Tavsiyeler

Modem Önerileri 2021 En İyi Modem Hangisi? Yorumlar ve Markalar

Modem Önerileri 2021 En İyi Modem Hangisi? Yorumlar ve Markalar, arayışı içine giren okurlarımız için Modem Önerileri 2021 En İyi Modem Hangisi? Yorumlar ve Markalar ile alakalı en iyi olanı siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Modem Önerileri 2021 En İyi Modem Hangisi? Yorumlar ve Markalar ile alakalı en fazla tercih edilenler ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Modem Önerileri 2021 En İyi Modem Hangisi? Yorumlar ve Markalar

İçindekiler

En İyi Modem Hangisi?

En kaliteli modem modelleri ve markaları nelerdir? İnternet ilk çıktığı günden bu yana bireylerin yaşamını, hatta dünyanın gidişatını değiştirmeye sürdürmekte. Diğer yandan bu internet bağlantısına sahip olmak için de evin internete ve modeme ihtiyacı var. Özellikle de içinde olduğumuz pandemi zamanında internetin önemi bir hayli artmış durumda.

Bu nedenle sizlerden gelen en iyi modem hangisi, hangi modemi almalıyım, modem önerileri neler gibi soruları yanıtlamamız gerektiğine karar verdik. Listemizde 8 tane modem yer alıyor. Bu modemler en fazla satılan ve önerilen modeller içinde.

Elbette bizim de aralarında tercih ettiğimiz ve tatmin olduğumuz modeller yer alıyor. Ancan en iyi modem hangisi yazımıza geçmeden önce modem alırken dikkat etmeniz gereken noktaları neler sorusunu yanıtlayacağız. Böyle bir bilgiye sahip olmak modem alırken ve yazımızı okurken işinizi kolaylaştıracaktır. Yazımızı sonuna kadar okumanız bilmeniz gereken bir çok nokta için size yardımıcı olacaktır.

Modem Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Modem alırken bilinçli bir alışveriş yapmanız için bilmeniz gereken noktaların hemen hemen hepsini sizinle sunacağız.

 • Dikkat etmeniz gereken ilk noktalardan birisinin, modemin yazılımı olduğunu göze çarpıyor. Yazılım kelimesini açacak olursak, yazılımla markanın birbiriyle ilişkili olduğunu aktarabiliriz. Yani iyi bir markadan alacağınız, modemin iyi olduğunu gözlemleyebilirsiniz.
 • Dikkat etmeniz gereken ikinci nokta fiyattır. Peki fiyata neden dikkat etmelisiniz. Aşağıda sayacağız özellikler var. Bu özellikler cihazınızda varsa eğer bu cihazlar diğerlerine göre daha pahalı olacaktır. İşte bu ayrımı iyi yapmanız gerekiyor. Bizim saydığımız özellikler yoksa o cihaz kötüdür de demiyoruz. Herkes kendi bütçesine göre karar vermeli.
 • Eğer modeminizin Wi-Fi özelliğini çok fazla kullanacaksanız ki bu özelliği şimdilerde kullanmayan hemen hemen yok. İşte bundan dolayı modeminizin 802.11 AC stardartını desteklemesi iyi olacaktır.
 • Peki bu standart ne işe yarıyor, neden mühim? Bildiğiniz gibi bir çok modem çeşidi var. Bu modemlerde 300 mbit internet hızını desteklediği dahi yazabilir. Hatta ucuz bile olabilir bu modemler. Lakin bu modemler 802.11 AC standartını desteklemiyorsa kablosuz bağlantıdan istedğiniz performansı alamazsınız.
 • Yani bu standarta sahip olmayan cihazlar, 2.4 GHz frekansını kullanıyor. İşte bu standart ile üretilen cihazlar yalnızca 5 GHz frekansı desttekliyor ve internet sinyalleri cihazlar içinde temiz bir biçimde aktarılıyor. Yani bu standartın basit bir biçimde açıklaması, ethernet kablosuyla alacağınız hız değerlerini kablosuz bağlantı ile de alabilirsiniz.
 • Modemin üzerinde yazan Mbps değeri ne kadar mühim? Aslını söylemek gerekirse Mbps değeri, modeminizin maksimum internet hızının ne kadar olabileceğini size açıklayacaktır. Lakin bu bir aldatmacadır diyebiliriz. Sizin, servis sağlayıcınızdan (TTnet, Kablonet vs.) aldığınız hizmet daha mühim veya seçtiğiniz internet tarifesi mühim diyebiliriz.
 • Örnek vermek gerekirse altınızda saatte 400 km hız değerine ulaşan bir araç var. Lakin siz bu aracı her zaman 400 km hız değerinde kullanamazsınız. Burda mühim olan ortam koşullarıdır. Yani modemde de mühim olan aldığınız internet hizmetinin hız değeri de bir diğer mühim nokta.
 • Peki modemde anten mühim mi, anten sayısı arttıkça modemin hızı da artar mı? Bu konu aslında insanlar aracılığıyla doğru olmayan bir bilgilanıyor. Bir modemin antensiz olması, o modemin yavaş bir biçimde veri iletimi yapmasına neden olmaz. Anteni bulunmayan modemlerin antenleri, dışarı da değil de dışarıdadır. Lakin anten hususunda dikkat etmeniz gereken nokta modemin Dbi değeridir.
 • Peki Dbi değeri nedir? Dbi değeri arttıkça modemin, sinyal göndereceği ulaşım alanı artarken, dalgalanma azalacaktır. Yani Dbi değeri ne kadar yüksekse, anteninizin değeri de bir o kadar artacaktır.

Modem Önerileri 2021

Evet sevgili okurlarımız, anten alırken dikkat etmeniz gereken tüm noktaları hemen hemen size aktardık. Dikkat etmeniz gereken birkaç nokta daha yer alıyor. Yazımızın devamında bunlardan da söz edeceğiz.

 • En İyi Modem ve Tavsiyeler
  • ASUS Dsl-AC51 AC750
  • Zyxel Vmg3312-t20a Adsl2 Vdsl Fiber Modem
  • Tp-Link TD-W9970
  • ASUS DSL-N16

ASUS Dsl-AC51 AC750

en iyi modem

Listemizin ilk sırasında ASUS marka bir modem yer alıyor. Bizim de tercih ettiğimiz modemlerden birisi olduğunu söylemeliyiz. Peki özellikleri nelerdir?

Öncelikle modem, modem alırken dikkat etmeniz gereken noktalar listemizdeki her şeyi sağlıyor diyebiliriz. WiFi’ı çok kullanıyorsanız, 802.11 AC standartını sağladığı için en iyilerden birisi. Hatta listedeki en iyi modem desek yanılmayız.

Eğer ADSL, VDSL veya fiber modem içinde kaldıysanız, bu internet teknolojilerinin üçünü de sağlıyor. Bunun yanı sıra frekans değeri de 5 GHz değerinde.

Eğer çocuğunuz veya çocuklarınız varsa ebeveyn güvenlik modu da yer alıyor. Dilerseniz cihaza bağlanan tüm kullanıcıların web geçmişini modem üzerinden görebilir; ne zaman, hangisi siteyi ziyaret etmişler izleyebilirsiniz.

Diğer yandan modemin ilk kurulum aşamaları da bi hayli basit. ASUS’un bu kullanıcı dostu arayüzü, hiç bilgisi olmayan kullanıcılar için bile iyi diyebiliriz. Zaten en fazla satılan modem modellerinden birisi.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Zyxel Vmg3312-t20a Adsl2 Vdsl Fiber Modem

Zyxel’in bu modemi yukarıda incelediğimiz modem biraz daha ucuz. Lakin yine yüzlerce kişi aracılığıyla kullanılan bir modem diyebiliriz. Performansı da yine fiyatına göre iyi.

Ethernet port çıkış sayısı 4, yani ethernet kablosuyla yoğun internet kullanımı olacaksa bu özellik iyi diyebiliriz. Kablosuz bağlantı hızı ise en fazla 300 Mbps değerinde.

Yukarıda dBi değerinden bahsetmiştik. Bu modemin dBi değeri 10. Diğer yandan ADSL, VDSL ve fiber bağlantıyı destekliyor. Lakin 802.11 AC stardartına sahip değil ve 2,4 Ghz hızı destekliyor.

120 metre kare bir ev için çekim gücünün yeterli olduğunu aktarabiliriz. Zaten Zyxel, en iyi modem markalarından birisi. Hem düşük fiyatlı hem de performansı iyi.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Tp-Link TD-W9970

modem tavsiyesi

En kaliteli modemleri incelediğimiz yazımızın 3. sırasında TP-Link marka bir modem yer alıyor. Bu modemin de binlerce kişi aracılığıyla alındığını, kullanıcılar aracılığıyla beğenildiğini belirtmeden geçmeyelim.

Peki özelikleri nelerdir? Yine bu model de 802.11 AC özelliğine sahip değil ve 5 Ghz frekansı desteklemiyor. Bunun yerine 2,4 Ghz frekans değerine sahip bir standartı mevcut. Antenlerin dBi değeri ise bu modemde 4.

ADSL ve VDSL, fiber ve kablo internet bağlantılarını destekliyor ve çift anteni mevcut.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın

ASUS DSL-N16

modem onerileri

ASUS’un ne kadar iyi bir modem üreticisi olduğunu bu modemle tekrar göze çarpıyor. Benim, evimde de kullandığım bir modem. Öncelikle ASUS’un arayüzü gerçekten fazla basit. Modem kargoyla eve ulaştı 5 dakika içinde kurulumu yaptım. Belki de daha kısa.

Peki modemin performansı nasıl? Evde modeme bağlı toplamda 9 cihaz yer alıyor. Bunlardan yalnızca birisi ethernet kablosuyla bağlantı sağlıyor. Diğer 8’i WiFi yardımı ile bağlantı kuruyor. Bu cihazların hepsi bir anda internete bağlansa dahi hiçbir problem yaşamadık. Ne cihazda internet kesintisi ne de bir yavaşlama oldu.

Modem arka odalarda durmasına rağmen, uzak yerlere de iletim yapabiliyor. Bu özelliği sebebiyle de bizden yüksek puan aldı.

Peki teknik donanımlari nelerdir? Ne yazık ki 802.11 AC standartı yer almıyor. Lakin bulunmamasına rağmen ilk sıradaki modem kadar iyi denilebilir. Anten gücünün 2 dBi değerine sahip olmasına rağmen 7 farklı cihaza çok bi hayli hızlı bir biçimde interneti iletiyor.

Yine bu cihazda da modeme bağlanan telefon, bilgisayar gibi aygıtların web geçmişini görüntüleyebiliyorsunuz. Ebeveyn güvenliğini de sağlayan bir modem.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın
En kaliteli modem hangisi 2021?

2021 yılı için listemizdeki en iyi modemin ASUS Dsl-AC51 AC750  olduğunu aktarabiliriz. Teknik özellikleri, fiyatı ve performansı ile gerçekten harika.

Modem alırken nelere dikkat edilmeli 2021?

Modem alırken dikkat etmeniz gereken noktalar
-Modemin markası
-Antenlerin dBi gücü
-Modemin kullanıcı arayüzü
-Modemin internet bağlantı standartı
modem alırken önemle üstünde durulması gereken noktalar içindedır.

En kaliteli marka modem hangisi?

2021 için en iyi modem markasının ASUS olduğunu göze çarpıyor. Binlerce kullanıcı yorumu ve yüzlerce tatmin müşterisinin olduğunu aktarabiliriz.

Evet sevgili 15sey.com okurları siz değerli okurlarımız için en iyi modem hangisi, modem önerileri neler, modem alırken nelere dikkat edilmeli sorularını yanıtladık! Daha fazla içerik için ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün