olduktan sonra serbest avukatlık yaptı. 1988 senesinde ve 1990 senesinde kongre üyesi olmak için yaptığı girişimler başarısız oldu.

1990’lı senelerda kongre seçimlerini kaybedince radyo ve televizyon şovlarına yöneldi. 1994 – 1999 senelerı içerisinde Rushville, Indiana’da muhafazakâr bir radyoda programlar yaptı. John F. Kennedy ve Martin Luther King’den esinlerek siyasete girdiğini dile getirdi.

2000 senesinde ilk kez seçildiği Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi’nde Indiana eyaletini 6 dönem boyunca temsil etti. Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu’nun da üyesi olarak çalıştı.

Mike Pence, 14 Ocak 2013 – 20 Ocak 2017 tarihleri içerisinde ABDIndiana Valisi olarak görev yaptı.

Mike Pence, 1985 senesinde öğretmen Karen Batten ile evlendi. Audrey Pence, Charlotte Pence, Michael Pence adlarında 3 çocuğu mevcuttur.

Göçmenlik, eşcinsel hakları ve kürtaj gibi konularda da liberal yaklaşımları rededen Cumhuriyetçilerin başkan yardımcısı Mike Pence, “Küresel ısınma”nın çevreci örgütlerin uydurduğu bir masal olduğunu ileri süren görüşleriyle biliniyor. Dış politikada ise Mike Pence, Cumhuriyetçilerin “geleneksel” askeri varlığa dayalı Ortadoğu politikasını destekliyor.

ABD topraklarında doğanlara doğrudan vatandaşlık verilmesini öngören yasaya şiddetle karşı çıkan Mike Pence, bunun “devamlı oturum ve çalışma”, “vergi verme” ve “zorunlu askerlik” gibi şartlar altında olabilecek olmasını savunuyor.

20 Ocak 2017’de görev süresi dolan ABD başkanı Barack Obama’nın yerine seçilen Cumhuriyetçilerin başkan adayı Donald Trump tarafından başkan yardımcısı olarak Mike Pence görevlendirilmiştir.

Mike Pence, 20 Ocak 2017 tarihinde eski ABD başkan yardımcısı Joe Biden’den görevini teslim aldı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün