Biyografi

Mithat Körler Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Mithat Körler kimdir?, Mithat Körler kaç yaşında?, Mithat Körler evi nerede?, Mithat Körler nerelidir? Mithat Körler ev adresi?, Mithat Körler kaç yaşında?, Mithat Körler nerede oturuyor?, Mithat Körler nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Mithat Körler hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1955 senesinde doğan Mithat Körler şu an için 66 yaşında ve burcundandır. Mithat Körler doğum yeri ise Eskişehir olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Şarkıcı olarak devam ettirmektedir.

Mithat Körler Kimdir? – Mithat Körler Evi Nerede? – Mithat Körler Nerede Oturuyor?

Mithat Körler Kimdir?, evi nerede?

Güneşimi Kaybettim şarkısı ile bir çok insanın gönlünde taht kurmuştur.

Mithat Körler, 1955 senesinde Eskişehir’de doğmuştur. Eskişehir’de büyümüştür. İlkokul, ortaokulu Eskişehir’de okudu. Ünye’de öğretmen olarak görev yapan Eniştesinin yanına giderek liseyi ise Ünye’de bitirdi. Ünye Erkek Sanat Enstitüsü’nden mezun oldu. Yüksek öğrenimi için İstanbul’a gitti. Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesini bitirdikten sonra eğitimci olarak hiç görev yapmadı.

Eskişehir’de kurmuş olduğu Mithat Körler orkestrasıyla uzun seneler düğün salonlarında, sinema salonlarında vermiş olduğu konserleri işinde uzman yaşama geçiş için mühim bir zemin hazırladı.

1980’li ve 1990’lı senelerdan içerisinde Arif Susam, Atilla Kaya, Ümit Besen, Ferdi Özbeğen ve Cengiz Kurtoğlu ile beraber bir çok kaset yapmıştır.

Unutulmaz aşk şarkılarına imza atan fantazi Türkçe pop müziğinin güçlü seslerinden Mithat Körler, müzik hayatına 1970 senesinde Ünye’de liseyi okuduğu senelerda kurulan “Grup Örümcek” adlı gurup ile başlamıştır. Ünye’de bunun bunun yanında, 1972 senesinde katıldığı Ünye Hafif Batı Müziği Yarışması’nda 1.liği Tarık Çakmakçı’ya kaptıran Mithat Körler, bu yarışmasının 2.si olmuştu.

Fanatik Eskişehirsporlu olan Mithat Körler, Eskişehir’in ünlü radyolarından bir radyonun da sahibidir

Mithat Körler, Sırma Körler ile evlidir. Eren (d.1983) adında oğlu mevcuttur.

Albümleri :
– Aşk Bu Değil Mi
– Aşk Yalanmış
– Aşka Aşk
– Ben Varım
– Bıktım Senin Aşkından
– Gönül Salıncağı
– Gözlerini Yesinler & Askerim Ana
– Güneşimi Kaybettim
– İyi Gidiyor
– Oyun Havaları
– Oh Canıma Deysin
– Pişman Olursun
– Seviyorum
– Sırmalı
– Son Kararım
– Uslanmıyorsun
– Yeniden Başlasak & Yaylalar

Filmleri :
Oyuncu :
2010 – Çocuklar Duymasın (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün