Murat Bardakçı Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Murat Bardakçı kimdir?, Murat Bardakçı kaç yaşında?, Murat Bardakçı evi nerede?, Murat Bardakçı nerelidir? Murat Bardakçı ev adresi?, Murat Bardakçı kaç yaşında?, Murat Bardakçı nerede oturuyor?, Murat Bardakçı nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Murat Bardakçı hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1955 senesinde doğan Murat Bardakçı şu an için 66 yaşında ve burcundandır. Murat Bardakçı doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise GazeteciYazar olarak devam ettirmektedir.

Murat Bardakçı Kimdir? – Murat Bardakçı Evi Nerede? – Murat Bardakçı Nerede Oturuyor?

Murat Bardakçı Kimdir?, evi nerede?

Osmanlı tarihi ve de Türk müzik tarihi üzerine uzmanlaşmış olan gazeteci, yazar.

Murat Bardakçı, 1955 senesinde, İstanbul’da dünyaya geldi. Dedesi, Denizli, Konya ve Çorum valilikleri görevlerinde bulunmuş başarılı bir siyasetçi olan Cemal Bardakçı, babası ise 2004 senesinde hayata gözlerini yuman usta gazeteci İlhan Bardakçı, annesi ise Nemika Bardakçı’ydı

Üniversite senelerında öte yandan ekonomi eğitimi görürken, öte yandan da musiki eğitimi almaktaydı. Müzik ile uğraşısında ilk olarak tambur ve vokal olarak eserler icra eden Bardakçı, hocası olan Dr. Selahattin Tanur’dan müzik eğitimi aldı.

Gazetecilik mesleğine başlamadan önceki ilk yazılarında müzik tarihi üzerine eğildi; bu alanda Refik Fersan, Abd al-Qadir Maraghi gibi mühim bestecilerin biyografilerini yazdı. Bu zamanda Türk ve İslam müziği ağırlıklı olmak üzere müzik tarihiyle alakalı kitap, fotograf, film, ses gibi farklı öğeleri içeren geniş bir koleksiyon topladı. Hürriyet’te gazeteciliğe başladıktan sonra kaleminin yönünü Osmanlı ve İslam tarihi ile alakalı yapıtlara çevirdi.

Tarih araştırmalarında, özellikle 19. ve 20. yy’da, Osmanlı’nın yıkılış dönemine yönelen Bardakçı, bu dönemi konu alan birden fazla eser kaleme aldı. Şahbaba adlı eseri Sultan Vahdettin’i anlatırken, Talât Paşa’nın Evrak-ı Metrukesi adlı eseri ise 1915 senesindeki Ermeni techirine değiniyordu. Bardakçı, bunun yanında Osmanlı’nın son senelerını konu alan Son Osmanlılar adlı dizinin de konusunu kaleme aldı.

Murat Bardakçı halen devam eden Tarihin Arka Odası adlı T.V. programını hazırlamakta ve sunmakta, öte yandan da gazetelerdeki yazılarına devam ediyordir.

Yayınladığı Eserleri

Maragalı Abdülkadir

Son Osmanlılar & Osmanlı Hanedanı’nın Sürgün ve Miras Öyküsü

Sultani Besteler

Fener Beyleri’ne Türk Şarkıları

Osmanlı’da Seks

Refik Bey

Şahbaba; Osmanoğulları’nın Son Hükümdarı 6. Mehmed Vahideddin’in Hayatı, Hatıraları ve Özel Mektupları

Talât Paşa’nın Evrak-ı Metrukesi
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
porno

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün